Nafciarski typer – podsumowanie dnia 7.

Za nami „polski” dzień nr 2 na tych mistrzostwach. Ale zanim o meczu Polaków, najpierw pierwszy mecz wczorajszego dnia. W spotkaniu numer jeden na murawie zmierzyli się Tunezyjczycy z Australijczykami. Wygrały Kangury, co chyba jest sensacją, gdyż w typerze tylko 5 osób postawiło na takie rozstrzygniecie. Warto podkreślić że dwie osoby trafiły idealnie w wynik! Brawa dla Seby i Ryszarda!

Po tym jakże egzotycznym starcu przyszła pora na spotkanie reprezentacji Polski. Podopieczni niedoszłego papieża po remisie w starciu z Meksykiem musieli wygrać spotkanie z Arabią, żeby zachować realne szanse na awans do dalszej fazy mistrzostw. Ta sztuka się Lewemu i spółce udała. Po bramce Piotrka Zielińskiego do przerwy prowadziliśmy 1:0. Muszę tutaj dodać, że akcję rozpoczęła tak mocno krytykowana po pierwszym spotkaniu laga Szczęsnego. W drugiej połowie Polacy mimo, iż przyczajeni raczej w defensywie odgryzali się Saudyjczykom. Gdyby Arek Milik umiał trafić w bramkę, a Lewy miałby lepiej ułożone lewe kolano wynik mógłby być zdecydowanie okazalszy. Ale i tak nie mamy co narzekać, drugą bramkę dla Orłów dorzucił Lewy. Warto zaznaczyć, że tym samym Robert zrównał się w liczbie strzelonych goli na imprezie mistrzowskiej z legendarnym projektantem futer i obuwia – Grzegorzem Krychowiakiem. Graczem meczu jednak należy określić Wojtka Szczęsnego. Nasz bramkarz na każdej imprezie robił coś spektakularnego, jak chociażby piękny pusty przelot w Rosji w meczu z Senegalem. Tym razem też postarał się żeby dobrze go zapamiętano, jednak teraz z czegoś pozytywnego. W końcówce pierwszej połowy obronił rzut karny i fenomenalnie obronił również dobitkę! W naszym typerze 4 osoby trafiły idealnie wynik, w tym Seba który zaliczał idealne otwarcie wczorajszego dnia, 6/6 po dwóch meczach.

Gdy opadły już emocje po spotkaniu Polaków, na arenę zmagań mistrzowskich wyszli Francuzi, naprzeciwko nich Duńczycy. Tutaj wszystko zgodnie z planem, kandydaci do tytułu mistrzowskiego, nie bez trudności, ale pokonują Duńczyków i zapewniają sobie pierwsze miejsce w grupie. Wspominam o tym dlatego, że drugi zespół z „naszej” grupy będzie musiał się zmierzyć w kolejnej fazie z właśnie Franzucami. A w naszym typerze, Seba dalej szedł jak burza, 3 mecz, trzeci typ za 3pkt. Warto dodać też że był jednym z 11 osób które trafiły ten mecz za 3 oczka.

Na zakończenie dnia siódmego mistrzostw, pojedynek grupy polskiej, ale pojedynek strefy obu Ameryk. W starciu Meksyku z Argentyną wszyscy kibice w Polsce pewnie trzymali kciuki za wąsatych Meksykanów. Niestety błysk Messiego zdecydował, że górą była reprezentacja z kraju Maradony. Co sprawia, że w ostatniej kolejce naszej grupy może wydarzyć się jeszcze wszystko! Szybki rzut oka na typera. 6 osób poprawnie wytypowało wynik w naszej zabawie, w tym nowy samodzielny lider Korzo81(nasz Twitterowy kolega, mam nadzieję, że po tym sukcesie będzie nas jeszcze poznawał na mieście 😉 )

A tak po 7 kolejkach prezentuje się klasyfikacja Nafciarskiego Typera:

TOP 10 TYPERÓW PO RUNDZIE 7.

1. janywyczesany 230
2. King of Oxford 229
3. Gołąb (RG) 206
4. Seba 204
5. Robert 199
6. Damian K. 193
7. Arkadiusz 190
8. Wojciech 188
9. Sawik88 187
10. LuKass 187

>>>Pełen ranking<<

Kopnij dalej

Dodaj komentarz