Nafciarski Przegląd Mediów #22 – PROSZKI NA SERCE MASZ? TO DAJ!

Za nami kolejny mecz rundy wiosennej, kolejny w łeb. Wisła tym razem podała tlen Koronie Kielce, w zamian doprowadzając własnych kibiców do palpitacji serca. Wróciliśmy na starą, dobrze znaną ścieżkę, która, jeśli dalej nią podążymy, zaprowadzi nas do strefy spadkowej. Szukamy powodu, dla którego tak się dzieje i osób odpowiedzialnych za tę sytuację. Dziesiątki pytań i więcej domysłów niż konkretnych odpowiedzi. 

W piątek o godzinie 17. w Orlen Arenie spotkanie prezesa Wisły, dyrektora sportowego i trenera z kibicami. Zachęcamy do przyjścia, może pewne tematy zostaną wyjaśnione.  

Skupmy się na samym spotkaniu z Koroną i zajrzyjmy na płockie medialne podwórko.

Tam jak zwykle niezawodny Paweł Dylewski i audycja MY CHCEMY GOLA, którą niezmiennie polecamy.

RMIXX.PL: My Chcemy Gola 175. Widoczny brak zadziorności – Marek Witkowski

Fot. Wisła Płock

Myślę, że wpływ na ocenę tego meczu ma postawa obu drużyn w rundzie wiosennej. To widać od razu było po pierwszym kwadransie tego spotkania. Korona, mimo że zajmowała jedno z ostatnich miejsc przed tą kolejką, tydzień temu przegrała mecz z Wartą 1:5, chciała chyba za wszelką cenę jakieś punkty zdobyć. U Wisły Płock start rundy wiosennej nie był najlepszy. Przeciwnicy, z którymi walczyli, byli z dolnych rejonów tabeli. To też są przeciwnicy, którzy walczą o utrzymanie. Sądziłem, że Wisła po tych dobrych meczach nieszczęśliwie przegranych u siebie, się podniesie. Postawa zespołu była in plus. Zespół co prawda nie zapunktował, ale Lech i Pogoń walczą tu o puchary europejskie czy medale Mistrzostw Polski. To spowodowało, że myślałem, iż Wisła będzie zespołem, który narzuci swój styl gry. Jednak stało się inaczej, a 3 punkty zostały w Kielcach. In minus to ta postawa taka niezbyt pozytywna pod względem ambicjonalnym.

Całą rozmowę z Markiem Witkowskim możecie odsłuchać lub przeczytać pod linkiem: https://rmixx.pl/my-chcemy-gola/my-chcemy-gola-175-widoczny-brak-zadziornosci-marek-witkowski

Mamy też coś od Nafciarz94

RMIXX.PL: Koszmarna gra Wisły Płock i fatalny Kamiński! 5-ta porażka z rzędu Nafciarzy

Fot. Wisła Płock

Nafciarze zaliczyli 5-tą porażkę z rzędu i 5 punktów dzieli ich od strefy spadkowej. Zagraliśmy fatalne spotkanie i zasłużenie Korona zgarnia 3 punkty. Ciężko wskazać pozytywy w wykonaniu płocczan, a po raz kolejny nie popisał się Kamiński. Ba, zaliczył on chyba najgorsze spotkanie w tym sezonie. Czy w kolejnym meczu w końcu doczekamy się zmiany między słupkami?

Całą relację z meczu możecie przeczytać tu: https://rmixx.pl/wiadomosci-sportowe/koszmarna-gra-wisly-plock-i-fatalny-kaminski-5-ta-porazka-z-rzedu-nafciarzy

PORTALPLOCK.PL: Wisła na równi pochyłej. Kolejna porażka, tym razem z Koroną

Fot. Wisła Płock

Ale po raz kolejny okazało się, że gra Nafciarzy pozostawia wiele do życzenia. Wprawdzie do przerwy częściej przy piłce byli płocczanie, ale kompletnie nic z tego nie wynikało. Wisła oddała zaledwie jeden (celny) strzał na bramkę, Korona strzelała 3 razy celnie i 3 razy obok bramki. Z boiska wiało nudą i usprawiedliwieniem nie może być nawet ulewa, jaka przeszła nad stadionem.

Całość pod linkiem: https://portalplock.pl/wiadomosci/wisla-na-rowni-pochylej-kolejna-porazka-tym-razem-z-korona/bxrwcQ4gWqThDlHpdYVu

Wywiady, wywiady, wywiady…

GOAL.PL: Pavol Stano dla Goal.pl: nie chcemy grać padliny, której nie da się oglądać

Fot. Wisła Płock

Nie mam zamiaru odchodzić od swojej filozofii. Uważam, że jest ona dobra. Gramy ładnie w piłkę, brakuje nam wykończenia. My chcemy się kojarzyć z atrakcyjnym futbolem. Pragmatyzm też bywa ryzykowny. Stracisz bramkę i masz kłopot. Zresztą on działa na krótką metę. A budowanie akcji to proces, którego nauka trwa dość długo, ale za to dużo dłużej również działa. Wolimy kontrolować przebieg gry posiadaniem piłki – mówi w rozmowie z Goal.pl trener Wisły Płock, Pavol Stano.

Całą rozmowę z trenerem przeczytacie klikając w link: https://www.goal.pl/ekstraklasa/stano-mamy-swoj-styl-nie-zrezygnujemy-z-niego/

Na koniec jeszcze kulisy meczu #KORWPŁ

Na koniec jak zwykle mamy dla was to, co lubicie najbardziej, czyli komentarze z Twittera.

Puchar Przechodni 🏆 w tym tygodniu wędruje do:

GRATULACJE!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz