IREK, WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Dziś urodziny obchodzi jeden z najlepszych zawodników w historii naszego klubu – Ireneusz Jeleń.

Fot. Maciej Śmiarowski

Urodził się w Cieszynie w 1981 roku i jest wychowankiem tamtejszego Piasta. 

W 2001 roku został zawodnikiem Beskidu Skoczów i to z tego właśnie klubu rok później przeniósł się do Wisły Płock. 

Został wypatrzony przez trenera Mieczysława Broniszewskiego podczas sparingu Wisły z Beskidem i choć początkowo przebywał na testach w Podbeskidziu Bielsko-Biała, ostatecznie trafił do naszego klubu. 

Zadebiutował 24 sierpnia 2002 roku, a 31 sierpnia strzelił swojego pierwszego gola w Ekstraklasie. W sezonie 02/03 strzelił ich 8 i był najlepszym strzelcem w zespole Nafciarzy. 2003/04 to już 18 goli. Dzięki temu był drugim strzelcem w lidze. W sezonie 2004/2005 Wisła Płock zajęła 4. miejsce i jest to jak dotąd najwyższa pozycja naszego klubu w historii występów w Ekstraklasie. Jeleń zdobył wówczas 12 bramek, w tym hattricka w meczu z Polonią Warszawa.

Fot. W. Sierakowski

Sezon 2005/2006 przyniósł nam dwa trofea. 

3 maja 2006 roku świętowaliśmy zdobycie po raz pierwszy w historii Pucharu Polski. W finałowym dwumeczu z Zagłębiem Lubin Irek zdobył dla Wisły dwie z sześciu bramek, które strzelili Miedziowym zawodnicy naszej Wisły.

Strzelał dla nas gole także w europejskich pucharach. Zaliczył dublet w zremisowanym 2:2 meczu z FK Ventspils.

W reprezentacji Polski zagrał 29 meczów i strzelił 2 gole. 

Zdecydowanie Ireneusz Jeleń to legenda naszego klubu, zawodnik, który miał ogromny wpływ na odnoszone przez nas sukcesy. To był dobry czas w historii naszego klubu, a Irek był gwiazdą na boisku. W 126 meczach, w których reprezentował nasze barwy, strzelił 58 goli.

Za jak ważna postać w historii uznają go kibice Wisły można było przekonać się choćby w 2017 roku, kiedy został wybrany do jedenastki 70-lecia oraz w 2022, kiedy został wybrany przez naszych czytelników najlepszym piłkarzem 20-lecia w plebiscycie organizowanym z okazji 20. rocznicy powrotu do historycznej nazwy Wisła Płock.

Fot. Wisła Płock

Irek, z okazji urodzin dużo zdrowia, szczęścia i wielu emocji piłkarskich życzy cała nafciarska rodzina.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz