Nafciarski Przegląd Mediów #14 – PŁOCKO – PŁOCKI

W sobotnie popołudnie udaliśmy się do dobrych znajomych z Mielca. Mecz ten nazywany był nawet płocko – płockim, bo rzeczywiście w Stali znanych naszym kibicom nazwisk nie brakuje, począwszy od trenera Adama Majewskiego, poprzez Piotrka Wlazło, a skończywszy na najmłodszym stażem i wiekiem – Fryderyku Gerbowskim. Mimo to liczyliśmy, że z Mielca wyjedziemy z trzema punktami. Niestety, okazało się, że musimy się zadowolić jednym i to zdobytym już w doliczonym czasie. 

Nasze podsumowanie zacznijmy od wypowiedzi trenerów. Co trener Staňo i trener Majewski powiedzieli po meczu? Obejrzyjcie 

WESZLO.COM: Mrozek wszystkiego nie obroni. Wisła Płock ratuje punkt w Mielcu

Stal Mielec po raz pierwszy w tym sezonie nie wygrała meczu, w którym objęła prowadzenie, choć zabrakło jej naprawdę niewiele. Trzeba jednak przyznać, że Wisła Płock wyrównała w pełni zasłużenie, a gdyby nie Bartosz Mrozek, pewnie wywiozłaby komplet punktów, mimo że Pavol Stano przesadził z eksperymentami w składzie.

Więcej: https://weszlo.com/2022/10/22/stal-mielec-wisla-plock-1-1-relacja-noty

RMIXX.PL: Wywalczony punkt w Mielcu

Sporo zmian w wyjściowym składzie ekipy trenera Pavola Staňo. Do bramki wrócił Krzysztof Kamiński. Po raz kolejny zagraliśmy na 3 środkowych obrońców – Steve Kapuadi, Adam Chrzanowski i Anton Kryvotsyuk. Wahadłowymi byli Aleksander Pawlak i Igor Drapiński. W linii środkowej wystąpili Dominik Furman (kapitan), Mateusz Szwoch, Rafał Wolski i Miroslav Gono. Na szpicy po raz kolejny wyszedł Mateusz Lewandowski. Dla Gono i Drapińskiego to debiuty od pierwszej minuty. Było też to starcie, w którym Nafciarze po raz pierwszy wyszli z dwoma młodzieżowcami od początku meczu (Pawlak, Drapiński). W drużynie gospodarzy od pierwszej minuty wystąpił ich najlepszy gracz, czyli Saïd Hamulic. Do tego dwóch ex-Nafciarzy w wyjściowym składzie (Piotr Wlazło, Fabian Hiszpański) oraz dwóch na ławce (Mikołaj Lebedyński i wypożyczony Fryderyk Gerbowski).

Jak zwykle obszerna relacja od Nafciarz94 do przeczytania pod linkiem: https://rmixx.pl/wiadomosci-sportowe/wywalczony-punkt-w-mielcu

RMIXX.PL: My Chcemy Gola 167. Trener Stano wykreował trzon zespołu – Cezary Wójcik

Być może trener Stano z władzami klubu doprowadzą do tego, że w niedługim czasie będziemy gościć, chociażby takie rozgrywki, w których ty grałeś. Wracając do wczorajszego meczu – kogo byś wyróżnił w naszych szeregach?

– Myślę, że bardzo niedoceniany jest Krzysiu Kamiński, bo on w meczu z Legią zrobił ogromną robotę. O jego wyczynach się nie mówiło, a to bardzo mocny punkt naszego zespołu. Z kolei Wolski jest osobą, która ciągnie całą grę. Więc podobało mi się dwóch zawodników – Rafał Wolski i Krzysiu Kamiński.

Całość tu: https://rmixx.pl/my-chcemy-gola/my-chcemy-gola-167-trener-stano-wykreowal-trzon-zespolu-cezary-wojcik

PLOCK.NASZEMIASTO.PL: Stal Mielec – Wisła Płock. Oceny Nafciarzy po wyszarpanym remisie!

Damian Warchoł

Ocena: 6

Wszedł na 17 minut, a gdyby miał więcej szczęścia i lepszą skuteczność, zabrałby piłkę po meczu do domu i cieszył się z hattricka. Ostatecznie zakończył spotkanie z jedną bramką, dającą nam ważny punkt.

Kto najlepszy, kto najsłabszy, dowiecie się pod linkiem: https://plock.naszemiasto.pl/stal-mielec-wisla-plock-oceny-nafciarzy-po-wyszarpanym/ga/c2-9055923/zd/76489959

NEWONCE.SPORT: Liderzy nowej fali. Dlaczego Widzew, Wisła i Stal zostały rewelacjami jesieni

Stano nie był przecież eleganckim rozgrywającym, tylko twardym stoperem, który większość czasu w polskiej lidze spędził w drużynach bazujących na defensywie, jak Polonia Bytom, Korona Kielce Leszka Ojrzyńskiego, Jagiellonia Michała Probierza, Podbeskidzie Bielsko-Biała czy Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Ma więc pragmatyczny pierwiastek, którego często brakuje trenerom wpatrzonym w szkołę holendersko-katalońską. Zdaje sobie sprawę, że dobre rozgrywanie nie może się odbywać bez dobrego biegania. Jego drużyna jest o tyle wyjątkowa, że długo utrzymując się przy piłce, wykręca też bardzo wiele pokonanych kilometrów. Legię Warszawa pokonała przed tygodniem, choć przy piłce pozostawała tylko przez 40% czasu. Podobnie zrobiła na początku sezonu w Poznaniu. W meczach z Legią oraz Stalą Mielec gole dające punkty strzelała po wrzutkach z bocznych sektorów, choć zdecydowanie nie jest to dla Nafciarzy podstawowy sposób rozgrywania akcji. Płocczanie nie są zespołem, który na boisku potrafi tylko jedno. Zwłaszcza że mają kadrę wypełnioną piłkarzami bardzo doświadczonymi w Ekstraklasie, którzy dodają tak rzadki w drużynach chcących grać ładnie element cwaniactwa.

Więcej tu: https://newonce.sport/artykul/liderzy-nowej-fali-dlaczego-widzew-wisla-i-stal-zostay-rewelacjami-jesieni

Kulisy obejrzane? Jeśli nie, to klikajcie link:

A teraz czas na najlepszy punkt programu – twitterowe komentarze. 

Zdjęcia – Mateusz Ludwiczak/ Wisła Płock

Kopnij dalej

Dodaj komentarz