Zwycięstwo z Loczkami i pierwsze punkty w tym roku!

Wisła Płock odniosła pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej! Nafciarki pokonały u siebie Loczki Wyszków. Dubletem popisała się Oliwia Marcinkowska, a jedno trafienie dołożyła Kinga Brzezińska.

W pierwszych minutach to przyjezdne częściej utrzymywały się przy piłce i stwarzały zagrożenie pod bramką Doroty Szalińskiej. Po stronie Nafciarek przed dogodną sytuacją strzelecką stanęła Kinga Brzezińska, jednak golkiperka Loczków obroniła jej uderzenie bez większych problemów. Po kwadransie gry Wisła wyszła na prowadzenie za sprawą Oliwii Marcinkowskiej, która pięknie przymierzyła przy dalszym słupku. Podopieczne Adriana Piankowskiego na dobre przejęły kontrolę nad meczem i tworzyły coraz więcej sytuacji: chociażby uderzenie Oliwii Stasińskiej, które nieznacznie minęło się ze słupkiem czy poprzeczka Kingi Brzezińskiej. W 31. minucie Aleksandra Synowiec trafiła do siatki, ale jej trafienie nie zostało uznane z powodu spalonego. Sześć minut później prowadzenie podwyższyła Kinga Brzezińska, dla której było to piąte trafienie w tym sezonie. Na cztery minuty przed końcem Oliwia Marcinkowska skompletowała dublet i Nafciarki schodziły na przerwę z trzybramkową zaliczką.

Początek drugiej części spotkania należał do przyjezdnych z Wyszkowa. Już w pierwszej akcji po wznowieniu gry zmusiły Dorotę Szalińską do interwencji. Po kilku minutach Loczki zrobiły zamieszanie pod polem karnym Wiślaczek po rzucie rożnym, ale Daria Kusa zneutralizowała zagrożenie, wybijając futbolówkę. W odpowiedzi Aleksandra Synowiec trafiła w poprzeczkę. W ostatnich minutach spotkania drużyna z Wyszkowa znacznie forsowała tempo spotkania i gra toczyła się głównie na połowie Nafciarek, jednak rezultat nie uległ już zmianie. Wisła zachowała pierwsze czyste konto na poziomie drugiej ligi i odniosła pierwsze tegoroczne zwycięstwo.

-Była analiza przed meczem, wiedziałyśmy co będzie przeciwnik robił, wiedziałyśmy jak się przygotować i trenowałyśmy cały tydzień bardzo mocno. Wierzyłyśmy, że w końcu te trzy punkty zdobędziemy. Udało się akurat w tym meczu, 3:0 do przodu. Czeka nas kolejny ciężki tydzień i w sobotę jedziemy do Warszawy po kolejne trzy punkty, i obyśmy się nie zatrzymały – powiedziała po meczu Natalia Majchrzak.

W 17. kolejce Wiślaczki pojadą do Warszawy zmierzyć się z tamtejszym AZS-em UW. Początek meczu w najbliższą sobotę o 15:00.

Wisła Płock – Loczki Wyszków 3:0 (3:0)

15′ Oliwia Marcinkowska

37′ Kinga Brzezińska

41′ Oliwia Marcinkowska

Wisła: Dorota Szalińska – Maja Zielińska, Klaudia Stradomska (C) (84′ Natalia Marciniak), Daria Kusa (62′ Weronika Paczkowska), Oliwia Stasińska, Julia Asakowska, Oliwia Marcinkowska (62′ Maria Garwacka), Klaudia Łyzińska, Natalia Majchrzak (80′ Marta Hućko), Kinga Brzezińska (80′ Julia Majewska), Aleksandra Synowiec

Trener: Adrian Piankowski

Loczki: Adriana Wiśniewska (80′ Daria Kisielewska) – Zuzanna Kuchta, Joanna Jeż, Zuzanna Mróz (70. Natalia Kasińska), Eliza Pietruczuk (46. Roksana Bylak), Julita Pietruczuk, Natalia Markowska, Natalia Czyż, Oliwia Świętoń, Zuzanna Tywońko, Oliwia Zęgota

Trenerka: Mariola Rębowska

Kopnij dalej

Dodaj komentarz