Pomocnik może przejść do ligowego rywala!

Według informacji Szymona Janczyka Filip Lesniak z Wisły Płock może trafić do Górnika Łęczna. Trenerem Górnika niedawno został nasz były szkoleniowiec – Pavol Stano.

Filip Lesniak urodził się 14 maja 1996 roku w Koszycach na Słowacji. Tam też rozpoczął swoją piłkarską karierę, ale szybko wyjechał do Anglii. Jako 16-latek związał się z Tottenhamem. W klubie z Londynu spędził trzy lata, z półroczną przerwą na wypożyczenie do czeskiego Slovana Liberec w sezonie 2016/2017. Udało mu się w międzyczasie zaliczyć nawet króciutki epizod w Premiership (4 min z Leicester City), ale w tamtym okresie, jeżeli pojawiał się na boisku w barwach „The Spurs”, to był to zespół U-23

Latem 2017 roku Lesniak przeniósł się do duńskiego Aalborga. Sezon 2019/2020 spędził na wypożyczeniu w Silkeborgu. W tych klubach grał już w miarę regularnie, w Silkeborgu wystapił we wszystkich ligowych spotkaniach sezonu 2019/2020. Do Wisły trafił przed sezonem 2020/21. Był to jeden z pierwszych transferów do naszego klubu Marka Jóźwiaka. Zapowiadany był wtedy jako następca Dominika Furmana, ale czas pokazał, że Filip to inny typ zawodnika.

W tym sezonie Lesniak rozegrał 13 spotkań. Łącznie w barwach Nafciarzy rozegrał 99 spotkań, w których dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Ewentualne odejście Filipa do Górnika Łęczna mogłoby przyspieszyć transfer Igora Łasickiego z Wisły Kraków.

fot. Newspix

Kopnij dalej

Dodaj komentarz