PETROCHEMIA – GKS 2:1 #AWANS94

15. kolejka sezonu 93/94 to domowy mecz z GKS Bełchatów, który zajmował wtedy 7. pozycję w tabeli. Petrochemia natomiast dzięki zwycięstwu w poprzedniej kolejce zajmowała 4. miejsce. Mimo tej różnicy w tabeli mieliśmy zaledwie 1 punkt przewagi nad GKS.

Herby obu klubów

Mimo, iż w pierwszej połowie zarówno GKS, jak i Petrochemia miały mnóstwo okazji do strzelenia bramki, to jednak nikomu się to nie udało. Ale wiadomo było już, że obie drużyny będą walczyć o komplet punktów do końca, a bramka wisi w powietrzu.

I rzeczywiście, w 56. minucie po dośrodkowaniu Adama Majewskiego piłkę głową umieszcza w siatce rywali Piotr Pomorski. 

23 minuty później znowu Pomorski dostaje piłkę, tym razem od kapitana drużyny Pawła Dylewskiego i zamienia ją na gola. a na tablicy wyników mamy 2:0. 

W 84. minucie Jacek Berensztajn z GKS strzela kontaktowego gola, a kilka sekund przed końcem meczu wyrównać próbował jeszcze kolejny zawodnik rywali, ale świetną obroną popisał się nasz bramkarz – Grzegorz Pietrzak.

Kolejne zwycięstwo Petrochemii staje się faktem.

Petrochemia zagrała w składzie:

Grzegorz Pietrzak – Paweł Kędzierski, Mirosław Milewski, Dariusz Kowalski, Artur Serocki – Paweł Dylewski, Dariusz Krzywkowski (’63 Krzysztof Kwasiborski), Jacek Traczyk,  Adam Majewski – Jacek Majchrzak (’82 Adam Buzuk), Piotr Pomorski.

Żółte kartki: Jacek Traczyk 

Sędzia główny: A. Czyżniewski

Widzów: 3500

Pozostałe wyniki 15. kolejki:

Źródło: footballdatabase.eu

Po tej kolejce na pozycji lidera znowu zagościł Stomil, który swój mecz z Włókniarzem zremisował, ale Radomiak zgubił punkty w Kielcach, gdzie przegrał z Błękitnymi. Na 3. pozycji nadal Motor, na 4. Petra.  Tabelę zamyka oczywiście Bug Wyszków z 9 punktami i niechlubnym bilansem bramkowym 9:27. Nasi dzisiejsi rywale pozostali na miejscu 7.

Historia spotkań z GKS Bełchatów

Za tydzień wyjeżdżamy na Śląsk, gdzie zmierzymy się z Szombierkami Bytom.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz