NAFCIARSKI PRZEGLĄD MEDIÓW #7 ŚWIĘTO NAFCIARZY!

To był idealny dzień, w którym udało się wszystko. Lepiej nie mogliśmy uczcić otwarcia nowego stadionu. 

Komplet publiczności, piękna oprawa, niesamowity doping i zwycięstwo 3:0 – czego chcieć więcej? 

Kto nie wybrał się w sobotę na stadion  – niech żałuje.To był jeden z tych dni, które kibic będzie wspominał latami. 

Do historii na pewno przejdzie Marcin Biernat, który jest pierwszym strzelcem gola na nowym stadionie.

Czekaliśmy na ten moment latami. Teraz, kiedy domem Nafciarzy jest piękny, nowoczesny obiekt, warto pamiętać, by każdy mecz byl świętem, by atmosfera, którą stworzyliśmy wspólnie w sobotę, pozostała. 


Przeżyjmy jeszcze raz te wspaniałe sobotnie momenty.

Zacznijmy od wypowiedzi pomeczowej trenera Saganowskiego.

Przede wszystkim na dzień dobry chciałbym podziękować wszystkim kibicom, ludziom, którzy się zjawili na stadionie. Dla nich gramy. Dziękuję im w imieniu drużyny. To ten stadion, ci ludzie, niosą nas, żeby takie wyniki tu były. Jeśli chodzi o mecz, zagraliśmy z pragmatyzmem, determinacją, by nie stracić bramki. O ile ciesze się, że punkty zostały w Płocku, to że mecz zagraliśmy na zero z tyłu. Dawno takiego meczu nie było. To jest duży znów progres mojej drużyny.

Świąteczne ulisy meczu łapcie tu⤵️

Nasi wychowankowie Bartek Gradecki i Fabian Hiszpański  na gorąco po meczu ⤵️

TP.COM.PL: Udane otwarcie stadionu. Wisła pewnie pokonuję warszawską Polonię [FOTO]

Fot. Rafael Dominik

Wisła Płock udanie zainaugurowała otwarcie nowego stadionu. Gospodarze pewnie pokonali warszawską Polonię 3:0, od samego początku będąc drużyną zdecydowanie lepszą. Już w pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się Biernat i Sekulski, a 8 minut po zmianie stron, po faulu Kowalskiego-Haberka, który w polu karnym powalił Biernata, wynik pewnym strzałem z rzutu karnego ustalił Sekulski. 

⤵️

https://tp.com.pl/artykul/udane-otwarcie-stadionu/1472957.amp

PORTALPLOCK.PL: Super oprawa, piękne zwycięstwo Nafciarzy! Czarne Koszule bez szans w Płocku [ZDJĘCIA]

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Atmosfera na wypełnionych trybunach była fantastyczna od samego początku, a na boisku trwała wyrównana walka. Sytuacji bramkowych początkowo nie było, ale w polu rywale ze stolicy pokazywali się z niezłej strony.


Po kwadransie kibicie szaleli, bo to Nafciarze wygrywali 1:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Marcin Biernat, bramkarz Poloni obronił, ale odbił piłkę przed siebie. Trafiła ona pod nogi Biernata, który trafił nieczysto, ale po rękach bramkarza piłka wpadła do siatki.

⤵️

https://portalplock.pl/wiadomosci/super-oprawa-piekne-zwyciestwo-nafciarzy-czarne-koszule-bez-szans-w-plocku-zdjecia/oSbnWZAQnThWDqNd8d9Z

WESZLO.COM: Nafciarze nie popsuli święta swoim kibicom. Z łatwością wypunktowali Polonię

Fot. Wisła Płock

Po prostu w środku pola Wisła Płock była sprytniejsza, agresywniejsza i dojrzalsza. Większość skoków pressingowych Nafciarzy gasiło ofensywne zapędy Polonii. Wisła miała ten mecz pod kontrolą i trzymała rywali na krótkiej smyczy. Wiedziała, co grać i czego unikać. Polonia jest — co prawda — kiepskim wyznacznikiem, ale może dobry wynik nakręci zespół Marka Saganowskiego po rozczarowujących pierwszych kolejkach. Teraz — po siedmiu — Nafciarze mają dziewięć oczek. Szału nie ma, ale okazuje się, że Wisła potrafi być skuteczna na tle słabego przeciwnika. Zapracowała dziś na zaufanie swoich kibiców i dała nadzieję, że będzie się rozkręcać, ale rączki na kołderkę. Nie ma co wyciągać zbyt daleko idących wniosków.

⤵️


https://weszlo.com/2023/09/02/wisla-plock-polonia-warszawa-3-0-relacja-podsumowanie

RMIXX.PL: Fantastyczne widowisko na otwarcie stadionu. Wisła Płock pokonała Polonię Warszawa 3:0

Fot.Wisła Płock

Początek meczu był nerwowy z obu stron, przez pierwsze 10 min spotkania zawodnicy nie stworzyli żadnego zagrożenia z obu stron. Aż nadeszła 15 min i strzał w polu karnym Łukasza Sekulskiego, po którym piłka odbija się i wychodzi na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z kornera bramkę dla gospodarzy zdobył Marcin Biernat, doskonale odnajdując się w zamieszaniu w polu karnym. Polonia po stracie gola rzuciła się do ataku i zepchnęła Wisłę do obrony. Po kilku minutach naporu ze strony gości gospodarze ponownie doszli do głosu i przeprowadzili kilka wypadów na połowę Polonistów.

⤵️

https://rmixx.pl/wiadomosci-sportowe/fantastyczne-widowisko-na-otwarcie-stadionu-wisla-plock-pokonala-polonie-warszawa-30

PORTALPLOCK.PL: Nowy stadion, wielkie nadzieje! Tłumy kibiców przeszły ze Starego Rynku do Orlen Stadionu [ZDJĘCIA]

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Całą galerię możecie zobaczyć tutaj ⤵️

https://portalplock.pl/wiadomosci/nowy-stadion-wielkie-nadzieje-setki-kibicow-przeszly-ze-starego-rynku-do-orlen-stadionu-zdjecia/ZkWmQFx9ZDUumtUp74CL

IGOL.PL: Wisła Płock zwycięża na otwarcie stadionu

Fot. Wisła Płock

Wisła nie zawiodła. Kibice oczekiwali zwycięstwa w atrakcyjnym stylu i je dostali. Otwarcie ORLEN Stadionu w Płocku było bardzo udane. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Kibice nie zawiedli, mecz jako wydarzenie został sprzedany bardzo dobrze, a i cała jego organizacja była na wysokim poziomie. Inauguracja obiektu w połączeniu z licznymi atrakcjami przyciągnęła wielu fanów, a sam występ „Nafciarzy” był wisienką na torcie tego wspaniałego dla płocczan dnia.

⤵️

https://igol.pl/wisla-plock-zwycieza-na-otwarcie-stadionu/

Gościem Ligowca byl Marcin Biernat. Oglądajcie od ok. 1:09:00

Oraz vlog z otwarcia stadionu

Skrót meczów 7. kolejki łapcie tu⤵️

Wasze twitterowe komentarze pełne pięknych zdjęć ze stadionu.

Za podsumowanie tego pięknego dnia niech posłuży komentarz Fryderyka Gerbowskiego

Kopnij dalej

Ten post ma jeden komentarz

  1. zksP

    „niesamowity doping” no… może nie wchodźmy tutaj w szczegóły i powiedzmy, że był poprawny, z lepszymi momentami. Podziękowania dla tych, którzy dawali z siebie wszystko.
    Jak dla mnie na minus fajerwerki, bo jednak strzelanie po nowiutkim dachu na otwarciu, gdy zjechali się wszyscy oficjele… średni pomysł, tym bardziej, że takie rzeczy potrafią być używane jako pałka na klub i kibiców, albo odstraszać.
    Kartoniada za to ładnie wyszła, a wymagała sporo pracy i była dosyć skomplikowana.
    Ps. Fajnie, że Gerbowski się udziela w mediach i podziękował, ale mógłby z czasem pomyśleć o zmianie avatara. 😉

Dodaj komentarz