Nafciarski typer – runda 13 (2.12)

Piątek 2 grudnia to ostatni dzień zmagań w grupach mundialu. W drabince pucharowej zostały do obsadzenia ostatnie cztery miejsca!

Godzina 16:00

Ghana vs Urugwaj – Piłkarze z Czarnego Lądu mają wszystko w swoich rękach (a raczej nogach). Wygrana daje im awans, remis…prawdopodobnie też, bo ciężko oczekiwać od Korei Płd. wygranej z Portugalią różnicą dwóch goli. Urugwaj z pewnością tego meczu nie odpuści – z Portugalią przegrali, ale pokazali momenty dobrej gry, na miarę swojego potencjału.

Korea Południowa vs Portugalia – Cristiano i spółka potrzebują jednego punktu, żeby zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie. Raczej nie będą kombinować, bo żaden zespół nie chciałby trafić w 1/8 na Brazylię, która niemal na pewno będzie pierwsza w grupie G.

Godzina 20:00

Kamerun vs Brazylia – Nieposkromione Lwy dzięki fantastycznej grze przeciwko Serbii w II połowie i wyszarpanemu w ten sposób remisowi nadal są w grze. Zadanie będą mieli niezwykle trudne, bo z Brazylią muszą wygrać, a nawet to nie da im 100% pewności awansu.

Serbia vs Szwajcaria – Jak dotąd Serbia jest jednym z największych rozczarowań turnieju. Eliminacje przeszli jak burza i przez wielu byli typowani do miana „czarnego konia turnieju”. No cóż… w konia zrobili ich ostatnio czarnoskórzy piłkarze z Kamerunu i teraz muszą szukać wygranej z solidnymi Szwajcarami. Helwetom do awansu wystarczy najprawdopodobniej remis, a że bronić satysfakcjonującego ich wyniku potrafią pokazali w meczu z Brazylią, który przegrali 1:0 tracąc gola w samej końcówce.

Dla kogo więc ostatnie miejsca w pucharowej drabince? Brazylia i Portugalia na pewno, pewnie Szwajcaria i… typowanie poniżej 😉

Musisz być zalogowany, aby brać udział w tej zabawie. Śmiało, to zajmuje tylko kilka sekund 😉
Kopnij dalej

Dodaj komentarz