Krótka Piłka Extra z Giorgim Merebashvilim

Giorgi przyszedł do naszego klubu latem 2016 roku z greckiego APO Levadiakós. W naszych barwach rozegrał 136 spotkań, w których zdobył 21 bramek. Z Wisły odszedł w 2021 roku do Podbeskidzia Bielsko – Biała. Rozmowa odbyła się w języku polskim, którym Mereba bardzo dobrze, jak możecie przeczytać, się posługuje. Zapraszamy!

Co tam u ciebie słychać Giorgi? Jak zdrowie?

Czuję się dobrze. Wszystko jest ok u mnie. Zdrowie też jest i na razie nic nie dolega. Jestem aktualnie wolnym zawodnikiem i czekam na oferty.

Jak wspominasz swój pobyt w Wiśle?

Jak wspominam? Bardzo dobrze, bo spędziłem w Wiśle 5 lat. Dużo emocji było przez ten czas. Super jak dla mnie! Naprawdę spędziłem niesamowity czas w Płocku. Mogę powiedzieć, że jeden z najlepszych w mojej karierze. Będę pamiętać ten czas zawsze.

Dla Wisły zdobyłeś 21 bramek w 136 spotkaniach. Która z nich najbardziej zapadła ci w pamięci?

Ciężko powiedzieć, która bramka była najważniejsza, ale mogę powiedzieć, że wszystkie bramki pamiętam. Dla mnie najlepsze i najważniejsze bramki były z Zagłębie Lubin, kiedy graliśmy u siebie i wygraliśmy 2:1 oraz na wyjeździe, kiedy wygraliśmy z Górnikiem Zabrze 1:0. I ten gol był dla mnie najważniejszy, dla Wisły też, bo zostaliśmy w Ekstraklasie dzięki niemu.

Najbardziej szalony mecz w barwach Wisły, w którym brałeś udział?

Szalony mecz to dla mnie był mecz, kiedy wygraliśmy na wyjeździe 3:2 z Górnikiem Łęczną. Do 60 minuty było 2:0 dla nich i potem 3:2 wygraliśmy. Przy ostatnim golu zaliczyłem asystę i ten mecz naprawdę dla mnie był szalony.

Czy masz już plan co będziesz robić po zakończeniu kariery? Chcesz zostać przy piłce?

Najpierw przede wszystkim chcę powiedzieć, że chcę jeszcze grać minimum rok, może dwa lata, bo czuje się dobrze. Fizycznie wyglądam super i dlatego myślę, że mogę dalej grać. Ale po karierze już postanowiłem zostać trenerem. Już zacząłem robić licencją trenerską. Po roku będę miał certyfikat UEFA A i chcę pracować jako trener.

Czy chciałbyś w przyszłości wrócić do Wisły już w nowej roli?

Oczywiście! Wisła była moim domem. Czułem się jak w domu. Oczywiście byłby szczęśliwy będąc tam i pracować jako trener albo jako manager. Zobaczymy jak będzie, ale byłbym szczęśliwy pracować i móc wrócić do Wisły Płock.

Czy ze strony Wisły były jakieś propozycje współpracy, np. jako skaut? Jesteś w Gruzji popularnym i cenionym piłkarzem, na pewno masz dużo kontaktów.

Tak. Rozmawialiśmy z prezesem. Naprawdę była to niesamowita i przyjemna dla mnie rozmowa, bo powiedział, że zawsze będą otwarte drzwi dla mnie. Życzył mi wszystkiego najlepszego, powodzenia w dalszej karierze i to wszystko było, ale naprawdę dobrze, że porozmawialiśmy.

Czy utrzymujesz z kimś kontakt z czasów gry w Wiśle?

Tak. Utrzymuję kontakt z kilkoma zawodnikami. Zawsze piszemy, rozmawiamy i oczywiście kibicujemy. Również mam kontakt z pracownikami Wisły oraz z zawodnikami obecnie grającymi. Dla mnie to jest super, bo mam wielu przyjaciół w Wiśle.

Zaskoczyła cię informacja, że kibice wybrali cię do jedenastki ostatnich 20 lat Wisły Płock?

Tak, widziałem jedenastkę ostatnich 20 lat Wisły Płock. To niesamowite oczywiście i wiele dla mnie znaczy, bo to znaczy, że kibice pamiętają o mnie. Tak jak powiedziałem, Wisła Płock to jest rodzina dla mnie i czułem się jak w domu. Zawsze pamiętam ten czas, że było super i mogę powiedzieć, że jeden z najlepszych w karierze.

Giorgi czy jest szansa, że zobaczymy cię na otwarciu nowego stadionu?

Szansa jest, że będę, ale zobaczymy. Będzie zaszczytem być na otwarciu nowego stadionu.

Kilka słów do kibiców 😊

Z kibicami mogę rozmawiać godzinami. Zawsze byli ze mną, zawsze wspierali i wiele to dla mnie znaczyło. Chcę powiedzieć, że zawsze byliście w moim sercu, nadal jesteście i zawsze będziecie. Dlatego chcę jeszcze raz podziękować, bo pamiętam, jak wspierali i jak byliście ze mną zawsze. Dziękuję!

Dziękujemy za rozmowę!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz