Nafciarski Typer – dzień 9 – Podsumowanie.

Poniedziałkowe granie kibicom Ekstraklasy kojarzy się zwykle z paździerzowym kopaniem drużyn, które nie zmieściły się do ramówki telewizyjnego weekendu. Na mundialu w Katarze akurat ten dzień okazał się jednym z najbardziej jak dotąd emocjonujących!

Już w pierwszym meczu padło sześć goli! Serbowie jeszcze w pierwszej połowie odrobili straty i wyszli na prowadzenia. Po przerwie dołożyli trzecią bramkę i wydawało się, że jest pozamiatane. Drużyna Kamerunu pokazała jednak, że nieprzypadkowo ma pseudonim „Nieposkromione Lwy” – w ciągu kilkudziesięciu sekund doprowadzili do remisu i dzięki temu zachowali minimalne, ale jednak, szanse na awans do fazy pucharowej.

Aż jedenastu uczestników wytypowało prawidłowo remis, żadnemu nie udało się trafić dokładnego wyniku. Najbliżej był Adrian, który obstawił 2-2.

Kolejny mecz i znów grad goli. Spotkaniu towarzyszyło znowu sporo emocji, także pozasportowych. Ostatecznie defensywa Kim -Kim -Kim -Kim -Kim dopuściła do utraty trzech goli i sytuacja i awansu Koreańczyków mocno się skomplikowała.

Jak się domyślacie, znowu nikt nie trafił dokładnego wyniku, ale za to aż 14 uczestników naszej zabawy wskazało Ghanę jako zwycięzcę. Brawo!

Brazylijczycy długo męczyli się z dobrze zorganizowanymi Helwetami, ale ostatecznie w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i tym samym zapewnili sobie awans do 1/8 finału. Szwajcarzy nadal mają wszystko w swoich rękach, najprawdopodobniej do szczęścia wystarczy im remis w ostatnim meczu z Serbią.

Dokładny wynik tego meczu przewidziała tylko jedna osoba: brawa dla Łukasza M! Niemal 30 kolejnych typerów wskazało na zwycięstwo Brazylii, ale w innych rozmiarach.

Ostatni mecz tego przyniósł emocje dopiero w II połowie. Urugwajczycy dopiero po tym jak stracili bramkę pokazali, że nie są przypadkową drużyną i oprócz świetnej organizacji w defensywie, potrafią też groźnie atakować. Ich zapał został jednak zgaszony w samej końcówce po bramce dla Portugali z rzutu karnego.

W tym meczu wytypowanie dokładnego wyniku okazało się relatywnie proste, udało się to aż pięciu uczestnikom naszej zabawy. Czternaście kolejnych osób poprawnie wytypowało samo rozstrzygnięcie.