Nafciarski Przegl膮d Medi贸w #16 – 艁馃がM馃がT

Nikt z nas nie spodziewa艂 si臋 zapewne tego, 偶e mecz z Rakowem przejdzie do niechlubnej historii naszego klubu. Takiego 艂omotu nie dostali艣my od 1962 roku, gdy przegrali艣my w 3. lidze z Mazurem Karczew 7:0. W Ekstraklasie nigdy nikt nas tak nie zla艂. No c贸偶, historia napisa艂a si臋 na naszych oczach.聽Jedyny gol, kt贸ry pad艂 dla Nafciarzy jest 600. golem Wis艂y P艂ock w Ekstraklasie. Przed nami ostatni mecz i szansa na zako艅czenie rundy w lepszych nastrojach. Do boju ZKS!聽

Co w internecie, to mo偶na si臋 domy艣la膰. Ale i tak zapraszamy na przegl膮d, g艂贸wnie p艂ockich medi贸w.

PORTALPLOCK.PL: 91 minut wstydu. Blama偶 Wis艂y P艂ock w Cz臋stochowie

Niepoprawni optymi艣ci mogli mie膰 nadziej臋 na walk臋 i cho膰by punkt. Pavol Stano zdecydowa艂 si臋 na zmian臋 ju偶 w przerwie, co zdarza mu si臋 wyj膮tkowo rzadko. Na 艂awce posadzi艂 Damiana Warcho艂a, cho膰 wydaje si臋, 偶e to nie napastnik by艂 najwi臋kszym problemem jego dru偶yny. Szkoleniowiec Wis艂y do艣膰 szybko da艂 do zrozumienia, 偶e nie gra ju偶 o wynik, a o minuty m艂odzie偶owc贸w. Na boisku po kwadransie zameldowali si臋 Dawid Kocy艂a i Aleksander Pawlak, a zszed艂 z niego m.in. Rafa艂 Wolski. Tu偶 po przeprowadzonych zmianach fantastyczn膮 akcj膮 popisa艂 si臋 Wiktor D艂ugosz, kt贸ry z 艂atwo艣ci膮 ogra艂 Dawid臋 Kocy艂臋, a jeszcze pi臋kniejsz膮 podcink膮 popisa艂 si臋 Bartosz Nowak i by艂o ju偶 5:1.

RMIXX.PL: Koszmar

Szybko zacz臋艂o si臋 strzelanie w tym spotkaniu. i, jak mo偶na si臋 by艂o spodziewa膰, rozpocz臋li gospodarze. Ju偶 w 3. minucie po wrzutce Patryka Kuna w pole karne g艂ow膮 do siatki, za plecy Kami艅skiego, skierowa艂 pi艂k臋 Vladislavs Gutkovskis, kt贸ry pozostawa艂 bez gola od lipca, czyli 18 kolejnych mecz贸w. Wcze艣niej do Kuna sp贸藕ni艂 si臋 Kristi谩n Vallo. Po chwili fani ogl膮daj膮cy ten mecz mogli odnie艣膰 wra偶enie, 偶e jest to gra FIFA. Rak贸w natychmiast zaatakowa艂 ponownie i po bardzo gro藕nej sytuacji zmuszony do interwencji by艂 Kami艅ski. Od pocz膮tku 鈥渟iad艂y鈥 Medaliki na Wi艣le. Potwierdzili to ju偶 w 7. minucie. Po trzecim rzucie ro偶nym w tym meczu pi艂ka odbi艂a si臋 od poprzeczki po uderzeniu Tom谩拧a Petr谩拧ka . Dobija艂 Gutkovskis. W 12. minucie po kolejnym ataku gospodarzy Steve Kapuadi dogra艂 lekko w stron臋 w艂asnej bramki. Problem w tym, 偶e sprawi艂o to ogromne problemy jego koledze, bo p艂ocki golkiper ledwo uratowa艂 to przed przekroczeniem linii bramkowej.

RMIXX.PL: My Chcemy Gola 169. Charakter charakterem, Rak贸w by艂o dwie klasy lepszy – Cezary Stefa艅czyk

Trener Stano rotuje sk艂adem, w tym meczu trzy zmiany. Jak ty to odczytujesz i odbierasz?

– Nie jestem codziennie na treningach, nie widz臋, jak ch艂opaki wygl膮daj膮 na co dzie艅. Jednak trzymaj膮c dw贸ch zawodnik贸w na 艂awce, takich jak Rasak czy Szwoch, to jest dla mnie dziwne. Gra Le艣niak, a Szwoch czy Rasak s膮 od niego lepsi, ch艂opaki, kt贸rzy du偶o dla tego klubu zrobili i oddaj膮 ca艂e serducho. Jak ogl膮dam mecze Wis艂y, to dla mnie powinni by膰 w pierwszym sk艂adzie, a przynajmniej jeden z nich. Tak samo w ataku. Szkoda mi by艂o Warcho艂a, kt贸ry musia艂 si臋 zderza膰 z Petraskem, to tak, jak zderzenie poci膮gu towarowego z osobowym. Trener ich widzi na co dzie艅 i trener podejmuje decyzje i bierze odpowiedzialno艣膰.

Pomeczowe wypowiedzi trener贸w.

Je艣li nie ogl膮dali艣cie jeszcze kulis贸w, to klikajcie tu 猬囷笍

PRZEGLADSPORTOWY.ONET.PL: Kr臋ta droga Damiana Warcho艂a do Ekstraklasy. Wiod艂a przez liczne zakr臋ty

W sezonie 2021/2022 Damian rozegra艂 18 spotka艅, w kt贸rych uzbiera艂 6 goli. – Uda艂o mi si臋 wej艣膰 w t臋 Ekstraklas臋 z buta. Ogromna w tym zas艂uga trenera Macieja Bartoszka. Wcze艣niej strzela艂em gole po ni偶szych ligach, ale nikt nie chcia艂 mi da膰 szansy w tej powa偶nej pi艂ce, nie m贸wi臋 nawet o Ekstraklasie, ale cho膰by na poziomie centralnym. Zaproszenie od trenera Bartoszka by艂o kolejnym prze艂omem. By艂em niezwykle podekscytowany sam膮 mo偶liwo艣ci膮 pojechania na testy, bo skoro trener pr贸bowa艂 kilka miesi臋cy 艣ci膮n膮膰 mnie do Korony Kielce, to jasne by艂o, 偶e sporo o mnie wiedzia艂. A ja wiedzia艂em, 偶e to jest dla mnie ostatni dzwonek. By艂em ogromnie zdeterminowany i na pewno to te偶 prze艂o偶y艂o si臋 na t臋 p贸藕niejsz膮 eksplozj臋 formy – t艂umaczy Damian

Wywiady  wywiady, wywiady鈥

WESZLO.COM: Sikorski: Nie da si臋 wymaza膰 tych pi臋ciu lat sp臋dzonych w Rakowie

Jednym z cel贸w pracy trenera Stano jest to, 偶eby jego zesp贸艂 potrafi艂 p艂ynnie przej艣膰 w trakcie meczu z ustawienia z tr贸jk膮 z ty艂u, na to z czterema obro艅cami. Nie tyle chodzi o zaskoczenie przeciwnika 鈥 co jest r贸wnie偶 wa偶ne 鈥 ale bardziej jest to efekt reagowania na to, co dzieje si臋 na boisku. Czasami wydarzenia wymagaj膮 szybkiej zmiany systemu. Robi si臋 to w momencie, kiedy rywal w danej fazie meczu uzyska艂 przewag臋. Zmiana ustawienia pozwala zniwelowa膰 mocne punkty przeciwnika. Wtedy to my mamy sta膰 si臋 stron膮 dominuj膮c膮.

I czas na najwa偶niejszy punkt pras贸wki – komentarze z Twittera, czyli teraz wy.