Łukasz Nadolski trenerem drugiego zespołu!

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć nowym trenerem drugiego zespołu ma zostać dotychczasowy asystent Marka Saganowskiego – Łukasz Nadolski.

Łukasz Nadolski urodził się 3 września 1987 roku w Gdańsku. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w Polonii Gdańsk, z której trafił do Cartusia Kartuzy. Następnie wyjechał do Norwegii, gdzie reprezentował barwy Sogndal IL. Właśnie z tego klubu trafił zimą 2010 roku dołączył do drugoligowej Wisły Płock.

Nadol 114 razy zakładał trykot z herbem Wisły, często także opaskę kapitana. Strzelił cztery gole. Jeden z nich w 71. minucie, z rzutu karnego, w meczu przeciwko Siarce Tarnobrzeg, który Nafciarze wygrali 5:0. Tak pożegnaliśmy 2. ligę, bo końcowy gwizdek oznaczał awans naszej drużyny do 1. ligi. Odbiliśmy się od dna i rozpoczęliśmy trzyletni rajd do Ekstraklasy. 

Nadol opuścił szeregi Wisły w listopadzie 2013 roku i przeniósł się do Siarki Tarnobrzeg. Jesień 2015 roku spędził w norweskim Florø SK. Następnie reprezentował Gryf Wejherowo, ponownie Siarkę Tarnobrzeg.

Łukasz Nadolski 30 września 2018 roku został skautem Wisły Płock. Na początku 2019 roku dołączył do sztabu szkoleniowego Nafciarzy, jako analityk pierwszego zespołu. W sezonie 21/22 w meczu z Górnikiem Łęczna (3:1) prowadził zespół jako trener tymczasowy.

W sezonie 2022/23 Łukasz w sztabie szkoleniowym Pavola Staňo oraz Marka Saganowskiego pełnił funkcję asystenta trenera.

Po odejściu Pavola Staňo dostał propozycję poprowadzenia zespołu w dwóch ostatnich spotkaniach. Jednak nie skorzystał z niej.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz