Krok ósmy – Kolejarz! Zapowiedź

W niedzielę Wisła Płock zagra kolejne domowe spotkanie w III lidze kobiet. W 8 serii gier Nafciarki podejmą na Stadionie Miejskim Kolejarz Łódź. 

Co działo się w 7 kolejce?

Tabela III ligi po siedmiu kolejkach prezentuje się następująco:

Wisła Płock wygrała 8-0 z Zawiszą Rzgów.

Kolejarz sensacyjnie wygrał 2-1 z Polonią Warszawa. Dla klubu ze stolicy jest to pierwsza porażka w bieżących rozgrywkach.

Forty wygrały 2-1 z Włókniarzem, dzięki czemu są na pierwszym miejscu w tabeli z 18 oczkami na koncie.

18 punktów na koncie ma również Zamłynie Radom, które wygrało 1-0 z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki.

Derby Warszawy dla AKS-u. Złe Dziewczyny wygrały 5-1 z WAP-em Warszawa.

Mecz Ekosport Białystok- LSS Legia Ladies został przełożony na początek listopada.

O przeciwniku 

Kolejarz na piłkarskiej mapie Polski pojawił się w sezonie 2004/2005, kiedy Łodzianki grały w II lidze. W swoim pierwszym sezonie w historii zajęły 3 miejsce na 7 drużyn. Najbliższe rywalki Wiślaczek występowały przez dwa sezony w I lidze. (Konkretniej sezony 2007/08 i 2008/09) 

Do rozgrywek 2022/23 Kolejarz przystępuje jako beniaminek. IV ligę łódzką wygrała Zawisza Rzgów. Kolejarz zajął drugie miejsce i zagrał baraż o udział w rozgrywkach z LSS Legią Ladies. Legionistki wygrały to spotkanie 1-0, ale obie drużyny grają dziś w III lidze. W ostatniej chwili z gry na czwartym szczeblu rozgrywkowym wycofały się Stomilanki II Olsztyn, a Łodzianki zajęły ich miejsce.

Po siedmiu kolejkach Kolejarz zajmuje ósmą lokatę i ma 9 oczek na koncie. (Łodzianki zagrały 6 spotkań, ponieważ mają jeszcze zaległy pojedynek z WAP-em do rozegrania)

Ostatnie wyniki obydwu drużyn

Podopieczne Adriana Piankowskiego są piąte w stawce i mają 15 punktów na koncie. Ostatnie trzy mecze to trzy zwycięstwa Wisły – z Legią 4-2, tydzień później Wiślaczki wygrały na swoim terenie 5-0 z Ekosportem Białystok, a w ostatniej kolejce Nafciarki wygrały aż 8-0 z Zawiszą Rzgów.

Zaś bilans trzech ostatnich spotkań Łodzianek to dwa zwycięstwa i jedna przegrana. U siebie Kolejarz przegrał 3-7 z Fortami Piątnica. Tydzień później sprawił niespodziankę- wygrał z AKS-em Złym 2-1 na jego terenie. W ostatniej kolejce Kolejarz sprawił niemałą niespodziankę- wygrał 2-1 z Polonią Warszawa.

Najlepszą strzelczynią Kolejarza po sześciu spotkaniach jest Paulina Rosa – ta zawodniczka ma na koncie 5 trafień.

W meczu z Wiślaczkami nie zagra Edyta Pietrzak- ta piłkarka w meczu z Polonią doznała urazu kolana. Prawdopodobnie nie zobaczymy tej zawodniczki na murawie do końca rundy jesiennej.

Pierwszy gwizdek pojedynku Wisła Płock – Kolejarz Łódź 16 października o godzinie 13. Zapraszamy na Stadion Miejski!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz