Oceny po meczu #LPOWPŁ

W ten piękny słoneczny poniedziałek, po zwycięstwie Wisły w meczu z Lechem 3:1 przyszedł czas na oceny zawodników! Tak jak poprzednio na średnią ocen składają się głosy naszej blogowej Ekipy oraz kibiców. Skala ocen 1-10. Czas start!

Bartłomiej Gradecki – 9,1

Jeśli Rafała Wolskiego nazwiemy ojcem wczorajszego sukcesu, to Bartek był tym ojcem chrzestnym, który na weselu polewa gościom i pilnuje żeby każdy był zadowolony! Raz uratowała go poprzeczka po strzale Amarala , w pozostałych sytuacjach bezbłędny. W starciu z Velde przy wyniku 1:2 uratował nas w sposób wręcz spektakularny! Krzysiek Kamiński przy takiej dyspozycji wychowanka nie może spać spokojnie. 

Michał

Aleksander Pawlak – 8,2

W pierwszej połowie widać było, że bardzo chce, ale nie przyniosło to zamierzonego celu. Kilka strat, nieudanych akcji. To tyle z minusów. Z plusów na pewno to że ma udział w dwóch akcjach, które Nafciarze zamienili na bramki. 

Mateusz

Damian Michalski – 7,6

Pan Profesor Michalski. Czyścił wrzutki Lecha aż miło. Sama Małgorzata Rozenek robiąc test białej rękawiczki nie miałaby zastrzeżeń. Damian pokazuje, że pomimo młodego wieku gra jak stary wyga. Dla mnie jest w topie środkowych obrońców w Ekstraklasie.

Mateusz

Steve Kapuadi – 7,3

Pewnie w destrukcji, często przyklejony do Ishaka w naszym polu karnym, kilka dobrych wyprowadzeń piłki do przodu, bardzo solidnie w rozgrywaniu piłki od tyłu.

Michał

Piotr Tomasik – 7,0

Nasz płocki “CJ” jest jak wino. Im starszy, tym lepszy. Przed sezonem obawy o lewą obronę, bo jak można coś ugrać z Tomasikiem tam? Zamyka nam buzię swoimi występami. Jak tak dalej pójdzie to doczekamy się GTA 3!

Mateusz

Dominik Furman – 8,3

Kolejny raz możemy powiedzieć, że wrócił stary dobry DF8, z całym dobrodziejstwem inwentarza, od udanych odbiorów, przez świetne, szybkie rozegrania w środkowej strefie po jedno czy dwa, głupie podania do przeciwnika prokurujące akcje rywali! Gdyby tylko miał lepiej skalibrowany celownik wczoraj mógłby cieszyć się z gola!

Michał

Mateusz Szwoch – 6,6

Niby tylko kilkanaście minut na boisku, ale jednak solidne, po jego zejściu Lechici zyskali przewagę w rozgrywaniu piłki w pierwszej połowie. Oby uraz Mateusza nie okazał się zbyt poważny!

Michał

Kristian Vallo – 7,7

Przez 43 minuty pierwszej połowy irytujący do bólu, a później bum, pstryk, bach i znalazł się sympatyczny Słowak w odpowiednim miejscu i czasie, przyłożył głowę do dośrodkowania Rafała Wolskiego i sektor gości na stadionie przy Bułgarskiej oszalał z radości! W drugiej połowie dużo lepsza postawa, szczególnie w asekuracji, ale też widać było, że korzystny rezultat na tablicy świetlnej pozytywnie wpłynął na jego poczynania  ofensywie.

Michał

Rafał Wolski – 9,5 MVP!

Ojciec sukcesu, bramka stadiony świata, asysta ciasteczko do Vallo, szarpał obroną Lecha jak tylko mógł, Rafał w formie z początku tego sezonu to najlepsza wersja Wolaczka, widać wielki luz i ogromną radość z gry! Oby tak dalej!

Michał

Co tu pisać? Każdy chyba widział co robił Rafał z defensywą Lecha. Tym razem nie Davo, a Rafał zaprosił kolegów z Lecha na karuzelę. Jeśli zdrowie dopisze, to na miejscu Czesia Michniewicza bym się porządnie zastanowił czy nie bukować biletu do Kataru na nazwisko Wolski Rafał.

Mateusz

Nic dodać, nic ująć.

Mariusz

Davo – 7,0

Davo się skończył?! Nie, Davo w tym meczu schodził często do środka boiska. Co za tym idzie ściągał uwagę obrońców na sobie, co dawało więcej miejsca pozostałym zawodnikom. Widać u Davo hiszpański luz, nie boi się wejść w drybling w okolicach swojego pola karnego, mocno wierzy w swoje umiejętności. I BARDZO DOBRZE!

Mateusz

Nieco słabiej niż w dwóch poprzednich meczach.

Mariusz

Łukasz Sekulski – 7,2

Nasz pierwszy obrońca, harujący w odbiorze i pressingu, często powracający w środkowe sektory do rozegrania. Wiadomo, że rolą napastnika jest strzelanie bramek, jednak mając takich kolegów na boisku Łukasz może pozwolić sobie na nieco inną rolę!

Michał

Walka,serducho i pierwsza decyzja zbyt “zespołowa”.

Mariusz

REZERWOWI

Filip Lesniak – 6,6

Wszedł na boisko z konieczności, po urazie Mateusza i pokazał się z dobrej strony, na plus kilka bardzo dobrych przejęć, kilka dobrych zagrań, w tym asysta do Rafała przy bramce kolejki. Niestety głównie na jego konto idzie stracona bramka, podanie w poprzek boiska „do nikogo” zakończyło się strzałem Skórasia i przyprawiło wielu kibiców Wisły o palpitacje!! 

Michał

Damian Rasak – 6,8

Damian pokazał się w tym meczu piętro wyżej niż jego nominalna pozycja. Ma dużo chęci do gry. Zaliczył asystę przy bramce Kolara. Bardzo dobra zmiana!

Mateusz

Dawid Kocyła – 6,3

Może to moje różowe okulary, ale nadal jestem pod wrażeniem jak bardzo zmienił się Dawid po powrocie z wypożyczenia, aktywny, waleczny, wczoraj mógł cieszyć się z bramki, jednak razem z kolegami zamiast huknąć na bramkę postanowili rozegrać koronkowa akcję zakończoną stratą

Michał

Bywało lepiej, bywało gorzej.

Mariusz

Martin Šulek – 5,8

Grał zbyt krótko, żeby jakoś go oceniać, nie popełnił żadnego błędu, ale też nie pokazał nic specjalnego.

Michał

Marko Kolar – 7,5

Miś Kolargoooooool! Marko dał idealną zmianę. Wszedł i zrobił co należało do napastnika przy rezultacie 1:2. Dobił Lecha!

Mateusz

Napastnika rozlicza się z bramek. Wszedł, strzelił – 8!

Mariusz

TRENER

Pavol Staňo – 8,3

Nasz trener wczoraj pokazał, że potrafi zestawić zespół na każdego rywala, można śmiało powiedzieć, że stworzył na starcie tego sezonu w Płocku potwora! Poukładał wręcz idealnie całe klocki w zespole. Od wyjściowej 11 po rezerwowych, każdy stanowi niezastąpioną wartość! 

Michał

Reaguje na to co dzieje się na boisku. Nie boi się postawić na dwóch młodzieżowców na jednej stronie. Pawlak – Kocyła po raz kolejny zagrali i bardzo dobrze układa się ta współpraca. Nie bał się zdjąć postrachu ligi Davo. Trenerze, stworzyłeś Potwora na starcie rozgrywek! Oby tak dalej!

Mateusz

Dałbym 10, ale różnimy się w zdaniu na temat wysokości ustawienia pressingu 😉

Mariusz

Wszystkie zdjęcia pochodzą z fotogalerii Wisły Płock. Autor – Mateusz Ludwiczak.

Kopnij dalej

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz