Nafciarski Przegląd Mediów #13 – 🏆❌

Dla naszej drużyny Puchar Polski to już historia. Szkoda, bo jak pokazały inne mecze 1/16 PP, wyeliminowani zostali dość mocni rywale. Nie pozostaje nam nic innego jak skupić się na lidze. I co? Po mistrzostwo!!! Reszta niech ogląda nasze plecy.

W internecie wiadomo – wrze. Głównie za sprawą pewnego zdjęcia jednego z zawodników naszego pucharowego rywala, ale z szacunku dla samych siebie – nie będziemy się nim zajmować.

Zajmiemy się za to artykułami i komentarzami dotyczącymi meczu i gry Nafciarzy, których niezmiennie wspieramy. Jak ważne to wsparcie, możecie przeczytać w naszej rozmowie z Mateuszem Lewandowskim w cyklu Krótka Piłka.

RMIXX.PL: Tym razem górą Legia Warszawa, a Wisła Płock odpada z rozgrywek Pucharu Polski

Do 60. minuty bardzo widoczny był brak rozgrywającego jakim bez wątpienia jest Rafał Wolski. Po jego wejściu na boisko coś się ruszyło, ale szkoda, że było już wtedy 0:2. Wisła w tym meczu potrafiła dochodzić do sytuacji bramkowych, ale raziła nieskutecznością. Przy dwubramkowym prowadzeniu Nafciarze ruszyli ofensywniej do przodu, co wykorzystywała Legia, która raz za razem wychodziła z groźnymi kontrami. Zaryzykować można stwierdzenie, że to nie Legia zagrała lepiej, niż przed kilkoma dniami, a gospodarze zaprezentowali się po prostu słabiej. Ostatecznie kończymy rozgrywki pucharowe na etapie 1/16, a to Wojskowi meldują się w kolejnej rundzie. Następnym meczem Wisły będzie wyjazdowe starcie ze Stalą Mielec. Z ekipą trenera Adama Majewskiego zmierzymy się w sobotę, 22 października o godzinie 15:00.

PLOCK.NASZEMIASTO.PL: Wisła Płock – Legia Warszawa. Oceniamy Nafciarzy po porażce w Fortuna Pucharze Polski

Steve Kapuadi

Ocena: 4

A jeśli chcielibyście sprawdzić ile zapamiętaliście z meczu, możecie to zrobić rozwiązując pomeczowy quiz. Znajdziecie go, klikając w link:

TYGODNIKPLOCKI.PL: Puchar Polski. Jak poszło Wiśle Płock? [ZDJĘCIA]

Zawodnicy Wisły Płock próbowali przenieść ciężar gry na pole karne rywali. W 54. minucie Kolar uderzył z ostrego kąta. Niestety, futbolówka poszybowała nad bramką gości. Z kolei w 66. minucie nieudany strzał z rzutu wolnego oddał Szwoch, celując prosto w zawodnika ustawionego w murze. Dwie minuty później na boisku zmienił go Sekulski.

W ostatnich minutach gry Wiślacy naciskali rywali, nie potrafili jednak pokonać defensorów rywala. W 80. minucie efektownym strzałem nożycami z okolicy 11. metra popisał się Davo, jednak nie przełożyło się to na poprawę wyniku Wisły. Niedługo potem żółtą kartkę zobaczył Lesniak.

Jeśli jesteście ciekawi jak skomentował grę swoich podopiecznych trener Staňo, to konferencję prasową po meczu Wisełki z inną drużyną z Mazowsza możecie obejrzeć tu:

A kulisy meczu obejrzycie tu:

Wywiady, wywiady, wywiady

ZZAPOLOWY.COM: Krzysztof Kamiński: Nic nie zostało nam podane na tacy

2020 roku trafił pan do drużyny prowadzonej przez Radosława Sobolewskiego. Drużyny, której wówczas dużo bliżej było do strefy spadkowej niż do czołówki. Obecnie Wisła jest w zupełnie innym miejscu. Jeśli miałby pan porównać ten zespół z 2020 roku i ten z 2022, to gdzie zaszły największe zmiany?

Gołym okiem widać, że teraz styl gry jest zupełnie inny. Drużynę wzmocniło kilku solidnych zawodników, więc pod względem piłkarskiej jakości też na pewno wygląda to dużo lepiej. Generalnie są to dwa zupełnie różne zespoły, zwłaszcza jeśli chodzi o personalia. Trener Pavol Staňo również trochę zmienił naszą mentalność. Zaszczepił w piłkarzach większą wiarę w siebie, zachęcił do odważniejszej gry, nauczył podejmować lepsze decyzje, więc w tym aspekcie też te zmiany były spore.

A teraz trochę analizy, gorzkich słów, waszych przemyśleń,  czyli twitterowe komentarze…