Marko Podoliak 2025!

Jak poinformowała, na swojej oficjalnej stronie, Wisła Płock, w naszym klubie na dłużej pozostanie Marko Podoliak. Ukraiński pomocnik podpisał profesjonalny kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku.

Marko Podoliak urodził się 4 maja 2004 roku we Lwowie. W wieku sześciu lat rozpoczął treningi w Karpatach, skąd jako trzynastolatek przeniósł się już do akademii Dynama Kijów. W międzyczasie podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt, a w sezonie 2021/2022 został zgłoszony do rozgrywek Ligi Młodzieżowej UEFA, będąc rok młodszym od kolegów z zespołu. Na początku 2022 roku, z powodu sytuacji w swoim kraju, ofensywny pomocnik przeniósł się do Anglii, by zostać zawodnikiem akademii Bracknell Town FC z Southern League Premier South (siódmy poziom rozgrywkowy), choć szybko awansował do seniorów. Latem został natomiast zaproszony na testy piłkarskie do rezerw Queens Park Rangers FC.

Ostatecznie pozostał w klubie z Sandhurst, Berkshire. Rozegrał tam trzynaście oficjalnych spotkań, w których zdobył sześć bramek, a następnie zdecydował się zmienić otoczenie. Wiosną 2023 roku został zaproszony na zajęcia Wisły II Płock i po trwającej kilka tygodni procedurze został zgłoszony do rozgrywek IV ligi mazowieckiej, dzięki czemu zdążył zadebiutować jeszcze w sezonie 2022/2023 z Narwią Ostrołęka. W obecnej kampanii rozegrał w trzy ligowe mecze, oraz jeden w Okręgowym Pucharze Polski (Płock), gdzie przeciwko Unii Iłów zanotował dublet. Wcześniej zaliczył także nieoficjalny debiut w pierwszej drużynie, kiedy wszedł z ławki w sparingu z Mławianką Mława.

(źródło: Wisła Płock)

Kopnij dalej

Dodaj komentarz