Kapitan opuści Wisłę?

Tym razem z naszym klubem może pożegnać się może kapitan – Jakub Rzeźniczak. Kilka tygodni temu podpisał nowy kontrakt z Wisłą, lecz wygląda na to, że nie wejdzie on w życie.

Kuba swoją karierę piłkarską zaczynał w ŁKS-ie, z którego jak sam mówił wyrzucono go po tygodniu. Bardziej przyjazny okazał się Widzew, w którym Kuba występował w latach 2003 – 2004 oraz 2006 – 2007, kiedy przebywał tam na wypożyczeniu.

Największe swoje triumfy święcił z warszawską Legią, gdzie w ciągu dwunastu sezonów zdobył pięć tytułów mistrza Polski, sześć Pucharów Polski oraz jeden Superpuchar.

Czyni go to najbardziej utytułowanym piłkarzem stołecznej drużyny. 

W 2017 roku ta piękna historia dobiegła jednak końca i Rzeźnik podpisał kontrakt z Qarabagem Agdam. I wszystko potoczyło się według dobrze znanego schematu – mistrzostwo Azerbejdżanu i LM.

W 2019 wrócił do Polski i wzmocnił drużynę Wisły Płock. 

W barwach Nafciarzy wystąpił 92 razy w meczach ligowych zdobywając 3 bramki oraz zaliczając 2 asysty.

Sprowadzeniem do siebie Kuby zainteresowane są m.in. Puszcza Niepołomice oraz Kotwica Kołobrzeg.

Zastanawia fakt na jakiej zasadzie została „rozwiązana” umowa przedłużająca grę Kuby w Wiśle o kolejny sezon. Z informacji, które posiadamy strony podpisały stosowne dokumenty na przełomie kwietnia i maja. Świadczy to o zupełnym braku refleksji i przewidywania zagrożenia spadkiem na 5 kolejek przed końcem.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz