[NASZ NEWS] Marek Brzozowski złożył rezygnację. [EDIT – otrzymaliśmy komentarz dyrektora Brzozowskiego]

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić – Marek Brzozowski, pełniący funkcję dyrektora ds. szkolenia młodzieży zrezygnował z pełnionej funkcji.

Chwilę po publikacji tego newsa otrzymaliśmy komentarz samego zainteresowanego. Dyrektor Marek Brzozowski wyraźnie zaprzeczył jakoby to On złożył rezygnację z pracy w klubie!

Marek Brzozowski trafił do Wisły w 9 lipca 2020 roku w roli trenera drugiego zespołu. Niespełna dwa miesiące później objął również stanowisko dyrektora ds. szkolenia młodzieży. Warto w tym miejscu wspomnieć, że doświadczenie w obu tych rolach zdobywał w poprzednich klubach, w których pracował. W Świcie Nowy Dwór Mazowiecki (III liga) był trenerem pierwszego zespołu, a w Escoli przez ponad siedem lat zajmował się drużynami młodzieżowymi. 

Chciałbym, żeby akademia Wisły Płock miała swój styl, żebyśmy za kilkanaście miesięcy mogli powiedzieć, że drużyny Wisły mają swoje DNA i że grają futbol bardzo uporządkowany i zarazem miły dla oka  

Marek Brzozowski w wypowiedzi dla oficjalnej strony klubu

Dyrektor Brzozowski nie rzucał słów na wiatr. Wspomniane kilkanaście miesięcy wystarczyło, żeby osiągnąć pierwsze sukcesy, jakimi bez wątpienia był awans dwóch naszych drużyn (U-15 i U-17) do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Za niecały miesiąc może się okazać, że w przyszłym sezonie w tej lidze będziemy mieli komplet drużyn, co byłoby wydarzeniem bez precedensu w historii udziału naszego klubu na tym szczeblu rozgrywkowym.

Dynamiczny rozwój Akademii spowodował, że wraz z zakończeniem poprzedniego Marek Brzozowski musiał zrezygnować z roli szkoleniowca Wisły II Płock i skupił się wyłącznie na zadaniach związanych z zarządzaniem sportem młodzieżowym.

Praca trenerska jest moją ogromną pasją. Jednak rola dyrektora akademii też sprawia mi ogromną satysfakcję, gdy widzę swój wpływ na pracę innych szkoleniowców. Nie ukrywam, że potrzebowałem przerwy od prowadzenia zespołu, żeby móc w pełni skupić się na głównym zadaniu, czyli rozwijaniu akademii. Poświęcam teraz też więcej czasu na samorozwój. Jednak nie rezygnuję ze swoich marzeń i nie zamknąłem jeszcze tego etapu w swoim życiu pt. „zawód trenera”

Marek Brzozowski w wywiadzie dla weszlo.com

W tym momencie nie mamy jeszcze wiedzy, czy rezygnacja Marka Brzozowskiego została przyjęta przez prezesa Tomasza Marca. Mamy wielką nadzieję (mówiąc wprost: modlimy się o to), że obu panom uda się mimo wszystko dojść do porozumienia i tym samym dyrektor Brzozowski będzie mógł dalej pracować przy budowaniu fundamentów naszego klubu!

P.S: Nie chcemy teraz wchodzić w powody tej rezygnacji oraz powielać różnych plotek z tym związanych, dlatego w tekście ograniczamy się do podania samej informacji. 

Kopnij dalej

Ten post ma jeden komentarz

  1. Erni

    Nikt nie chce z „Panami” M&M pracować!

Dodaj komentarz