GÓRAL, JORGINHO – WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Dziś swoje urodziny obchodzą dwaj nasi byli zawodnicy. 

Pierwszy z nich to Jorginho, a właściwie Jorge Fernando Barbosa Intima. 

Urodził się 27 lat temu w Gwinei Bissau. W wieku 14 lat wyjechał do Portugalii, której barwy reprezentował w kadrze U-19. W 2018 r. zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Gwinei Bissau. 

Jorginho do Wisły Płock trafił w 2021 r. na roczne wypożyczenie z Łudogorca Rozgrad. Początki w Wiśle Płock nie były łatwe, ale stopniowo Żorż przekonywał do siebie Nafciarzy. Im bliżej końca wypożyczenia, tym lepiej sobie radził, coraz pewniej czuł się na boisku, a na trybunach mówiło się, że powinniśmy zatrzymać go w naszej drużynie. Kiedy w czerwcu tego roku strzelił dwa gole w meczu Sierra Leone – Gwinea Bissau w ramach Pucharu Narodów Afryki, byliśmy pewni dwóch rzeczy – że Żorż powinien zostać i że ewentualne rozmowy z Łudogorcem będą jeszcze trudniejsze. Niestety przed sezonem 2022/23 oba kluby nie doszły do porozumienia w kwestii wykupu zawodnika, ale… to być może nie koniec tej historii. Niewykluczone, że Jorginho zobaczymy jeszcze w barwach Wisły Płock, sam zawodnik zapewnia, że chciałby wrócić, że dobrze czuje się w Płocku i w klubie. Tego sobie i jemu życzymy.

Drugim dzisiejszym  jubilatem jest doskonale w Płocku znany – Jacek Góralski.

Piłkarz do zadań specjalnych – dobrze wiemy o tym my, Nafciarze oraz kibice reprezentacji Polski.

Góral występował w Wiśle Płock przez cztery sezony, podczas których wybiegał na boisko 107 razy, strzelając pięć goli. To był ciężki czas dla naszego klubu. Z Jackiem Góralskim w drużynie spadliśmy do 2. ligi, by potem awansować na zaplecze Ekstraklasy, skąd cztery lata później powróciliśmy do elity.

O tym jak waleczny to piłkarz szersza piłkarska publiczność mogła przekonać się wraz z powołaniami Górala do reprezentacji Polski. Stało się to po raz pierwszy w 2016, kiedy zadebiutował w meczu ze Słowenią. Choć znany jest z dość agresywnej gry, nigdy nie dostał bezpośredniej czerwonej kartki, grając w barwach Polski.

Nasz nieustępliwy i zadziorny Góral obchodzi dziś 30-te urodziny. Życzymy mu jak najdłuższej i najpiękniejszej kariery i liczymy na to, że na piłkarską emeryturę odejdzie jako zawodnik naszej Wisły.

Obu Panom w dniu urodzin życzymy wszystkiego najlepszego i wielu pięknych, strzelonych goli.

A na koniec mały konkurs.

Dwaj tak różni zawodnicy, a jednak coś ich łączy. Co wspólnego mają ze sobą Jorginho I Góral, oprócz daty urodzenia? Wiecie? 

Kopnij dalej

Dodaj komentarz