Trzy, trzy i oby po trzy (punkty) – zapowiedź #WPŁPRA

Po tygodniowej przerwie do gry wraca II liga kobiet! Nafciarki powalczą o podtrzymanie zwycięskiej passy i w najbliższą niedzielę zmierzą się u siebie ze Złym Pragą Warszawa.

Po 17. kolejce

KU – AZS UW Warszawa – Wisła Płock 0:3

Praga Warszawa – Juna – Trans Stare Oborzyska 1:5

Loczki Wyszków – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 3:4

WAP Włocławek – GSS Grodzisk Wielkopolski 2:2

Nowy Świt Górzno – Medyk II Konin 4:0

W poprzedniej serii gier Wisła wygrała na wyjeździe z AZS-em Warszawa. Bramki dla Wiślaczek zdobyły Natalia Majchrzak i Oliwia Marcinkowska. Liderki z Oborzysk wygrały z najbliższymi rywalkami Nafciarek 5:1. W meczu na szczycie Ostrovia rozprawiła się z Loczkami, a Świt Górzno wygrał z Medykiem II Konin, dzięki czemu awansował na trzecie miejsce. WAP Włocławek zremisował z GSS-em Grodzisk Wielkopolski i ma tyle samo punktów, ile Wisła.

Tytuł tej zapowiedzi nie jest przypadkowy: Nafciarki po raz trzeci w tym sezonie zmierzą się ze Złym Pragą, i po raz trzeci w tej rundzie zagrają na swoim terenie. Niebiesko – biało – niebieskie wygrały dwa mecze z rzędu, zachowując przy tym czyste konto.

O przeciwniku

Przed bieżącym sezonem dwa kluby z warszawskiej Pragi, MUKS Praga Warszawa i AKS Zły połączyły siły i grają pod jednym szyldem.

Praga to klub o bogatej historii – powstał w 2001 roku i przez ten czas wywalczył wiele medali młodzieżowych mistrzostw Polski, a w latach 2008- 2010 występował na poziomie Ekstraligi. Wychowankami Pragi są takie piłkarki jak Weronika Zawistowska czy Daria Sokołowska. AKS Zły zaś powstał w 2015 roku, a po roku wystartował w rozgrywkach czwartej ligi. W 2019 roku wywalczył awans do trzeciej ligi i wielokrotnie mierzył się z Wiślaczkami. Po fuzji tych drużyn trzon drugoligowego zespołu stanowią głównie zawodniczki Złego.

W bieżących rozgrywkach Praga zajmuje szóstą lokatę i ma tyle samo punktów co AZS Warszawa i GSS Grodzisk Wielkopolski. W rundzie wiosennej odniosły dwa zwycięstwa (3:0 z Włókniarzem, 3:2 z Medykiem), remis ( 1:1 z WAP-em) oraz dwie porażki (0:3 ze Świtem i 1:5 z Juną). Najlepszą strzelczynią warszawskiego zespołu jest Maria Kamińska, która ma sześć trafień na koncie.

W przerwie zimowej w stołecznej ekipie doszło do kilku zmian: przede wszystkim doszło do zmiany trenera: dotychczasowy szkoleniowiec, Łukasz Bielak rozwiązał umowę z klubem za porozumieniem stron. Stery objął Adrian Krogul, który wcześniej prowadził czwartoligowy Vulcan Wólka Mlądzka. Warszawski zespół odeszło pięć piłkarek: Julia Werczyńska, Martyna Sobczyńska, Martyna Kośmińska, Natalia Niedziałkowska oraz Natalia Pamięta. Wszystkie z nich trafiły do pierwszoligowych Legionistek Warszawa.

Historia spotkań

Podopieczne Adriana Piankowskiego zagrały jeden oficjalny mecz przeciwko Pradze, jeszcze pod szyldem Królewskich. W sezonie 2014/15, Płocczanki mierzyły się ze stołecznym zespołem w ramach wojewódzkiego Pucharu Polski i przegrały 1:5.

Historia ligowych pojedynków Wisły ze Złym sięga sezonu 2019/20 i od tego czasu odbyło się siedem spotkań. Bilans to trzy zwycięstwa Płocczanek, jeden remis i trzy porażki.

                 Sezon                   Rezultat
               2019/20           Królewscy – Zły 5:3
               2020/21           Królewscy – Zły 2:2
               2020/21            Zły – Królewscy 3:1
               2021/22                Wisła – Zły 0:1
               2021/22                 Zły – Wisła 4:1
               2022/23                 Wisła – Zły 3:1
               2022/23                 Zły – Wisła 2:3

W bieżącym sezonie Wisła mierzyła się z Prażankami dwukrotnie: raz w lidze, a raz w rozgrywkach Orlen Pucharu Polski. W obu potyczkach podopieczne trenera Piankowskiego przegrały 1:4.

Początek meczu Wisła Płock – Zły Praga Warszawa w niedzielę 12 maja o godzinie 16:00 na boisku bocznym B2 pod ORLEN Stadionem. Zapraszamy na trybuny!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz