Nafciarski Przegląd Mediów #24 – JAK ŻÓŁW, ALE DO PRZODU!

W 24. kolejce zmierzyliśmy się z łódzkim Widzewem. I choć w pojęciu kibica Ekstraklasy poniedziałkowe mecze to bardziej kity niż hity, mecz mógł się podobać. Była piękna oprawa, sporo się działo na boisku, był zwycięski wynik przez ponad 90 minut. Niestety, nie udało się utrzymać trzech punktów i ostatecznie podzieliliśmy się nimi z naszym przeciwnikiem.

Okazuje się również, że nie jesteśmy małym biednym klubem. Znów graliśmy bez młodzieżowca, wbrew temu, co mówił na spotkaniu z kibicami trener Staňo. Widocznie nas na to stać. W końcu od czegoś prezes jest prezesem, dyrektor dyrektorem, a według jego słów odkąd jest w Wiśle – jest progres, a transfer Davo i Michalskiego był lepszy niż Recy. Z kolei trener od trzydziestu lat jest w piłce więc... Poczekamy, zobaczymy.

Zapraszamy na cotygodniową prasówkę.

Zaczynamy jak zwykle konferencją prasową po meczu #WPŁWID

oraz kulisami meczu

TP.COM.PL: Wisła remisuje z Widzewem, Rafał Wolski zdobywa pierwszego w tym roku gola [ZDJĘCIA]

Fot. D.Ossowski

Na takie mecze kibice czekają długo. Walka od pierwszych minut na całym boisku, piękne parady bramkarzy i gol Rafała Wolskiego, to najkrótsza recenzja poniedziałkowego spotkania kończącego 24. kolejkę rozgrywek Ekstraklasy. Niestety mecz nie zakończył się w 90. min, ale dopiero w 99. A w 96. min do wyrównania doprowadził Jordi Sanchez.

⤵️⤵️⤵️

https://tp.com.pl/artykul/wisla-remisuje-z-widzewem/1413531.amp

RADIOMIXX.PL: My Chcemy Gola 176. Jak widzę, że Rzeźniczak biega i walczy, młody musi robić to samo – T. Świątek

Fot. Wisła Płock

PD: Skojarzenia w meczach Widzew z Wisłą zawsze będą wracały do twojej osoby, bo byłeś pierwszym zawodnikiem, który łączy historię obu tych klubów. Nie mylę się, prawda?

TŚ: Stwierdziłeś fakt. Miło mi, że wspomniałeś o tym. Za moich lat kibice Widzewa i Wisły Płock darzyli się olbrzymią sympatią, wręcz miłością, co w późniejszych latach zostało zniwelowane. Wczoraj wielokrotnie słyszałem na trybunach okrzyki antywidzewskie. To są prywatne sprawy kibiców, nie ma to znaczenia.

Całość My chcemy gola do odsłuchania pod tym linkiem: rmixx.pl – kochamy muzykę!

RMIXX.PL: Bolesna strata 2 punktów – Wisła remisuje z Widzewem

Fot. Wisła Płock

Trener Pavol Staňo wystawił niemal taką samą wyjściową jedenastkę jak przed 5 dniami. Jedyną zmianą w składzie był Piotr Tomasik, który zastąpił Aleksandra Pawlaka. W zespole gości powrócił zawieszony za kartki Jordi Sánchez, a w składzie Widzewa znalazło się miejsce dla 3 byłych Nafciarzy – Dominika Kuna, rezerwowego Jakuba Wrąbla oraz kapitana łodzian, czyli Patryka Stępińskiego. Oba zespoły rozpoczęły to spotkanie bez młodzieżowców w wyjściowych jedenastkach.

⤵️⤵️⤵️

https://rmixx.pl/wiadomosci-sportowe/bolesna-strata-2-punktow-wisla-remisuje-z-widzewem

WESZLO.COM: Wisła Płock ma problemy ze zgłoszeniem do rozgrywek Martina Haška

Fot. Tomasz Miecznik/ PORTAL PŁOCK

Czeski środkowy pomocnik zawodnikiem Nafciarzy został już po zamknięciu okna transferowego w Polsce. 28 lutego Martin Hašek podpisał półroczną umowę z płockim klubem. Do tej pory zawodnik nie zadebiutował jednak w pierwszej drużynie. Powód jest prosty – Czech nie został zgłoszony do rozgrywek, bo turecka federacja nie przesłała do PZPN jego certyfikatu, a jego przejścia nie zatwierdziła FIFA.

⤵️⤵️⤵️
https://weszlo.com/2023/03/14/wisla-plock-problem-zgloszenie-martin-hasek-fifa/

Wywiady, wywiady, wywiady

GOAL.PL: Bartosz Śpiączka dla Goal.pl: padło wiele nieprawdziwych rzeczy

Fot. Wisła Płock

Lubię agresywną grę, mając kontakt z przeciwnikiem. Przed meczem często rozmawiamy w gronie zawodników na luzie, sugerując, że czeka nas dobry mecz i żeby nie było płaczu i machania rękami. Piłka nożna to gra dla mężczyzn. Oczywiście nie może być w niej chamstwa i specjalnych fauli, ale walka to normalność w piłce. Jeśli chodzi o mnie, to poza ostatnią akcją na Legii Warszawa, gdzie niefortunnie zderzyłem się głową z jednym z rywali, to nikomu nie wyrządziłem krzywdy takiej, aby ktoś wypadł z gry na długi czas. Ta jedna akcji to był przypadek, bo zderzyliśmy się, a ja nawet nie dostrzegłem przeciwnika. Trzeba jednak wiedzieć, że takie sytuacje działają w dwie strony. Zdarza się, że też dostaję łokciem po głowie, czy brwi, ale nie płaczę. Staram się szybko dojść do siebie i gram dalej. Takie sytuacje w piłce nożnej się zdarzają.

⤵️⤵️⤵️

https://www.goal.pl/ekstraklasa/bartosz-spiaczka-korona-kielce-wisla-plocka-wywiad-13032023/

Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o naszym kapitanie, obejrzyj „Rzeźniczak bez ściemy. Hejt, REAL i Staruch” na kanale Po gwizdku.

Na koniec crème de la crème prasówki, czyli twitterowe komentarze.

Fot. Tomasz Miecznik/ PORTAL PŁOCK

Jeśli dotarliście do końca, to chciałam przypomnieć, że nasz #sPAROWAny podopieczny – superkot Batman czeka na kochający dom w płockim schronisku.

Więcej o Batmanie przeczytacie w artykule poniżej:

Kopnij dalej

Dodaj komentarz