NAFCIARSKI PRZEGLĄD MEDIÓW #21 – POTOP SZWEDZKI

Do trzech razy sztuka. Udało się! Tym razem Wisła z 3 punktami.

Zmiany w składzie, brak Sekula, ale jednak wygraliśmy. Nowe nabytki dały radę i szwedzki duet zapewnił nam zwycięstwo. Sytuacja w tabeli wygląda tak, że do miejsc barażowych brakuje jednego punktu, sprawa awansu pozostaje więc otwarta.

Przed nami  wyjazd, a na wyjazdach wiadomo – jesteśmy ciency jak sik węża. Obyśmy jednak i tam zaczęli punktować, a wtedy powrócimy na właściwe tory, którymi pomkniemy wprost (no, z barażowymi przystankami) do Ekstraklasy. Tego się trzymamy, Nafciarze!

Trener po meczu⤵️

Mecz taki dosyć zamknięty z obydwu stron. Katowice są bardzo dobrze zorganizowanym zespołem, my po tym ostatnim meczu próbowaliśmy coś trochę zmienić i jeśli chodzi o system grania, i o personalia. Trochę nam pokrzyżował szyki ten rzut karny. W pierwszej połowie było widać taką sporą nerwowość, bo jednak nasze oczekiwania były inne, w tych pierwszych dwóch meczach ta zdobycz punktowa nie była taka, jak byśmy sobie życzyli. Po strzelonej bramce wyglądało to już troszeczkę lepiej, zaczęliśmy trochę płynniej grać, zdaje mi się, że pracowaliśmy do końca na tego gola, fajnie, że się udało, bo po tych dwóch słabszych meczach pierwszych potrzebowaliśmy po prostu wygrać mecz. To się udało i teraz będziemy pracować nad tym, żeby ta gra wyglądała i lepiej, i żebyśmy nie tracili w tak prosty sposób bramek, jak w meczach z Lechią czy Resovią, a do przodu, żebyśmy stwarzali więcej sytuacji.

Kristian Vallo po meczu ⤵️

Mieszko Lorenc po meczu ⤵️

Kulisy ⤵️

Lokalne media ⤵️

RMIXX.PL: Szwedzi autorami bramek dla gospodarzy! Wisła Płock pokonała u siebie GKS Katowice 2:1

Pierwsze piętnaście minut drugiej połowy przyniosło jeden strzał na bramkę Krzysztofa Kamińskiego gości i rzut rożny dla gospodarzy. Poza tym z boiska wiało nudą. Pierwszy strzał na bramkę rywala Wisła oddała w 64. min, próbował pokonać golkipera katowiczan Hiszpański. W 68. min trener płocczan zdecydował się na zmiany, za Lorenca wszedł Grić, a za Krzysztofa Janusa pojawił się na murawie Szwoch. Zmiany przyniosły trochę ożywienia w grze Wisły, która przycisnęła przyjezdnych. Swoją szansę mieli Jime i Hiszpański, ale były to próby zbyt mało konkretne, by zagrozić broniącemu między słupkami GKS-u Dawidzie Kudle. Kolejne zmiany w Wiśle miały miejsce w 80. min za Westrmarka wszedł Mateusz Lewandowski, za Jime Kacper Laskowski. W końcówce spotkania Wisła jeszcze raz spróbowała przycisnąć i zdobyć gola na wagę zwycięstwa, co się w końcu udało! Już w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym w zamieszaniu na polu karnym bramkę zdobył Marcus Haglind-Sangre. Rezultat do końca meczu się nie zmienił i Wisła Płock wygrała 2:1 z GKS Katowice.

PORTALPLOCK.PL: Szwedzi strzelają, Wisła wygrywa z GKS-em Katowice!

Najwięcej energii wśród Wiślaków miał blisko 38-letni Krzysztof Janus, który także po raz pierwszy w tym sezonie zaczął w wyjściowym składzie. Nafciarze ocknęli się nieco pod koniec pierwszej połowy. Gospodarze posłali kilka dośrodkowań w pole karne Gieksy, aż w końcu w 42. minucie Jesper Westermark zamienił jedno z nich ba bramkę. Szwed się wykazał, strzelał z trudnej pozycji i przy asyście rywala.

To już kolejny mecz, w którym Wisła wygląda lepiej w drugiej odsłonie. Lepiej, nie znaczy jednak dobrze. Nafciarze zaczęli jednak dochodzić do większej liczby sytuacji – dwie dobre miał Jime, ale raz uderzył za lekko, raz obok bramki. Wisła, mimo swojej niemocy, chciała przechylić szalę na swoją korzyść i udało się w doliczonym czasie gry.

Jeśli chcecie sprawdzić swoją wiedzę na temat ostatnich meczów Wisły, to zapraszamy na quiz.

PORTALPLOCK.PL: Początek Wisły Płock. Jak go zapamiętaliście? [QUIZ]

Skrót wszystkich meczów 21. kolejki ⤵️

Sól prasówki, czyli wasze komentarze… Odsiewam ziarna od plew i zostaje to, co najlepsze. Czyli nie będzie o tym kto komu zabrał punkty w konkursie i gdzie jest kalendarz 😎

Tym razem Puchar Prasówki wędruje do użytkownika:

Gratulujemy!

Kopnij dalej

Ten post ma jeden komentarz

1. zksP

Jeśli prezes coś takiego nazywa walką, to chyba rzeczywiście za dużo meczów to on nie ogląda. Brawo co najwyżej za grę do końca, bo choć jakieś zaangażowanie tam było, to wielką walką ciężko to nazwać. Nawet komentatorzy w tv narzekali, ze przy 0-1 gramy (na luzie) jakbyśmy prowadzili, albo przynajmniej remisowali. I żeby było jasne, nie oczekuję od zawodników biegania (jak kurczaki bez głowy) dla samego biegania, czy wślizgów w każdej akcji. Ewidentnie jednak widać, że te zespół nie wychodzi na boisko wyszarpać wygraną, bo nic innego się nie liczy. Walczyła to może Wisła Kraków w Rzeszowie, bo choć widziałem samą końcówkę, to tam było 0 kalkulowania i w 2-3 cisnęli pół zespołu gospodarzy.
    Ogólnie to jeden z powodów, dlaczego o awans będzie trudno. Zespół bardziej chce dryfować w stronę Ekstraklasy, niż wyjść np w Niecieczy i tę Ekstraklasę wyrwać przeciwnikowi z rąk (powodów zresztą jest więcej niż 1). Rzadko kiedy sukces przychodzi tak łatwo, bądźmy szczerzy.