Historia spotkań z Radomiakiem

Przed sobotnim meczem warto przypomnieć sobie historię spotkań z Radomiakiem. W Ekstraklasie z klubem z Radomia mierzyliśmy się tylko dwukrotnie – w zeszłym sezonie, więc wyjątkowo dziś zahaczymy niższe poziomy rozgrywkowe w Polsce.

Pierwsze spotkanie.

Pierwszy raz z Radomiakiem spotkaliśmy się w sezonie 1981/82 w 2. lidze grupie II. Spotkanie 14. kolejki odbyło się 15.11.1981 roku w Radomiu i zakończyło się wygraną gospodarzy 1:0.

Skład Wisły:

Koszarski – Witkowski, Zaborowski, Janicki, Rutkowski, Zembold, Soboń, Świątek, Dorobek, Polańczyk, Browarski (Pachelski)

Trener: Tadeusz Prosowski

Pierwsze spotkanie i pierwsza wygrana w Ekstraklasie.

W Ekstraklasie z Radomiakiem pierwsze spotkanie rozegraliśmy w sezonie 2021/22. W ramach 3. kolejki, 9 sierpnia 2021 roku Nafciarze na własnym stadionie pokonali Radomiak 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 19 minucie Marko Kolar.

SKŁADY:

Wisła Płock

Gradecki – Michalski, Rzeźniczak, Krivotsyuk, Kocyła, Rasak (90, Lagator), Furman (73, Warchoł), Szwoch, Wolski (40, Lesniak), Tomasik, Kolar (73, Sekulski)

Radomiak Radom

Majchrowicz – Jakubik, Rossi, Cichocki, Abramowicz, Leandro, Kaput (78, Sokół), Radecki, Angielski (68, Maurides), Kozak (61, Rhuan), Rondon (61, Karwot)

Żółte kartki: Lesniak – Jakubik, Rossi, Abramowicz, Radecki

Najwyższa porażka

Na poziomie Ekstraklasy Wisła jeszcze nie przegrała z Radomiakiem i liczymy na to, że po sobotnim spotkaniu nadal tak będzie. W całej historii spotkań z Radomiakiem, Nafciarze najwyższą porażkę odnotowali w sezonie już wcześniej wspomnianym 1981/82. W rundzie wiosennej, w 29. kolejce 2. ligi, 30.05.1982 roku w mecz rozgrywanym w Płocku ulegliśmy przyjezdnym z Radomia 3:0.

Skład Wisły:

Koszarski – Witkowski (Soboń), Zaborowski, Janicki, Pietrzak, Rutkowski, Dorobek, Polańczyk, Stempniak, Pachelski, Rzepka

Trener: Tadeusz Błażejewski

Źródło Wikipedia

Najwyższa wygrana!

Najwyższa wygrana Wisły w historii spotkań z Radomiakiem padła w 7. kolejce sezonu 1983/84. 18 września 1983 roku Nafciarze pokonali Radomiak na ich stadionie 2:0. Bramki dla Wisły zdobywali: Bogusław Pachelski w 34 minucie spotkania i Jan Polańczyk w 47 minucie. To była ostatnia wygrana Wisły z Radomiakiem na ich terenie.

Foto Duma Mazowsza – Zbigniew Pawłowski

Skład Wisły:

Więckiewicz – Janicki, Witkowski, Wachaczyk, Dorobek (Browarski), Wenerski, Rutkowski (Lewandowski), Polańczyk, Rzepka, Pachelski

Trener: Antoni Hermanowicz

Ostatni mecz w Ekstraklasie

Ostatni mecz drużyny Wisły i Radomiaka odbył się ramach 20. kolejki, 7 lutego bieżącego roku. Wisła na wyjeździe zremisowała z Radomiakiem 1:1. Bramkę dla Nafciarzy, dającą remis w tym spotkaniu zdobył w 31. minucie Damian Rasak. Dla Radomiaka w 28. minucie strzelił Raphael Rossi.

SKŁADY:

Radomiak Radom

Majchrowicz – Jakubik, Rossi, Cichocki, Abramowicz, Leandro, Cele, Karwot (76, Radecki), Machado (73, Rondon), Maurides, Angielski (82, Sokół)

Wisła Płock

Kamiński – Vallo, Rzeźniczak, Chrzanowski, Tomasik, Furman (73, Lesniak), Szwoch, Rasak (90, Lagator), Cielemęcki (73, Zynek), Sekulski (81, Jorghino), Wolski (81, Tuszyński)

Żółte kartki: Cichocki – Rzeźniczak, Rasak, Cielemęcki, Wolski
Czerwona kartka: Rzeźniczak za dwie żółte

Tak prezentuje się tabela wszystkich spotkań z Radomiakiem

Źródło: hppn.pl

Bilans spotkań pomiędzy Wisłą, a Radomiakiem prezentuje się następująco:

Źródło: hppn.pl

Kto bronił barw jednych, jak i drugich?

M. in. Piotr Wlazło, Karol Angielski, Dawid Abramowicz, Dawid Jabłoński, Krzysztof Wierzba, Klaudiusz Ząbecki, Nenad Studen, Nikolay Branfilov, Tomasz Grudzień, Rafał Siadaczka, Krzysztof Koszarski.

Kopnij dalej

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz