#NafciarskiPokój – Piotr Sadczuk, prezes Wisły Płock

#NafciarskiPokój | Piotr Sadczuk

13. listopada gościem Nafciarskiego Pokoju był Piotr Sadczuk. W poniedziałkowy, jesienny wieczór, prezes Wisły Płock przez blisko trzy godziny cierpliwie i obszernie odpowiadał na pytania nafciarskiej społeczności na Twitterze.

Podczas tej długiej rozmowy poruszonych zostało kilka tematów, które w tym momencie najbardziej interesują kibiców Wisły Płock. Rozmawialiśmy m.in:

O Dominiku Furmanie

Decyzja o odejściu Dominika zapadła wcześniej. Była podjęta przez poprzedniego prezesa i radę nadzorczą. Mi pozostała jedynie realizacja tego.

Postąpiliśmy zgodnie z wszelkimi procedurami i paragrafami uchwał PZPN. Biorąc pod uwagę ten (pierwszy) wyrok, to nie wiem już w co wierzyć – czy w prawo, czy w „zasady słuszności”.

Nigdy nie mówię nigdy. Jeżeli będę miał takie argumenty, które będą przemawiały za tym, żeby Dominik wrócił do Wisły, i te argumenty mnie przekonają, to nie będę uparcie powtarzał „nie, definitywnie nie, koniec” itd. Natomiast na tą chwilę taka decyzja jest podjęta i nie widzę nic takiego, co miałoby zmienić moje zdanie.

O transferach Kapuadiego i Mokrzyckiego

Nikt nikogo nie trzymał na siłę. To jest pewna gra, to jest biznes, to są negocjacje. Czas tutaj grał na korzyść Wisły Płock. Od momentu, kiedy na konferencji powiedziałem, że Michał Mokrzycki nie odejdzie, do jego transferu, Wisła zarobiła dwa razy tyle.

O warunkach rozstania z Pavolem Stano

Porozumienie, które z Pavolem Stano zawarł Tomasz Marzec zakładało, że Wisła Płock pozostanie w Ekstraklasie. Niestety ta umowa nie zawierała „bezpiecznika” na okoliczność spadku, co dwie kolejki przed końcem było bardzo realne

Rozmowy były trudne, ale po długich negocjacjach udało się dojść do drugiego porozumienia („porozumienia do porozumienia” – przyp. red.). Już przy pierwszym trener się zrzekł dużej kwoty, dlatego nie było łatwo przekonać go do dalszych ustępstw.

Trenera będziemy jeszcze spłacać w ciągu najbliższych trzech miesięcy (ale nie jest to równowartość jego trzech miesięcznych pensji).

O przyczynach zwolnienia Marka Saganowskiego

To nie była decyzja podjęta tylko z powodu dwóch przegranych meczów. Oceniałem nasz zespół przez pryzmat kilkunastu kolejek, czy jako zespół idziemy do przodu, ile jest kontuzji, rozwoju indywidualnego piłkarzy itd.

O sprawach organizacyjno-finansowych

Z aktualnej sytuacji Wisły jestem bardzo zadowolony, szczególnie w porównaniu do tego, co zastałem po spadku. O tematy finansowe możemy być w tym momencie spokojni.

Taka osoba, jak wiceprezes, czy dyrektor finansowy, jest nieodzowna. To musi być ktoś, kogo w pełni zaakceptuję. Mam taką osobę, która już teraz mi pomaga, ale to nie jest takie łatwe, żeby w tym momencie przekonać ją do pracy w Wiśle i zaangażować ją w 100%.

O transferach

Rozmawiamy z trzema piłkarzami. Jeżeli co najmniej dwóch z nich uda się pozyskać, to wtedy będę mógł z podniesioną głową powiedzieć: „walczymy o awans”.

Paweł Chrupałła – 31 grudnia kończy mu się wypożyczenie z Rosenborga Trondheim. Jest wpisana bardzo wysoka kwota wykupu, która jest poza naszym zasięgiem. Będziemy z Norwegami rozmawiać, w grę wchodzi kolejne wypożyczenie lub „zbicie” kwoty transferu.

O młodzieży

Trener tu ma dużą odwagę i bardzo się z tego cieszę. Chciałbym, żeby jak największa ilość młodych zawodników dostała szansę i musimy zrobić taki „przegląd wojsk”.

O marketingu

Dużo zrobiliśmy w tym temacie (np. oprawy meczowe), ale będziemy jeszcze nad tym pracować. Chciałbym np. żeby sklepik był czyny, nie tak jak teraz, od 8 do 16, tylko od 10 do 18. W asortymencie są w tym momencie artykuły, które są najbardziej oczekiwane przez kibiców.

Nie planujemy w tym momencie zwiększenia liczby etatów w klubie.

Maciej Wiącek na liście płac klubu był. W tym momencie działa w tematach sponsoringowych, umówiliśmy się, że tak będziemy działać do końca roku i zobaczymy co z tej współpracy wyjdzie. Na ten moment z tego powrotu jestem bardzo zadowolony.

5 grudnia będzie zorganizowane spotkanie „Wisła Business Club”.

„Petka” – zorientuję się jaki jest tego status i obiecuję, że „ruszę” ten temat.


Całość rozmowy znajdziecie w nagraniu zamieszczonym na naszym kanale YouTube. Zachęcamy do obejrzenia/odsłuchania… no i oczywiście nie zapomnijcie zostawić tam łapki w górę 😉

Kopnij dalej

Dodaj komentarz