Oceny po meczu #LGDWPŁ

Ekstraklasa wróciła do gry po przerwie zimowej. W swoim pierwszym meczu Nafciarze ulegli 0:1 Lechii Gdańsk. Raczej było to spotkanie z tych, które raz się obejrzy i nigdy się już do niego nie wróci. Czas wystawić naszym piłkarzom oceny za to porywające spotkanie. Oceny czas start!

Skala ocen:
1
 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Krzysztof Kamiński – 6,1

Co mógł, to obronił. Niestety przy główce Zwolińskiego był bezradny… Ogólnie występ poprawny, choć raz „wypluł” piłkę przed siebie po strzale zawodnika Lechii.

Mateusz

Aleksander Pawlak – 3,9

W ofensywie jeszcze jakoś to wygląda, ale defensywa to jest DRAMAT! Zawodnicy Lechii robili go na raz… Dużo, dużo do poprawy ma w grze obronnej!

Mateusz

Jakub Rzeźniczak – 4,6

Po meczu było widać jak bardzo jest wkurw… po nim. Poprawny występ kapitana.

Mateusz

Steve Kapuadi – 4,4

Występ bez jakiegoś większego wow. Poprawy występ, choć raz tak zagrał piłkę do Kuby, że Lechia miała świetną okazję bramkową.

Mateusz

Anton Krivociuk– 4,1

Gdyby nie drzemka przy golu dla Lechii, jego występ należałoby ocenić bardzo pozytywnie.

Majkel

Dominik Furman– 3,4

DOMINIK WHY?! Ja rozumiem, że jesteś bez gola w Ekstraklasie od 3827 minut, ale zabranie piłki Davo przy karnym, żeby za wszelką cenę zdobyć bramkę… Niezły występ został zatracony tym jednym wydarzeniem.

Mateusz

Mateusz Szwoch – 3,9

Szwoszek nie był zbytnio widocznym zawodnikiem w tym meczu. Śmiało można stwierdzić, że Rasak więcej pokazał w 20 minut niż Szwoch w 80. Słabe wejście w rundę.

Mateusz

Kristian Vallo – 3,7

Nic szczególnego czy porywającego nie pokazał. Dostosował się jakością do reszty drużyny.

Mateusz

Rafał Wolski – 5,6

Lekkość w dryblingu na topowym poziomie. Szkoda, że te piękne dryblingi do niczego się nie przydały. Na tle kolegów z drużyny mocno się wyróżniał.

Mateusz

Mateusz Lewandowski – 3,6

Pavol wystawiając go na skrzydle, zrobił mu krzywdę. Nominalny napastnik z prawą nogą, biegający po lewym skrzydle? To nie mogło się udać i się nie udało.

Mateusz

Marko Kolar – 3,0

Kolejny raz udowodnił, że od pierwszych minut to mu średnio wychodzi gra. Marko od pierwszej minuty vs Marko jako joker z ławki to dwaj różni zawodnicy. Kiepski występ Chorwata.

Mateusz

REZERWOWI:

Davo – 4,4

Wszedł i w sumie trochę rozruszał grę na lewej stronie. Mógł zdobyć bramkę z karnego, gdyby nie… Oby z Wartą wyszedł od początku.

Mateusz

Damian Warchoł – 4,3

Kolejny raz Damian pokazał, że przyciąga piłkę do siebie jak magnes. Typowy lis pola karnego. Szkoda, że próby strzałów były blokowane.

Mateusz

Martin Sulek – 3,9

Dużo pewniejszy w obronie niż Pawlak. Moim zdaniem przegrywa rywalizację z Pawlakiem nie formą, a przepisem o młodzieżowcu…

Mateusz

Damian Rasak – 5,1

Facet, który w każdym meczu pokazuje, że mu się chce. Dobra zmiana! W sumie to chyba jako jedyny pokusił się o strzał z dystansu i za to należą się brawa!

Mateusz

Radosław Cielemęcki – 3,7

Pierwszy występ w tym sezonie na boiskach Ekstraklasy.

Mateusz

Pavol Staňo – 3,3

Podsumowanie

Średnia ocen drużyny – 4,5

Trójka najlepszych zawodników według ocen:
1. Krzysztof Kamiński – 6,1
2. Rafał Wolski – 5,6
3. Damian Rasak – 5,1

Zdjęcia Paulina Rogalska / Wisła Płock S.A

Kopnij dalej

Dodaj komentarz