Zakończyć sezon zwycięstwem – zapowiedź #WPŁZAM

W najbliższą sobotę odbędzie się ostatni mecz w tym sezonie. Nafciarki podejmą u siebie Zamłynie Radom, a mecz odbędzie się na płycie głównej stadionu im. Kazimierza Górskiego.

Awans, awans jest nasz!

W ubiegłą niedzielę Nafciarki zapewniły sobie awans do drugiej ligi, wygrywając z Włókniarzem Konstantynów aż 13-0. Bez względu na wynik sobotniego spotkania, Wiślaczki wygrają pierwszą grupę III ligi, bowiem ich przewaga nad drugą Polonią wynosi siedem punktów. Dla płockiej piłki kobiecej to pierwszy, historyczny awans na trzeci szczebel rozgrywkowy w Polsce.

Przez cały sezon Nafciarki przegrały zaledwie dwa spotkania. (w rundzie jesiennej z Fortami i Polonią)

W tegorocznych zmaganiach na poziomie trzeciej ligi zdobyły 28 punktów, na co składa się dziewięć zwycięstw i jeden remis. Podopieczne Adriana Piankowskiego objęły fotel lidera 30 października, kiedy to wygrały u siebie z Włókniarzem 7-1 i nie zeszły z niego do końca sezonu. Wisła jest najskuteczniejszym zespołem w lidze- w swoim dorobku zapisały aż 97 bramek, tracąc przy tym zaledwie 21, co czyni płocki zespół drugą najszczelniejszą defensywą w lidze.

Jak już jesteśmy przy statystykach, warto wspomnieć, że Wisła jest jedyną drużyną w lidze, która wygrała wszystkie domowe spotkania.

W rundzie jesiennej w podradomskim Orońsku padł rezultat 3-3 po meczu pełnym zwrotów akcji. Dwie bramki dla Nafciarek w tamtym spotkaniu zdobyła Aleksandra Synowiec, a jedną dołożyła Oliwia Stasińska.

O rywalkach

Zamłynie istnieje od 1998 roku, choć w oficjalnych rozgrywkach zadebiutowało w sezonie 2001/2002 wówczas na poziomie drugiej ligi. W sezonie 2003/2004 zespół z Radomia występował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nieprzerwanie od sezonu 2020/21 występują na poziomie trzeciej ligi.

W bieżącej kampanii Zamłynie zajmuje czwartą lokatę w tabeli z dorobkiem 43 punktów- tyle samo, ile Legia, która zajmuje trzecią lokatę. Obok Wisły są najlepszym zespołem rundy wiosennej- w tegorocznych zmaganiach Radomianki zainkasowały 22 punkty, na co składa się siedem zwycięstw, jeden remis i dwie porażki.

Najlepszymi strzelczyniami radomskiej ekipy są Kamila Leśniewska oraz Izabela Konobrodzka – te piłkarki zdobyły po 11 trafień. Ta pierwsza występowała w przeszłości na poziomie pierwszej ligi w barwach Sportowej Czwórki Radom.

W barwach lokalnego rywala występowały również Wiktoria Kwiek, Aleksandra Dobrowolska, Maria Miernik i Patrycja Wnukowska.

Historia bezpośrednich spotkań

Drużyna Zamłynia nie należy do ulubionych przeciwniczek Wisły, która mierzyła się z nią aż dwunastokrotnie. Płocczanki zwyciężały trzy razy, w czterech meczach padł remis, a pięciokrtonie wygrywała drużyna z Radomia.

* – wojewódzki Puchar Polski

Na koniec apel do nafciarskiej społeczności: Przyjdźmy na stadion i podziękujmy Nafciarkom za ten wspaniały sezon! Początek meczu w sobotę o godzinie 16.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz