KUBA, FABIAN WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!!

Dziś 36. urodziny obchodzi kapitan Nafciarzy – Jakub Rzeźniczak.

Foto Wisła Płock

Swoją karierę piłkarską zaczynał w ŁKSie, z którego jak sam mówił wyrzucono go po tygodniu. Bardziej przyjazny okazał się Widzew, w którym Kuba występował w latach 2003 – 2004 oraz 2006 – 2007, kiedy przebywał tam na wypożyczeniu.

Największe swoje triumfy święcił z warszawską Legią,  gdzie w ciągu dwunastu sezonów zdobył pięć tytułów mistrza Polski, sześć Pucharów Polski oraz jeden Superpuchar.

Czyni go to najbardziej utytułowanym piłkarzem stołecznej drużyny. 

W 2017 roku ta piękna historia dobiegła jednak końca i Rzeźnik podpisał kontrakt z Qarabagem Agdam. I wszystko potoczyło się według dobrze znanego schematu – mistrzostwo Azerbejdżanu i LM.

W 2019 wrócił do Polski i wzmocnił drużynę Wisły Płock. 

W barwach Nafciarzy wystąpił 65 razy w meczach ligowych, nie wliczając obecnego sezonu.

„Niesamowita postać tego klubu. Takich piłkarzy trzeba cenić (…). Kuba tutaj naprawdę robi dobrą robotę. Nawet jak nie gra, to daje przykład innym piłkarzom jak trzeba pracować, jak dawać sobie radę z przeciwnościami losu. Jak obserwuję Kubę, to można wyciągnąć same pozytywy” – tak o  Rzeźniku mówił Paweł Magdoń w wywiadzie dla nafciarski.pl.

Czy Kuba zapisze się w historii klubu jako kapitan, która po raz pierwszy wzniesie mistrzowskie trofeum? Widać w jego karierze pewną powtarzalność, więc… 🙂

KAPITANIE, niech omijają Cię kontuzje, nie opuszczają pozytywne myśli, a imponująca kolekcja zdobytych trofeów niech powiększy się o kolejne, zdobyte z Wisłą Płock – tego życzy Ci cała nafciarska familia.

Dzisiaj również swoje święto ma nasz wychowanek, którego mogliśmy obserwować w ostatnim meczu w barwach Stali Mielec. Fabian Hiszpański kończy dziś 29 lat.

Foto Artur Szczepański

Pierwsze lata kariery Fabiana to nie najlepsze czasy na kartach naszej klubowej historii. Grał w drugo i pierwszoligowej Wiśle  Płock, a debiut w Ekstraklasie zaliczył w 2015 roku w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała. 

Od 2016 do 2019 reprezentował między innymi Wisłę Puławy, Bytovię Bytów i KKS Kalisz. 

Sezon 2021/22 to dla Fabiana czas grania dla Arki Gdynia. W obecnym sezonie wybiega już na ekstraklasowe boiska, by pod wodzą trenera Adama Majewskiego zdobywać punkty dla Stali Mielec.

Hiszpan, zdrowia i mnóstwa goli życzą Ci wszyscy Nafciarze.

Obu dzisiejszym solenizantom życzymy długich karier i goli na miarę „stadionów świata”.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz