Dziś mecz z WAP-em!

Dziś odbędzie się przedostatni domowy mecz Wisły Płock w tym sezonie- Nafciarki podejmą przy Łukasiewicza 34 Warszawską Akademię Piłkarską.

Co wydarzyło się w 19. kolejce?

Wisła wygrała 4-0 z Kolejarzem Łódź.

Najbliższe rywalki Nafciarek przegrały u siebie z Polonią Warszawa, Zamłynie Radom wygrało 4-0 z Fortami Piątnica. Takim samym wynikiem zakończyło się starcie AKS-u Zły z Włókniarzem Konstantynów. MUKS Dargfil pokonał u siebie Legię Warszawa po dublecie Darii Dąbrowskiej.

Ekosport Białystok wygrał 5-1 z Zawiszą Rzgów.

Autostrada do mety- tylko 3 mecze do końca!

Wiślaczki przewodzą w tabeli z 47 oczkami na koncie. Druga Polonia uzbierała 43 punkty. Podium uzupełnia Dargfil Tomaszów Mazowiecki, który ma 41 punktów w dorobku.

Wiślaczki mają najłatwiejszy terminarz z tej trójki- zagrają z WAP-em, Włókniarzem Konstantynów Łódzki, a na zakończenie sezonu podejmą u siebie Zamłynie Radom.

Pozostałe dwie ekipy, które zachowały szanse na awans mają trudniejszy terminarz niż Nafciarki.

W najbliższej serii gier Polonia podejmie u siebie Włókniarza. Co prawda zespół z województwa łódzkiego zajmuje trzecie miejsce od końca, jednak nie można ich lekceważyć- w rundzie wiosennej urwały punkty Legionistkom. Na zakończenie sezonu zagrają z Dargfilem.

Dargfil zmierzy się z innymi ekipami z ligowej czołówki- z AKS-em oraz Fortami.

O rywalkach

Od sezonu 2017/18 Warszawska Akademia Piłkarska nieprzerwanie występuje na poziomie trzeciej ligi.

W bieżącym sezonie zajmują ósmą lokatę z dorobkiem 19 punktów. W 2023 roku uzbierały siedem oczek: wygrały z Kolejarzem Łódź i Fortami Piątnica i zremisowały z Włókniarzem Konstantynów.

Najlepszą strzelczynią zespołu ze stolicy jest Weronika Bekker – ta zawodniczka zdobyła w bieżących rozgrywkach 16 bramek, co stanowi aż 40% wszystkich trafień WAP-u.

Historia ligowych pojedynków

Mecz Wisła Płock – WAP Warszawa rozpocznie się o godzinie 15.45 na boisku bocznym B2. Zapraszamy na trybuny!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz