Po kolejne 3 punkty do Łodzi – zapowiedź #WPŁKOL

W najbliższą niedzielę odbędzie się 19. seria gier trzeciej ligi. Wiślaczki zagrają na wyjeździe z Kolejarzem Łódź.

Co wydarzyło się w 18. kolejce?

W ostatniej serii gier odbyły się tylko cztery mecze. W meczu na szczycie Dargfil wygrał 4-2 z Zamłyniem Radom, AKS Zły wygrał 4-0 z warszawskim WAP-em, Legia wygrała 3-0 z Ekosportem Białystok, a Forty Piątnica pokonały u siebie Włókniarza Konstantynów Łódzki.

Nafciarki miały grać u siebie z Zawiszą Rzgów jednak drużyna w województwa łódzkiego nie stawiła się przy Łukasiewicza 34 z powodu zdekompletowania składu.

Kolejarki nie dojechały do Warszawy na mecz z tamtejszą Polonią- podobnie jak Zawisza zmagają się z problemami kadrowymi.

Podtrzymać passę!

Podopieczne Adriana Piankowskiego nie przegrały ani jednego spotkania rundzie wiosennej. Wygrały sześć tegorocznych spotkań i jedno zremisowały. Bilans bramkowy również prezentuje się imponująco – Wiślaczki strzeliły 33 bramki, przy czym straciły zaledwie 5. Do końca rozgrywek zostały cztery kolejki, a na chwilę obecną Nafciarki mają pięć punktów przewagi nad wiceliderkami. Na rozkładzie jazdy pozostają drużyny: Kolejarza, WAP-u, Włókniarza i Zamłynia. Poza Radomiankami wszystkie zespoły zajmują niższe lokaty w tabeli. Wiślaczki stworzyły sobie autostradę do mety i są na dobrej drodze, aby awansować do drugiej ligi!

W zeszłorocznym pojedynku tych drużyn Wisła wygrała przy ulicy Sportowej w Płocku aż 6-0. Cztery bramki w tamtym spotkaniu zdobyła Aleksandra Synowiec.

O rywalkach

Do sezonu 2022/23 Kolejarz przystępuje jako beniaminek. IV ligę łódzką wygrała Zawisza Rzgów. Kolejarz zajął drugie miejsce i zagrał baraż o udział w rozgrywkach z LSS Legią Ladies. Legionistki wygrały to spotkanie 1-0, ale obie drużyny grają dziś w III lidze. W ostatniej chwili z gry na czwartym szczeblu rozgrywkowym wycofały się Stomilanki II Olsztyn, a Łodzianki zajęły ich miejsce.

Łodzianki zajmują dziewiątą lokatę z dorobkiem 13 punktów. Ostatnimi czasy zmagają się z problemami kadrowymi- dwa wyjazdowe spotkania oddały walkowerem (z Polonią i Fortami). Ostatni domowy mecz Kolejarek (z AKS-em) musiał zostać przerwany z powodu zdekompletowania składu.

Podopieczne Sebastiana Szczepaniaka nie mogą zaliczyć tegorocznych zmagań do udanych- nie zdobyły jeszcze ani jednego punktu.

Kolejarz zanotował drugi najniższy wynik pod względem liczby zdobytych bramek w całej lidze, ustępując jedynie Zawiszy Rzgów. Najlepszą strzelczynią drużyny z Łodzi jest Paulina Rosa- 24-latka zdobyła w tym sezonie 8 bramek. To niemal połowa dorobku Kolejarek w obecnych rozgrywkach!

Pomimo problemów kadrowych i niskiej lokaty w tabeli nie można lekceważyć Kolejarek, bowiem w poprzedniej rundzie wygrały z wyżej notowanymi rywalkami- m.in. z Polonią Warszawa czy AKS-em Złym.

Początek meczu Kolejarz- Wisła w niedzielę o 14 przy ulicy Srebrzyńskiej w Łodzi.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz