Nafciarki kontra ZŁY

5 września 2021 roku w Płocku odbył się pierwszy domowy  mecz kobiecej Wisły Płock. Nafciarki podejmowały AKS Zły i przegrały tamten mecz 0-1 po wyrównanej walce.

Lekko ponad rok później mamy sezon 2022\23, przed nami 3. kolejka III ligi kobiet. W tej serii gier odbędą się derby Mazowsza- Wisła Płock zagra ze Złymi 11 września o godzinie 15 na Stadionie Miejskim w Płocku.

Trzeba przyznać, że Złym Dziewczynom ciekawie ułożył się terminarz. Trzy pierwsze mecze oznaczają dla klubu ze stolicy trzy spotkania derbowe. Na początek rozgrywek Alternatywny Klub Sportowy podejmował u siebie Legię Soccer Schools Warszawa. Złe dziewczyny przegrały ten mecz 3-4.

W drugiej kolejce AKS również grał u siebie derby Warszawy- tym razem z Polonią Warszawa. Na Don Pedro Arenie padł remis 2-2.

Nafciarki rozpoczęły rozgrywki od spotkania z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki. Podopieczne Adriana Piankowskiego wygrały ten mecz 4-2, a bramki dla Nadwiślańskich Wojowniczek strzeliły Klaudia Łyzińska [ z rzutu karnego], Natalia Borowska, Aleksandra Synowiec i Daria Kusa.

Niestety drugie ligowe spotkanie nie ułożyło się po myśli Nafciarek. Wisła Płock przegrała na wyjeździe 3-0 z Fortami Piątnica.

Tak jak najbliższe przeciwniczki Nafciarek rozpoczęły sezon od trzech derbowych starć tak wstydem byłoby nie napisać, że teraz Wiślaczki zagrają trzy mecze pod rząd z warszawskimi zespołami. Po spotkaniu z AKS-em Wisła zagra na wyjeździe z Polonią Warszawa, a następnie podopieczne Adriana Piankowskiego podejmą u siebie LSS Legię Ladies.

Iwona Koszper\foto Facebook AKS ZŁY

Warto również wspomnieć, że Derby Mazowsza nie będą jedynym derbowym pojedynkiem w tej kolejce. W 3 serii gier I grupy III ligi odbędą się również Derby Podlasia [ Ekosport Białystok- Forty Piątnica] oraz Derby Warszawy. [ Polonia Warszawa- LSS Legia Ladies]

Poprzedni sezon AKS może zaliczyć do udanych. Zespół z Warszawy był drugi w tabeli 46 punktami na koncie – to tylko 4 punkty mniej od PTC Pabianice, które dziś gra w II lidze.

Nafciarki niestety nie zdobyły ani jednego punktu w poprzednich rozgrywkach ze Złymi Dziewczynami. W Płocku było 1-0 dla Warszawianek, a na wyjeździe Wiślaczki przegrały 4-1. Co do ruchów kadrowych warto moim zdaniem wyróżnić jeden ruch. Odeszła Iwona Koszper. Obrończyni grała w Alternatywnym Klubie Sportowym przez 4 lata i była liderką defensywy. Mecz z Polonią był jej ostatnim przy Kawęczyńskiej 44- Koszper będzie trenerką zespołu CLJ U-17 ekstraligowego APLG Gdańsk.

Pierwszy gwizdek 11 września o godzinie 15 na Stadionie Miejskim w Płocku. Kto nie może przyjść na stadion, spotkanie będzie mógł obejrzeć je na YouTubowym kanale Wisły. Zapraszamy!

Kopnij dalej

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz