[WYNIKI] Sportowy Weekend W Płocku (5-7 maja)

Jeden z gorszych weekendów pod względem sportowym od czasu, kiedy je opisujemy. W Ekstraklasie niby remis, a jakby porażka, druga drużyna znowu dała się ograć w IV lidze, a niezawodne ostatnio panie tym razem bez trzech punktów. Jak radziły sobie inne nasze zespoły? Zapraszamy do lektury.

Piłka nożna

Kiepski spektakl zobaczyli kibice, którzy oglądali zmagania naszych piłkarzy ze Stalą Mielec i swoimi słabościami. Remis, punkt, ale przede wszystkim rozczarowanie wielkie, jak nasze szanse na kolejny sezon już w I lidze.

Ekstraklapa

Wisła Płock – Stal Mielec 0:0

Wisła II Płock, z zawodnikami takimi jak Igor Drapiński, Kristian Vallo, Radosław Cielemęcki czy Miroslav Gono przegrała kolejny mecz w IV lidze. Drugi raz z rzędu, dysponując w ofensywie piłkarzami z szerokiego składu pierwszej drużyny, i (wydawałoby się) zdolnymi młodzieżowcami, nie potrafiła strzelić bramki czwartoligowcowi. Jest skąd czerpać…

forBet IV liga

Wisła II Płock – CK Troszyn 0:1

Wiślacy nadal są na 4. pozycji w tabeli

Trzecia drużyna Wisły wygrała swój ligowy mecz z Błyskawicą Lucień 5:0, co wobec porażki Szopena Sanniki ze Stegnami Wyszogród, oznacza, że Nafciarze wrócili na fotel lidera Keeza Klasy A.

Juniorzy w ten weekend zanotowali przeciętne (jak na nich!) rezultaty, ale trzeba przyznać, że grali z wymagającymi przeciwnikami, a sama gra w niektórych meczach była „lepsza niż wynik”. Szczególnie pozytywne wrażenie, pomimo porażki, pozostawiła po sobie drużyna U-17.

Kolejny ważny mecz wygrali podopieczni Pawła Śpiegowskiego w Lidze Makroregionalnej, i powoli mogą już odliczać dni do decydującego starcia z Widzewem (ostatni weekend maja). Warunek, żeby ten mecz był o stawkę jest jeden – brak potknięć w najbliższych dwóch spotkaniach: z Olimpią Elbląg (łatwy) i Zniczem Pruszków (trudny).

Liga Makroregionalna U-19 (gr. A)

Stomil Olsztyn – SSM Wisła Płock 1:5

Kaminski (2), Holovko, Gibulski, Zaborowski

A2 Junior Ekstraliga U-18 RW

SSM Wisła Płock – Unia Warszawa 3:2

Zaborowski (2), Seidler

Centralna Liga Juniorów U-17 (gr. I)

SSM Wisła Płock- Legia Warszawa 3:4

Rajkowski, Malinowski, Luśniewski

B2 Junior Młodszy RW Ekstraliga U-16

Radomiak Radom – SSM Wisła Płock 0:5

Czerwinski (2), Ziemkiewicz, Sawicki, Borowski

Centralna Liga Juniorów U-15 RW (gr. A)

Polonia Warszawa – SSM Wisła Płock 2:0

C2 Trampkarz Ekstraliga RW U-14

SSM Wisła Płock – Legia Warszawa 0:4

CLJ U-17. W meczu z Legią, pomimo porażki, młodzi Nafciarze pokazali się z bardzo dobrej strony.

Drużyna kobiet zremisowała z Legią w Warszawie 1:1. Wynik niezły, choć trzeba przyznać, że bazując na świetnej formie Nafciarek w ostatnim czasie, liczyliśmy na trzy punkty 😉

III liga kobiet

Legia Ladies – Wisła Płock 1:1

Piłka ręczna

Orlen Wisła Płock zgodnie z planem wygrała ostatni mecz we własnej hali w tym sezonie. W lidze pozostała im już tylko jedna bitwa, którą będzie nieoficjalny finał sezonu w Kielcach (21 maja).

Wcześniej, bo już w najbliższą środę, Nafciarze zagrają we własnej hali pierwszy mecz w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z SC Magdeburg. Trzymamy mocno kciuki i #walczyMY RAZEM!

Orlen Wisła II Płock, również planowo, zgarnęła komplet punktów w pojedynku z beniaminkiem.

I liga mężczyzn

Orlen Wisła II Płock – Trójka Ostrołęka 35:26

Najskuteczniejsi: Kamiński, Savytskyi, Piórkowski (7 bramek)

To by było na tyle

Dobrego tygodnia Nafciarze!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz