Koniec marzeń o Pucharze – Relacja #WPŁLEG

Do spotkania 1/16 Pucharu Polski drużyna Wisły przystąpiła w mocno zmienionym składzie. W wyjściowej 11 zabrakło Krzyśka Kamińskiego, Kuby Rzeźniczaka, Martina Šulka, Dominika Furmana, Rafała Wolskiego, Davo i Mateusza Lewandowskiego. W ich miejsce trener Staňo desygnował do gry Bartka Gradeckiego, Steva Kapuadiego, Olka Pawlaka, Piotrka Tomasika, Filipa Lesniaka, Damiana Warchoła i Marko Kolara. W drużynie naszych rywali również zauważyć można było spore rotacje. Trener Runjaic dokonał pięciu zmian.

Po piątkowym zwycięstwie Nafciarzy, w rozmowach z kibicami dało się wyczuć dużą dozę optymizmu i nadziei na potworzenie tego rezultatu.

Mecz z linii środkowej rozpoczynają Nafciarze! Płocczanie rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia, już w drugiej minucie oko w oko z Cezarym Misztą znalazł się Marko Kolar, sędzia odgwizdał jednak pozycję spaloną. Pierwsze 5 minut to gra pod wyraźne dyktando Nafciarzy. W 6. minucie świetną interwencją we własnym polu karnym podpisał się Anton Krivotsyuk, ubiegając wychodzącego na czystą pozycję Pawła Wszołka. Już minutę później kibice Wisły mogli cieszyć się z prowadzenie, jednak po bardzo ładnej kontrze i dograniu Piotrka Tomasika minimalnie nad bramkę uderzył Damian Warchoł.

Foto dzięki uprzejmości portalu plock.naszemiasto.pl

11. minuta, bardzo dobry przechwyt Adama Chrzanowskiego w środkowej strefie i strzał Marko Kolara łapie Miszta. W odpowiedzi z 20. metra uderzał Rose, obok bramki. W pierwszym kwadransie na szczególną uwagę zasługuje waleczność Nafciarzy w odbiorze, na całym boisku. 16. minuta, kolejna próba z dystansu legionistów, kolejna niecelna. Kolejne minuty to dużo walki w środku pola, próby długich piłek, granych przez Nafciarzy, a w odpowiedzi niecelne strzały legionistów. 23. minuta, bezpośrednio z rzutu wolnego próbował Szwoch, jednak odbitą przez bramkarza piłkę wybili obrońcy. Chwilę później na 25. metrze faulowany Damian Rasak. Przy piłce duet Szwoch – Tomasik. Dośrodkowanie Tomasa, próba strzału Pawlaka, jednak wyjaśniają obrońcy. 28. minuta – padł gol dla legionistów, krótko rozegrany rzut rożny, podanie do Muciego i ten precyzyjnym i mocnym strzałem umieszcza piłkę w siatce. Po bramce żółtą kartką ukarany został kierownik drużyny Nafciarzy – Piotr Soczewka. 32 minuta, przerwa w grze, we własnym polu karnym leżał jeden z legionistów. 36. minuta, wejście w pole karne Rasaka, dośrodkowanie i rzut rożny dla Nafciarzy. Szybko rozegrany, centra Tomasika i Warchoł minimalnie obok słupka. w 38. minucie gorąco było pod bramką Nafciarzy, jednak w porę interweniowali obrońcy. W 43. minucie kolejny raz oko w oko z Miszta znowu stanął Kolar, lecz tym razem również górą legionisci.

Foto dzięki uprzejmości portalu plock.naszemiasto.pl

Już w doliczonym czasie gry przed szansa stanął Tomasik, jednak ubiegł go Rose.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły bez zmian personalnych.

49. minuta, strata w defensywie Kapuadiego i Josue podwyższa prowadzenie Legii. Wisła miała szanse na błyskawiczna odpowiedź, jednak po dobrej akcji Warchoła do piłki nie zdążył Kolar. Po chwili kolejna próba Nafciarzy, jednak tylko rzut rożny. Dogranie na Antona, ten przytomnie przedłużył do Lesniaka. Niestety Filip minimalnie się pomylił. Już w 52. minucie kolejną szansę mieli piłkarze trenera Stano, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Dwie minuty później kolejny atak Wisły niecelnym strzałem zakończył Kolar. W 58. minucie żółtą kartką upomniany został Nawrocki. W międzyczasie sztab szkoleniowy Wisły szykuje potrójna zmianę. Na boisku pojawia się Davo, Wolski i Vallo. Murawę opuszczają Kolar, Chrzanowski i Damian Rasak.

Foto dzięki uprzejmości portalu plock.naszemiasto.pl

64. minuta, Jędrzejczyk fauluje Rafała Wolskiego, za co upomniany zostaje żółtą kartką. Przy piłce ponownie duet Szwoch – Tomasik. Strzał Mateusza, prosto w mur. Po stracie drugiej bramki Nafciarze coraz śmielej próbują atakować bramkę legionistów, jednak bez efektów. 68. minuta, na boisku pojawia się Łukasz Sekulski, zastępując Mateusza Szwocha. 71. minuta, podwójna zmiana w Legii – Carlitos i Kramer zastąpią Rosołka i Muciego. 73. minuta, bardzo niecelnie Slisz. 74. minuta, kolejna ofensywna akcja warszawiaków rzut rożny. W narożniku ulubieniec trybun Josue. Dośrodkowanie i kolejny rzut rożny, tym razem z drugiej strony. Po trzecim od bramki rozpocznie Gradecki. w 77. minucie przed idealną szansą stanął Łukasz Sekulski. Jednak zamiast bramki mamy żółtą kartkę dla Sekula.

Foto dzięki uprzejmości portalu plock.naszemiasto.pl

Po chwili ostatnia zmiana w zespole Nafciarzy, Miroslav Gono zastąpił Damiana Warchoła. 79. minuta, strzał głową Kapuadiego po rzucie różnym, wprost w ręce bramkarza. Na dziesięć minut przed końcem po raz kolejny Wisła przed szansą, dośrodkowanie Pawlaka, zgranie Sekula i Wolski nad bramkę. W odpowiedzi Kramer głową, również niecelnie. W 83. minucie kolejna żółta kartka dla Nafciarza, tym razem za faul na Kramerze ukarany Lesniak. Chwilę później z dystansu próbował swoich sił Vallo, jednak zablokowany strzał łapie Miszta. Kolejna zmiana w Legii, na boisko wejdzie Patryk Sokołowski, zastępując Kapustkę.

Niestety w doliczonym czasie gry Nafciarzy „dobił” Blaž Kramer, po szybkim kontrataku w ostatniej akcji meczu ustalając wynik spotkania na 0:3. Mimo kilku mniej lub bardziej udanych prób Nafciarzy, przegrywamy to spotkanie 0:3 i żegnamy się z Pucharem Polski. Teraz można skupić się wyłącznie na lidze.

Skrót meczu: https://www.polsatsport.pl/film/wisla-plock-legia-warszawa-03-skrot-meczu_7061717/

Kopnij dalej

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz