Krótka Piłka Extra z Adamem Radwańskim

Sticzu w barwach Nafciarzy wystąpił dwukrotnie w sezonie 2014/15. Aktualnie jest zawodnikiem pierwszoligowej Termaliki Bruk-Bet Niecieczy.

Co u ciebie słychać? Jak przygotowania do rundy wiosennej?

Wszystko jest dobrze, jestem zdrowy, także nie ma co narzekać. Przygotowania przebiegają bardzo dobrze, mieliśmy możliwość wylotu do Turcji, gdzie mogliśmy potrenować na naturalnych boiskach, co jest naprawdę ważne przed startem rundy. Wróciliśmy i mamy tydzień do pierwszego ligowego meczu, dobrze przepracowaliśmy ten okres, więc jestem spokojny o nasz start.

Latem wiele mówiło się o twoim powrocie do Wisły, było coś na rzeczy?

Szczerze mówiąc, coś mi się obiło o uszy, był też telefon z zapytaniem do kiedy mam kontakt. Na tym się skończyło.

Foto Michał Łada/ Wisła Płock S.A.

Jak wspominasz czas spędzony w Wiśle? Uważasz że dano ci prawdziwą szansę czy tak jak wielu sądzisz, że nie?

Czy dostałem prawdziwą szansę? Myślę, że nie, ale nie mam tego nikomu za złe. Na tamten moment być może nikt nie widział tego we mnie. Cieszę się z tego jak potoczyła się moja przygoda do tego momentu, przeszedłem każdy szczebel rozgrywkowy i zebrałem dużo doświadczenia. Na ten moment mogę to stwierdzić,że jestem gotowy do regularnej gry w Ekstraklasie.

Byłeś w pamiętnej szatni Wisły. Każdy zawodnik, który grał w tym okresie wspomina ten czas z sentymentem. Mocne akcje odchodziły w szatni?

Byłem bardzo młody, wchodziłem jak miałem 16 lat. Bardzo miło wspominam tamtą szatnię. Było dużo sytuacji, ale to co w szatni, zostaje w szatni 🙂

Foto Michał Łada/ Wisła Płock S.A.

Chciałbyś kiedyś jeszcze wrócić i zagrać w Ekstraklasie w barwach klubu z rodzinnego Płocka?

Na pewno mam to z tylu głowy, zawsze chciałem zagrać w swoim rodzinnym mieście w barwach Wisły Płock, czy będzie mi dane? Zobaczymy. Na razie pracuję, staram się zrobić wszystko jak najlepiej w obecnym klubie i ponownie awansować do Ekstraklasy.

Utrzymujesz jakiś kontakt z piłkarzami Wisły?

Cała szatnia od mojego odejścia jest inna, kontakt utrzymuje jedynie z Wojtkiem Mazurowskim, Tomkiem Walczakiem, są to chłopacy z Płocka wiec znaliśmy się już od małolata.

W Termalice gra z wami, wypożyczony z Wisły, Marcel Błachewicz. Co możesz nam o tym młodym chłopaku powiedzieć?

Tak, Marcel to młody, ambitny zawodnik i ma bardzo dobre warunki fizyczne. Na pewno może nam pomoc. Jest skromnym i normalnym chłopakiem, wiec bez problemu wpasował się w szatnię.

Foto Krzysztof Porębski / PressFocus

Jakie masz cele na tę rundę?

Cele na rundę to na pewno powrót do Ekstraklasy, nigdy nie wyznaczam sobie ile bramek czy asyst muszę zrobić. Oczywiście fajnie by było te liczby poprawić, ale to jest sprawa drugorzędna.

Kilka słów do kibiców 😊

Chciałbym pozdrowić wszystkich kibiców Wisły Płock, od mojego odejścia zmieniło się bardzo dużo, wszystko na plus. Stadion-atmosfera- zarządzanie klubem. Także życzę samych sukcesów i powiem tyle: do zobaczenia :)!

Dziękujemy za rozmowę!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz