Wypowiedzi przed meczem #WPŁMIE

Już jutro mecz z Miedzią Legnica. Czy przy komplecie publiczności Nafciarze zdobędą komplet punktów? Poprosiliśmy o komentarz ekspertów i kibiców.

Arkadiusz Stelmach (dyrektor ds. scoutingu młodzieżowego Wisły Płock):
Na pewno, mimo słabego początku sezonu, Miedzi Legnica nie mamy prawa lekceważyć. Wiadomo, że można powiedzieć wyświechtane regułki, że w naszej lidze każdy może wygrać z każdym i tak dalej, ale nie o to chodzi. Według mnie Miedzianka w tym sezonie jeszcze sporo krwi faworytom napsuje. Jest tam ciekawy pomysł, jeśli chodzi o budowę kadry. Ci obcokrajowcy naprawdę mają mocne CV. Jeronimo Cacciabue to zawodnik z argentyńskiej ekstraklasy, jeszcze parę lat temu Luciano Narsingh strzelał gola Manchesterowi United, z kolei Angelo Henriquez to gość, który swego czasu bawił się w Hiszpanii i Chorwacji.

Foto Wisła Płock

Musimy jednak skupić się na sobie. Mamy kontuzję Mateusza Szwocha, na konferencji prasowej trener Pavol Stano mówił też, że pod znakiem zapytania stoi występ Damiana Warchoła. Ich absencje to jednak szansa dla innych. Obecnie mamy mocną, równą kadrę. Według mnie nasza druga linia jest absolutnie topowa w kraju i nie bójmy się tego mówić.  Dlatego uważam, że za wspomnianą dwójkę może wskoczyć ktoś inny, wygrać los na loterii i już zostać w tej jedenastce na dłużej. Do tego już teraz na początku rozgrywek klarują się nam mali bohaterowie drugoplanowi, jak wychowankowie Bartłomiej Gradecki, czy Aleksander Pawlak. Przyjemnie się na to wszystko patrzy.

Będąc na trybunach w Poznaniu, bardzo dawno nie czułem tak potężnych emocji. Do meczu z Miedzią podchodzimy w roli faworyta, nie jest to dla nikogo tajemnicą. Ciekawe, jak nasi zawodnicy sobie z tym poradzą, bo do tej pory z reguły lubiliśmy atakować z drugiego szeregu. Myślę jednak, że podołamy i wieczorem w poniedziałkowy wieczór na płockiej starówce będą panowały dobre humory.
MÓJ TYP 4:0

Kamil Warzocha (Dziennikarz Weszlo.com, gospodarz twitterowego pokoju – Forum Miedzianum):
W meczu Miedzi Legnica z Wisłą Płock spodziewam się otwartego, ofensywnego meczu, który ostatecznie powinien zakończyć się zwycięstwem gospodarzy. Dlaczego? Jeśli „Nafciarze” nie spuszczą z tonu, a Miedź po kolejnym tygodniu pracy na treningach nie pokaże w grze większego zgrania między nowymi piłkarzami, trudno będzie liczyć beniaminkowi na punkty.

Foto weszlo.com

Z drugiej strony – Miedź lubi zespoły, które się nie murują. Kreatywni piłkarze robiący różnicę w pojedynkach 1 na 1 czy prostopadłym podaniem będą mieli w Płocku większe pole do popisu. Dlatego też to może być naprawdę ciekawy mecz dla postronnego kibica.
Mój typ: 3:2 

Jacek Wolfingiel (#NafciarskiTwitter)
Poniedziałek 8 sierpnia 2022, kolejny dzień meczowy na Łukasiewicza 34. Tym razem LIDER tabeli, przy komplecie publiczności zmierzy się z beniaminkiem Miedzią Legnica. Będzie to szansa na umocnienie pozycji i samodzielne prowadzenie, gdyż jak wiemy Cracovia przegrała swój mecz że Stała Mielec. Czego możemy się spodziewać? Wielu twierdzi, że będzie to spacerek, przecież lider, fajna gra, dużo bramek strzelamy.  Miedź na razie bez błysku, jakby trochę zaśniedziała. Jednak czy aby na pewno?  Mieszanka indywidualności „multikulti” z Legnicy na razie faktycznie szału nie robi. Uważam jednak, że pod wodzą trenera z płockim DNA, może nas jeszcze wielokrotnie zaskoczyć. Oby dopiero po naszym meczu. Śmiem twierdzić, że trener Stano odpowiednio ustawi Nafciarzy pod Miedź i naszą organizacją gry, wybieganiem zdominujemy przeciwnika i powinniśmy podnieść kolejne 3 punkty z boiska. 

W poprzednich kolejkach, nieco wyklarował się skład Nafciarzy i pewnie nie należałoby spodziewać się wielu zmian.  Jednak Pavol Staño to Pavol Staño i nie zdziwię się, jeśli z teoretycznie słabszym przeciwnikiem zrobi kilka zmian. Oczywiście nie ma mowy o lekceważeniu Miedzi. Nasza kadra pozwala na rotowanie i można a nawet trzeba to wykorzystywać.  Mam tylko nadzieję, że Legniczanie nie zaparkują autobusu i ich latynoskie gwiazdy nie będą chciały indywidualnymi popisami wepchnąć nam bramkę i utrzymać wynik. 
Mój typ to oczywiście zwycięstwo Wisły, jednak co do szczegółowego wyniku mam dwie wersje: trochę wymęczone 2:1 lub nawet 5:0 przy otwartej grze 😀

Jak się bawić to się bawić.

Tomasz Wochowski (#NafciarskiTwitter) 
Spodziewam się meczu gdzie potrzeba będzie dużo cierpliwości. Piłkarze nie mogą się podpalać. Musimy grać swoje i wykorzystać każdy błąd Miedzi. Kluczowa może być skuteczność. I właśnie cierpliwość.  Co do składu, to myślę, że wyjdzie ta sama 11 co na Lecha. Za Szwocha Rasak. 
Wisła Płock – Miedź Legnica 3 – 0

Iwona Wiśniewska (Nafciarski Blog)
Jak pokazują statystyki Miedź nam nie leży, choć zazwyczaj, gdy mierzyliśmy się z nimi w Ekstraklasie nasze pozycję były  podobne. Przed tym meczem jesteśmy na przeciwnych biegunach. Czy będzie to typowy poniedziałkowy nudny mecz? Nie sądzę, choć nie obstawiłabym wysokiego wyniku, zatem 2:0.

Zapowiedź meczu #WPŁMID znajdziecie tu: Krok czwarty: zatopić Miedziankę. Zapowiedź meczu #WPŁMIE – Nafciarski blog

Jakiego Wy jesteście zdania drodzy kibice? Jakie spotkanie nas czeka według Was?

Kopnij dalej

Dodaj komentarz