Za rok Nafciarze doczekają się boisk treningowych z prawdziwego zdarzenia!

W końcu nasz klub doczeka się boisk treningowych z prawdziwego zdarzenia! Miasto przygotowuje się do modernizacji istniejącego boiska treningowego oraz wybudowania nowego. Na tę inwestycję miasto dostało prawie 6 mln zł dofinansowania z budżetu państwa!

O planach dotyczących remontu już istniejącego oraz nowego boiska treningowego przy Orlen Stadionie, poinformował na swoim profilu Facebooku prezydent miasta Płock Andrzej Nowakowski.

Jesteśmy krok bliżej do zbudowania nowych boisk treningowych przy stadionie Wisła Płock. Jedno boisko, które już tu jest, chcemy przebudować i powiększyć. Obok zrobimy od podstaw drugie, mniejsze. Otworzyliśmy właśnie oferty w przetargu na wybór firmy, która je zaprojektuje i zbuduje. Jedna oferta jest na 12 mln zł, druga jest o ponad dwa mln zł droższa. Sprawdzamy je teraz pod względem formalnym.

Najważniejsze, że obie mieszczą się w naszym budżecie, który zaplanowaliśmy na tę inwestycję. Prawie 6 mln zł dofinansowania zdobyliśmy z budżetu państwa. Po zbudowaniu tych boisk, na koniec 2025 roku, będziemy mieli ponad 11,5 tys. metrów kwadratowych naturalnej, podgrzewanej nawierzchni treningowej.

Andrzej Nowakowski, Prezydent Miasta
facebook.com/Andrzej.Nowakowski.Prezydent.Miasta.Plocka
facebook.com/Andrzej.Nowakowski.Prezydent.Miasta.Plocka
facebook.com/Andrzej.Nowakowski.Prezydent.Miasta.Plocka
Kopnij dalej

Dodaj komentarz