SEKUL, WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Dzisiaj 32. urodziny obchodzi Łukasz SekulGol Sekulski.

Łukasz urodził się w Płocku i tu stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki, najpierw w Stoczniowcu, potem w Wiśle.

Jego seniorską karierę w barwach Nafciarzy można podzielić na dwa okresy – do 2014 roku i od 2021. 

W tym pierwszym poznał gorzki smak drugiej ligi, przeplatany awansami do pierwszej i rocznym wypożyczeniem do Rakowa Częstochowa.

Po ośmiu sezonach rozstał się z Wisłą i zasilił drugoligową Stal Stalowa Wola. Stamtąd przyszedł już czas na Ekstraklasę – Jagiellonię, Koronę, Piasta. 

Dwa sezony spędził w rosyjskim SKA-Chabarowsk, jednak w 2019 wrócił do Polski i podpisał kontrakt z pierwszoligowym ŁKSem, z którym awansował do Ekstraklasy.

W sercu jednak Wisłę nosił cały czas. Jak sam mówił – jeździł na mecze wspierać naszą ukochaną drużynę w czasach, gdy w niej nie grał.

Drugi rozdział zaczął się w 2021 roku. Od tego czasu Sekul zagrał dla nas na ekstraklasowych boiskach 43 razy, strzelając 15 goli. Piętnaście razy zatem trener Sikorski śpiewał SEKUL SEKUL SEKUL SEKUL GOL SEKUL GOL SEKUL GOOOOOL. 

Sezon 2022/2023 rozpoczął się dla kibiców Wisły Płock prezentacją drużyny  na stadionie przy Łukasiewicza, podczas której ogłoszone zostało przedłużenie kontraktu Łukasza do 2025 roku.

Niech ta historia trwa jak najdłużej!

Foto Nafciarski.pl

SekulGol, wszystkiego najlepszego, mnóstwa pięknych goli dla naszej Wisełki, kolejnej korony króla strzelców i tego, o czym marzy każdy Nafciarz – mistrzostwa. 

Na koniec ZAGADKA ⬇️

Sekul może pochwalić się koroną króla strzelców. Ile goli strzelił, w którym sezonie i czyje barwy wtedy reprezentował?

Kopnij dalej

Dodaj komentarz