[Relacja] Józefovia Józefów – Wisła II Płock

Drugi zespół Wisły miał dotychczas na rozkładzie trzech tegorocznych beniaminków, wszystkie mecze z tymi zespołami wygrał. Jak było dziś w Józefowie?

W pierwszym składzie Wisły II zobaczyliśmy dziś od początku Dawida Kocyłę, Adriana Szczutowskiego i Sebastiana Strózika. Siła rażenia z przodu wydawała się więc być miażdżąca, przynajmniej jak na IV ligowe realia. Kiedy w 10. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Nafciarzy i ukarał obrońcę gospodarzy czerwonym kartonikiem, wydawało się, że worek z bramkami zaraz się rozwiąże. Nic z tych rzeczy. Karnego Szczutowskiego obronił Patryk Przybysz, Wisła musiała więc szukać swoich szans w kolejnych atakach.

Józefovia cofneła się i co chwile robiło się gorąco w ich polu karnym. W 17. minucie obrońca gospodarzy przy próbie interwencji trafił w spojenie własnej bramki, chwilę później słupek obił aktywny tego dnia Kocyła. Wisła przeważała, ale bramkę udało się zdobyć dopiero w końcówce pierwszej połowy. Kolejny karny, tym razem pewnie wykorzystany przez Sebastiana Strózika. Od tego momentu gospodarze grali już w 9. Nie dokońca wiadomo za co, czerwoną kartkę zobaczył jeden z piłkarzy Józefovii.

Pierwsza połowa zakończyła się zasłużonym, choć tylko jednobramkowym prowadzeniem Nafciarzy Biorąc pod uwagę okoliczności, wynik powinien być zdecydowanie wyższy.

Jeżeli piłkarze Józefovii mieli jakieś nadzieje na doprowadzenie do wyrównania po przerwie, to po godzinie gry zdecydowanie one opadły. Indywidualną akcją popisał się Dawid Kocyła i strzałem w prawy górny róg bramki wyprowadził Wisłę na dwubramkowe prowadzenie.

Spotkanie obserwowało ok 300 widzów

Więcej bramkek w tym spotkaniu już nie zobaczyliśmy. Nafciarze meczu również nie kończyli w komplecie, bo 5 minut przed końcem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę zobaczył Grzegorz Wawrzyński.

Wisła wygrała oczywiście zasłużenie, choć styl gry dziś nie powalał na kolana. Gospodarze dzielnie się bronili, a nawet starali się, mimo gry w podwójnym osłabieniu, groźnie kontratakować. Finalnie liczą się trzy punkty, które przynajmniej do zakończenia meczu CK Troszyn – Ząbkovia Ząbki, dają nam pierwsze miejsce w tabeli.

Za tydzień w Płocku mecz na szczycie IV ligi mazowieckiej!

Józefovia – Wisła II Płock 0:2 (0:1)

1:0 Sebastian Strózik 42′ (k)

2:0 Dawid Kocyła 59′

Wisła II: Piotr Zieliński – Artur Szymański, Grzegorz Wawrzyński, Marcin Więckowski, Jakub Miarka – Dawid Krzyżańki, Łukasz Mościcki, Szymon Leśniewski, Dawid Kocyła – Sebastian Strózik, Adrian Szczutowski

Zmiany: Kuchko (69′), Zynek, Borowski, Zięba (82′), Błaszkiewicz, Podoliak (90′)

Kopnij dalej

Dodaj komentarz