Nafciarski Typer – podsumowanie – dzień 10

Dopiero co cieszyliśmy się z meczu otwarcia, a tu już rozgrywki grupowe wchodzą w decydująca fazę. Wczoraj pożegnaliśmy się już z meczami o godzinie 11 i 14, pozostają nam po dwa rozgrywane równocześnie o 16 i 20.

Na pierwszy rzut, grupa A.

Jak grupa A, to najpierw mecz gospodarzy, co warto podkreślić żegnających się z turniejem w tempie ekspresowym wręcz. Dwie porażki, w ostatnim starciu rywal nie byle jaki, bo Holandia. I cyk, Katar kończy grupę bez zwycięstwa. Baaaa, z ledwo jedną bramką strzeloną. W typerze, wszyscy zgodnie stawiali na Oranje, aż 5 osób trafiło dokładny wynik.

Drugie spotkanie to mecz o awans z drugiego miejsca. Naprzeciwko siebie stanęły reprezentacje Ekwadoru i Senegalu. Ekwadorczykom do awansu wystarczył remis, Senegal musiał grać o pełną pulę. Drużyna z Ameryki Południowej cieszyła się z awansu przed łącznie 47 minut. Głównie za sprawą tego ze mecz rozpoczynamy zawsze od wyniku (0:0). W 44. minucie Senegalczycy po rzucie karnym wyszli na prowadzenie. Taki wynik utrzymywał się do 67. minuty, kiedy to Caicedo doprowadził do wyrównania. Radość Ekwadorczyków trwała jednak 3 minuty, tyle właśnie czasu potrzeba było na drzemkę obrońców i kolejną bramkę dla Senegalu. O dziwo, w typerze takie rozstrzygnięcie okazało się małą sensacją, tylko dwie osoby przewidziały końcowe rozstrzygniecie, w tym Piotrek trafił idealnie wynik.

Subiektywne podsumowanie grupy:

  • Awansowali zdecydowanie najlepsi a właściwie grający najładniejszą piłkę.
  • Holandia poza zasięgiem dla pozostałych.
  • Katar chłopcem do bicia w grupie, no kto by się spodziewał.
  • Typerowa grupa bez sensacji, raczej łatwe punkty, szczególnie w meczach Holendrów i Katarczyków.

Druga porcja spotkań to mecze grupy B. Tam naprzeciwko siebie stanęły ekipy Anglii i Walii oraz w pojedynku wyjątkowo politycznym Iranu i USA.

W pierwszym meczu zdecydowanie wygrali Anglicy, tym samym gwarantując sobie pierwsze miejsce w grupie i w kolejnej fazie trafienie na Ghanę.

W starciu Amerykanów z Iranem stawką był awans do kolejnej rundy. Po raczej jednostronnym spotkaniu górą byli zawodnicy z USA. Tym samym zapewnili sobie oni awans z drugiego miejsca. W kolejnej fazie zagrają oni ze zwycięzcą grupy A, reprezentacją Holandii.

Subiektywne podsumowanie grupy B

  • Anglicy, mimo że nie byli wymieniani przed turniejem w roli faworytów do tytułu pokazują, że są niezwykle groźni.
  • Drużyna Stanów Zjednoczonych pokazała, że są w stanie zmieszać na tym turnieju. Z niecierpliwością czekam na ich pojedynek z Holendrami.
  • Zawodnicy Iranu pokazali niezwykłe cojones protestem przeciwko dyskryminacji kobiet w swoim kraju, czym zaskarbili sobie sympatię wielu kibiców.
  • Walia jest doskonałym przykładem na to, że mundial w powiększonej formule to niekoniecznie dobry pomysł.

TOP 10 TYPERÓW

1. janywyczesany 232
2. King of Oxford 230
3. Seba 208
4. Gołąb (RG) 206
5. Robert 200
6. Damian K. 194
7. Arkadiusz 192
8. LuKass 188
9. Wojciech 188
10. Sawik88 187

>>>Pełen ranking<<<

>>>Typowanie meczów dzisiejszych<<<

Kopnij dalej

Dodaj komentarz