Spotkanie Wisła Business Club na otwarciu Stadionowej

2 września 2023 roku doszło w Płocku do uroczystego otwarcia ORLEN Stadionu im. Kazimierza Górskiego, naprawdę bardzo długo wyczekiwanego przez mieszkańców, co potwierdziła frekwencja na oficjalnej inauguracji nowego obiektu. W obecności 13 504 widzów piłkarze Wisły stanęli na wysokości zadania i w świetnym stylu pokonali Polonię Warszawa 3:0.

5 grudnia, czyli niewiele ponad trzy miesiące po tym historycznym wydarzeniu, nasze miasto zyskało kolejne miejsce, które mamy nadzieję, zgodnie z zapowiedziami, stanie się gratką nie tylko dla miłośników sportu, ale też dobrego smaku. Stadionowa Restaurant & Sports Bar, zlokalizowana na I piętrze stadionu przy ul. Łukasiewicza 34, od teraz swym sportowym charakterem i przytulnym wystrojem będzie umilała czas podczas spotkań Wisła Business Club, domowych meczów Wisły Płock, a także każdego innego dnia tygodnia.

Otwarcie „Stadionowej”, jak przystało na godne przywitanie się z publicznością, z pewnością nie należało do kategorii zwyczajnych. I z nieskrywaną radością dodamy, że my, jako klub Wisła Płock S.A., dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę. Pierwsze w sezonie piłkarskim 2023/2024 spotkanie sponsorów i partnerów klubu, tworzących Wisła Business Club, zostało bowiem połączone z otwarciem tejże restauracji. Temu wszystkiemu towarzyszyła też wystawa, przypominająca postępy prac na stadionie przy ul.  Łukasiewicza 34, a jednocześnie upamiętniająca patrona płockiego obiektu – trenera wszech czasów Kazimierza Górskiego.

W zaplanowanym na 5 grudnia na godzinę 18:00 wydarzeniu udział wzięło wiele znamienitych osobistości, że nie sposób wymienić tutaj wszystkich, ale należy podkreślić obecność prezydenta miasta Płocka – Andrzeja Nowakowskiego, byłego selekcjonera reprezentacji Polski, współpracownika Kazimierza Górskiego, w pewnym okresie prezesa i wiceprezesa Wisły Płock S.A. – Andrzeja Strejlaua, prezesa Sekcji Piłki Ręcznej Wisły Płock – Artura Stanowskiego czy najlepszego na świecie sędziego piłkarskiego – Szymon Marciniaka.

Pierwsza, krótka część uroczystości odbyła się w strefie Silver VIP ORLEN Stadionu. Zaczęło się od oficjalnego powitania, po którym doszło do przecięcia wstęgi w drzwiach wejściowych oraz poświęcenia restauracji. Następnie zaproszeni udali się na swoje miejsca przy akompaniamencie kwartetu saksofonowego z Państwowej Szkoły Muzycznej, a po chwili na scenie pojawili się gospodarze imprezy Pani Joanna Kunka, pełnomocnik zarządu spółki Food Sport – właściciela restauracji oraz Piotr Sadczuk, prezes Wisły Płock S.A, którzy wprowadzili zgromadzonych do kolejnego etapu uroczystości. W tym momencie głos zabrali również wspominani już goście honorowi (prezydent Nowakowski, trener Strejlau, prezes Stanowski i sędzia Marciniak, którzy przekazał na ręce prezesa Sadczuka dwie swoje koszulki sędziowskie z finałów Ligi Mistrzów 2022/2023 Manchester City – Inter Mediolan oraz Mistrzostw Świata 2022 Argentyna – Francja), a po ostatnim wystąpieniu przyszła pora na prezentację krótkiego filmu o historii Wisły Płock i jej starego-nowego domu.

Koniec części oficjalnej przypadł natomiast na podziękowania za przybycie oraz zaproszenie na poczęstunek i zwiedzanie wystawy, o którą z wielką starannością zadbali klubowy działacz Maciej Wiącek oraz legendarny fotograf płockiej piłki Jan Waćkowski, bez którego bogatego archiwum zdjęć zorganizowanie pokazu byłoby szalenie trudne, a być może nawet niemożliwe. Warto dodać, że wystawę będzie można podziwiać do końca 2023 roku w godzinach pracy restauracji (od poniedziałku do soboty w godzinach 12:00-22:00 i w niedzielę w godz. 12:00-20:00) oraz oczywiście podczas naszych grudniowych meczów w 18. i 19. kolejce Fortuna 1. Ligi z Podbeskidziem Bielsko-Biała (sobota 9 grudnia godz. 15:00) i z Zagłębiem Sosnowiec (piątek 15 grudnia godz. 20:30). Do zobaczenia!

Fot. Dariusz Ossowski/Tygodnik Płocki

FOT. WISŁA PŁOCK S.A.
FOT. WISŁA PŁOCK S.A.
FOT. WISŁA PŁOCK S.A.
FOT. WISŁA PŁOCK S.A.
FOT. WISŁA PŁOCK S.A.
FOT. WISŁA PŁOCK S.A.

Więcej zdjęć znajdziecie pod tym linkiem: Restauracja Stadionowa. Zdjęcia z otwarcie resturacji na stadionie Wisły Płock (tp.com.pl)

Kopnij dalej

Dodaj komentarz