LIDER JEST NASZ!

30 października na Stadionie Miejskim w Płocku odbył się ostatni domowy mecz Wisły Płock w rundzie jesiennej. Wiślaczki grały z Włókniarzem Konstantynów Łódzki.

Na samym starcie wspomnę, że mecz rozpoczął się z około 10 minutowym opóźnieniem, gdyż zespół z Konstantynowa Łódzkiego spóźnił się na spotkanie.

Już 5 minut po pierwszym gwizdku arbitra wynik otworzyła Aleksandra Synowiec po dograniu Mai Zielińskiej.

Na kolejną bramkę musieliśmy czekać aż do 34. minuty spotkania. Maja Zielińska zanotowała drugą asystę w tym spotkaniu, a jej podanie wykorzystała Daria Kusa.

4 minuty później Włókniarki zdobyły kontaktową bramkę. Dorota Szalińska za daleko wyszła z bramki, co z zimną krwią wykorzystała Julia Kotas.

W pierwszej połowie meczu to Nafciarki dominowały na boisku, ale nie miały zbyt wielu klarownych sytuacji do strzelenia bramki. Dopiero w drugiej części meczu rozsypał się worek z bramkami…

Foto Wisła Płock

II połowa

W 50. minucie spotkania Nafciarki podwyższyły prowadzenie. Rzut karny na bramkę zamieniła Klaudia Łyzińska.

2 minuty później było już 4-1 dla gospodyń. Maja Zielińska podała do Aleksandry Synowiec, która była sama w polu karnym i zrobiła to, co do niej należało- strzeliła bramkę.

Kolejna bramka padła w 55. minucie. Natalia Borowska dograła Darii Kusej w pole karne, a ta zdobyła swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

5 minut później ta sama zawodniczka skompletowała hat-tricka. 

Warto dodać, że Maja Zielińska zanotowała aż 4 asysty: przy dwóch bramkach Aleksandry Synowiec   i Darii Kusej. 

W ostatniej akcji meczu Karolina Ejman ustaliła wynik meczu, po tym jak jedna z piłkarek Włókniarza źle wybiła futbolówkę.

Mecz zakończył się wynikiem 7-1. Było to ostatnie domowe spotkanie Wisły w rundzie jesiennej. 

W Płocku odbyło się 6 spotkań. Nie byłabym sobą, jakbym nie napisała, że wszystkie 6 spotkań rozgrywanych w Płocku Nafciarki wygrały. 

No i najważniejsze: LIDER JEST NASZ! 

Nafciarki mają na koncie 24 punkty: składa się na to osiem zwycięstw i dwie przegrane.

Źródło 90minut.pl

Do końca rundy jesiennej zostało jeszcze jedno spotkanie. Nafciarki zagrają na wyjeździe z Zamłyniem Radom.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz