Wygrana Wisły II Płock w Staroźrebach

W meczu inaugurującym 23. kolejkę forBet 4. Ligi Mazowieckiej druga drużyna pokonała w meczu wyjazdowym Świt Staroźreby 1:0

Mecz toczony był w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Padający niemal przez całe spotkanie deszcz utrudniał zawodnikom obu drużyn stworzenie piłkarskiego widowiska. Najważniejsze wydarzenia miały miejsce w pierwszej połowie. Już w 16. minucie Jakub Gąsiorowski zobaczył czerwoną kartkę od sędziego za komentowanie jego decyzji. Możemy się tylko domyślać, że piłkarz Świtu użył bardzo kwiecistej wiązanki przy recenzowaniu pracy arbitra. Kwadrans później było już 0:1. Janus zagrał piłkę do Leśniewskiego, a ten technicznym strzałem z linii pola karnego dał Wiśle prowadzenie.

W II połowie Nafciarze kontrolowali grę, mieli optyczną przewagę, ale długo niewiele z tego wynikało. Natomiast grający w osłabieniu gospodarze nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Filipa Kraskę. Dopiero w jednej z ostatnich akcji spotkania bramkę na 0:2 strzelił wprowadzony w II połowie Kamil Dąbrowski. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i tym samym nasza drużyna rezerw zainkasowała komplet punków w drugim meczu z rzędu.

Za tydzień Wisła II (sobota, 22 kwietnia) młodzi Nafciarze podejmą na własnym terenie MKS Piaseczno. Wcześniej, bo w środę 19 kwietnia Wiślacy zagrają z Bronią Radom mecz w ramach rozgrywek Mazowieckiego Pucharu Polski.

Świt Staroźreby – Wisła II Płock 0:2 (0:1)

Bramki: Leszczyński 32′ (as. Janus), Dąbrowski 87′ (as. Szczepanik)

Czerwona kartka: Jakub Gąsiorowski (Świt) 16′

Wisła II: 1. Filip Kraska, 2. Grzegorz Wawrzyński, 4. Wojciech Mazurowski, 6. Filip Lodziński, 7. Krzysztof Janus, 8. Szymon Leśniewski, 11. Gleb Kuchko, 16. Dawid Zięba, 20. Jakub Miarka, 32. Dawid Krzyżański, 77. Patryk Leszczyński.

Świt: 1. Patryk Kwaśniewski, 7. Przemysław Kowalczyk, 9. Patryk Szczepański, 10. Michał Sobczak, 11. Sebastian Krajewski, 13. Jakub Gąsiorowski, 15. Gabriel Wiącek, 16. Jakub Sierpiński, 17. Rafał Trakul, 18. Bartosz Zieliński, 20. Arkadiusz Giżyński.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz