W niedzielę grają kobiety – zapowiedź meczu z Włókniarzem Konstantynów Łódzki

W ostatnią niedzielę października Wisła Płock zagra u siebie ostatni mecz domowy w rundzie jesiennej. Wiślaczki podejmą na Stadionie Miejskim Włókniarz Konstantynów Łódzki.

Co się działo w dziewiątej kolejce?

Na sam początek zmagań dziewiątej kolejki w pierwszej grupie czwartego poziomu rozgrywkowego w Polsce mieliśmy mecz na szczycie. MUKS Dargfil podejmował u siebie Forty Piątnica, które są na pierwszym miejscu w tabeli. W hitowym starciu mieliśmy podział punktów- padł wynik 1-1.

Remis mieliśmy też w drugim sobotnim spotkaniu – Zamłynie Radom zremisowało u siebie 1-1 z AKS-em Złym.

Wisła Płock wygrała 3-0 z WAP-em Warszawa, dzięki czemu jest na drugim miejscu w tabeli.

LSS Legia Ladies pokonała na wyjeździe 5-0 ostatnią Zawiszę Rzgów.

Kolejarz Łódź zremisował u siebie 2-2 z Ekosportem Białystok.

Mecz Włókniarza z Polonią został przełożony na 13 listopada.

O przeciwniku

Ostatni sezon Włókniarki mogą zaliczyć do udanych- najbliższe przeciwniczki Nafciarek skończyły poprzednie rozgrywki na szóstym miejscu. 

W bieżących rozgrywkach piłkarkom Włókniarza nie idzie zbyt dobrze. Zajmują 11 lokatę po dziewięciu kolejkach z jednym punktem na koncie. 

Zespół z województwa łódzkiego prześladują problemy kadrowe. Z tego powodu nie dojechały do Warszawy na mecz z AKS-em. 

Najlepszymi strzelczyniami zespołu z Konstantynowa Łódzkiego są Marta Kołacha i Julia Kotas – mają one na koncie po dwa trafienia.

Co ciekawe, ta druga w poprzednim sezonie w meczu z Wisłą ustrzeliła hat-tricka. (Nafciarki przegrały tamto spotkanie 3-1)

W ramach ciekawostki wspomnę, że we Włókniarzu działają dwie inne sekcje oprócz piłki nożnej: sekcja piłki ręcznej oraz sekcja podnoszenia ciężarów.

Ostatnie wyniki obydwu drużyn

Najbliższe rywalki Wiślaczek jeszcze nie wygrały ani razu w tym sezonie. Mają jedno oczko na koncie, kiedy to na inaugurację rozgrywek bezbramkowo zremisowały z Zawiszą Rzgów.

Ostatni mecz Włókniarza został przełożony, a jeszcze tydzień wcześniej nie zagrały z AKS-em z powodu zdekompletowania kadry.

9 października na swoim terenie przegrały 2-1 z Fortami Piątnica. Trzeba przyznać, że nie pokazały się wtedy źle na tle tak mocnego rywala, jakim są Forty.

Piłkarki Wisły nie przegrały od 5 spotkań – składają się na to zwycięstwa z Legią Warszawa [4:2], Ekosportem Białystok [5:0], Zawiszą Rzgów [8:0], Kolejarzem Łódź [6:0] oraz z WAP-em [3:0]

Mecz z Włókniarzem będzie dla Nafciarek ostatnim domowym spotkaniem w tej rundzie. Mecz z Włókniarzem Konstantynów Łódzki rozpocznie się o godzinie 13 na Stadionie Miejskim w Płocku. Zapraszamy serdecznie całą Nafciarską społeczność!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz