Krótka Piłka z Damianem Rasakiem

Damian przyszedł do Wisły przed sezonem 2017/18 z Miedzi Legnica. Od tego sezonu rozegrał w naszych barwach 157 spotkań, zdobywając 6 bramek.

Jest szansa, tak jak mówiłeś w #NafciarskiPokoj, że otworzysz z Wisłą nowy stadion?

Mam nadzieję, że tak będzie. Fajnie byłoby zagrać na nowym stadionie po tylu latach pobytu w Wiśle Płock. Dodatkowo przy pełnej publiczności Nafciarzy, na pewno byłoby to wielkie wydarzenie.

Jakie cele stawiacie sobie jako zawodnicy przed nadchodzącą rundą? Masz jakiś indywidualny cel na najbliższe miesiące?

Moim skromnym zdaniem uważam, że celem drużyny jest zajęcie miejsca w pierwszej ósemce tabeli. Mamy dobry zespół i na pewno nas na to stać. Natomiast też apetyt rośnie w miarę jedzenia, dobrze wyglądaliśmy na jesieni, pokazaliśmy, że potrafimy wygrywać z najlepszymi, więc czemu nie mielibyśmy się pokusić o miejsca gwarantujące wejście do europejskich pucharów? Co do indywidualnego celu to na pewno regularna gra + dodatkowo pomaganie drużynie w postaci asyst czy bramek.

W Ekstraklasie grasz od sezonu 2017/18. Jak przez te lata twoim zdaniem zmieniła się liga?

Liga się cały czas rozwija. Przychodzi coraz to więcej dobrych zawodników z zagranicy, liga jest coraz bardziej wyrównana, a co za tym idzie napędza zespoły do większego rozwoju. Kiedyś ekstraklasa kojarzyła się tylko z fizycznością, teraz uważam, że oczywiście ta fizyczność jest, ale doszło dużo więcej jakości.

Obecnie rozgrywasz swój 6 sezon w Wiśle. Który mecz utkwił ci najbardziej w pamięci?

Myślę, że najbardziej zapadł mi w pamięci mecz z Wisła Kraków na wyjeździe, który wygraliśmy bodajże 0-3, a ja strzeliłem swoją debiutancka bramkę w ekstraklasie.

Najlepszy sezon dla ciebie w Wiśle?

Powiedziałbym, że poprzedni, gdyby nie kontuzja, której nabawiłem się w marcu zeszłego roku. Jesień 2021/2022 była w moim wykonaniu uważam bardzo dobra. Natomiast ogólnie patrząc to sezon 2020/2021 był najlepszy, bo praktycznie cały sezon grałem regularnie w pierwszym składzie i dołożyłem do tego parę liczb do indywidualnych statystyk.

Jaka panuje atmosfera w drużynie po rundzie jesiennej?

Atmosfera jest bardzo dobra, potrafimy się komunikować ze sobą na boisku i poza nim, co też przynosi efekty w postaci wyników.

Po którym meczu masz największy niedosyt z rundy jesiennej?

Może nie tyle niedosyt, co po prostu uczucie wkurzenia mam po meczu z Rakowem przegranym 7-1. Na tym poziomie z żadnym z zespołów ekstraklasy nie powinniśmy przegrać tak wysoko, szczególnie patrząc na nasz zespół w kontekście jego jakości. I nie mogę się doczekać już rewanżu na wiosnę.

Największe piłkarskie marzenie Damiana Rasaka?

Największe marzenie to wyjechać za granicę do dobrego klubu, w którym w dalszym ciągu będę mógł się rozwijać.

Jesteście gotowi na podbój Europy? BO MY JESTEŚMY XD

Tak jak wspomniałem wcześniej. Mamy zespół, który stać na to, żebyśmy byli w pierwszej 4 w tabeli, więc, dlaczego by takiego wyniku nie osiągnąć i nie przywitać w następnym sezonie europejskich pucharów w Płocku?

Kilka słów do kibiców 😊

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Nafciarzy. Wspierajcie nas jak do tej pory, przychodźcie licznie na mecze i dopingujcie, bo w głównej mierze gramy dla Was!

Dziękujemy za rozmowę!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz