Nafciarski Przegląd Mediów #19 – ZNOWU W ŁEB

Drugi mecz rundy wiosennej i drugi raz porażka. Może i starcie z mistrzem Polski wyglądało lepiej niż z Lechią, ale punktów z tego niestety nie było. Dodatkowo kapitan Nafciarzy, który zaliczył bardzo dobry występ, wyeliminował się na własne życzenie i osłabił drużynę przed meczem, w którym 3 punkty muszą wrócić do Płocka.

Na trybunach znamienici goście – kibice, selekcjoner reprezentacji Polski (Felipe) Fernando Santos oraz Adrian Mierzejewski. Taka publika też nie pomogła i Twierdza Płock po raz kolejny została zdobyta.

Naszą prasówkę zacznijmy od wypowiedzi trenerów po meczu.

Co tam słychać na płockim podwórku? Zerknijmy.

RMIXX.PL: My Chcemy Gola 172. Zabrakło rasowego napastnika Wiśle Płock – Ryszard Remień

Fot. Wisła Płock S.A.

Tym razem Paweł Dylewski rozmawia o meczu z Lechem Poznań z Ryszardem Remieniem.

Całość do odsłuchu pod linkiem: https://rmixx.pl/my-chcemy-gola/my-chcemy-gola-172-zabraklo-rasowego-napastnika-wisle-plock-ryszard-remien 

RMIXX.PL: Brawa za walkę! Wisła po emocjonującym meczu przegrywa z Mistrzem Polski

Fot. Wisła Płock

Dla „zwykłego” kibica Ekstraklasy było to wyborne spotkanie. Wisła i Lech stworzyły na stadionie w Płocku prawdziwą ucztę dla oka. Mecz mógł się podobać, bo było tam wszystko. Dużo strzałów, akcja za akcją obu ekip, sporo fauli (8 żółtych kartek), czerwona kartka i rzut karny cofnięty przez VAR. Porównując dyspozycję Nafciarzy w tym spotkaniu, a w poprzednim w Gdańsku dostrzec można przepaść. Wydaje się, że sprawiedliwy byłby podział punktów, ale piłka nożna nie zawsze jest sprawiedliwa. Dzisiaj zagraliśmy z Mistrzem Polski jak równy z równym, bez bojaźni i z ambicją – i to prawie pół godziny grając w osłabieniu! Za walkę do końca należą się zawodnikom trenera Staňo oklaski i szacunek.

Całą relację Nafciarza94 możecie przeczytać tu: https://rmixx.pl/wiadomosci-sportowe/brawa-za-walke-wisla-po-emocjonujacym-meczu-przegrywa-z-mistrzem-polski

TP.COM.PL: Festiwal niewykorzystanych szans. Wisła przegrywa z Lechem [FOTO]PŁOCK

Fot. Rafael Dominik

Po raz drugi w rundzie wiosennej Wisła zeszła z boiska pokonana. Tym razem lepsi okazali się goście z Poznania, wygrywając w Płocku 1:0. Wiślacy mogą żałować niewykorzystanych szans, szczególnie w pierwszej połowie, bo wynik spotkania mógłby być zupełnie inny. Chociaż to Lech miał optyczną przewagę, częściej przebywał na połowie płocczan, to gospodarze mieli bardziej klarowne sytuacje. Zabrakło skuteczności, czego nie można powiedzieć o Lechitach, którzy w 21 minucie zdobyli bramkę, jak się później okazało, na wagę 3 punktów.

Fotorelację z meczu znajdziecie pod linkiem: https://tp.com.pl/artykul/fastiwal-niewykorzystanych/1403280.amp

Kto się udziela na #NafciarskiTwitter zapewne kojarzy użytkownika Per11os. Jego historię opisał Michał Wiśniewski. 

PORTALPLOCK.PL: Ponad 5 godzin w podróży, by obejrzeć mecz Wisły na żywo. Młodemu kibicowi to nie przeszkadza

Fot. Michał Wiśniewski

W sobotę 11 lutego o 17:30 Wisła Płock grała domowy mecz z Lechem Poznań, aktualnym mistrzem Polski. Na stadionie im. Kazimierza Górskiego stawiło się ok. 4 tys. kibiców, w tym 15-letni Filip. Chłopak, by dotrzeć na czas, musiał wyjechać z domu kilka godzin wcześniej. 

– Urodziłem się w Płocku, moja rodzina mieszka w okolicach. Ja mieszkam pod Warszawą – zaczyna swoją opowieść. – Tata zabrał mnie na mecz Wisły, pierwszy po powrocie do Ekstraklasy. Lechia Gdańsk, 15 lipca 2016 roku. Jakoś tak od bramki Dominika Furmana zacząłem kibicować Wiśle – wraca pamięcią. 

Czytajcie tutaj: https://portalplock.pl/wiadomosci/ponad-5-godzin-w-podrozy-by-obejrzec-mecz-wisly-na-zywo-mlodemu-kibicowi-to-nie-przeszkadza/c95WCDmvhL4zXbGWUVaO

Na Youtubowy kanał Wisły wjechały też kulisy meczu, rzućcie okiem 🤡

IGOL.PL: Bez Davo da się żyć, czyli jak Wisła Płock radzi sobie ze stratą

Fot. Wisła Płock

Gdy Davo odchodził z Wisły Płock po zaledwie pół roku spędzonym w ekipie „Nafciarzy”, chyba wszyscy mieli obawy związane z jego brakiem. W końcu Hiszpan do naszej ligi wszedł z buta, od razu stając się jednym z lepszych piłkarzy. Z czasem jednak odrobinę wyhamował, jak zresztą cała Wisła. Nadal jednak jego odejście było dla drużyny potężnym ciosem. Jak więc wyglądał środek pola w Wiśle w pierwszym meczu bez Hiszpana?

Po całość klikajcie tu: https://igol.pl/bez-davo-da-sie-zyc-czyli-jak-wisla-plock-radzi-sobie-ze-strata/

Wywiady, wywiady, wywiady….

Na pierwszy ogień idzie wywiad z Michałem Mokrzyckim, który właśnie został wypożyczony do ŁKSu.

GOAL.PL: “Nie czuję, abym odbił się od Ekstraklasy”

Fot. Wisła Płock

Efekty tej pracy w Płocku będą widoczne w ŁKS-ie?

Zdecydowanie tak. Rozmawiałem z bardziej doświadczonymi zawodnikami z Wisły i każdy mówił, że nie trenował wcześniej tak ciężko, jak u trenera Stano lub pojawiały się tylko pojedyncze jednostki, które mogły powiedzieć, że trenowały ciężej. W każdym razie po ostatnich miesiącach pracy jestem spokojny o swoje przygotowanie fizyczne. Nie czuję, że mogę być jakąś zagadką pod tym względem.

Cały wywiad z Mokrym tu: https://www.goal.pl/1-liga/michal-mokrzycki-wisla-plock-lks-wywiad-12022023/

SPORTOWEFAKTY.WP.PL: Davo: Wszystko wydarzyło się błyskawicznie. Nie masakrujcie działaczy Wisły!

Fot. Wisła Płock

Miałeś jakieś wątpliwości, czy żadnych, bo to jednak transfer do lepszej ligi, a i pensja lepsza?

Oczywiście, że miałem wątpliwości. I to dużo. W Płocku świetnie się czułem, super mi się tu grało. Ale z drugiej strony… Mam prawie 29 lat i, jak powiedziałeś, przyszła oferta z lepszej ligi. Sam aspekt finansowy zawsze się liczy, ale powiedziałbym, że nie był tu decydujący. Po prostu pojawiła się szansa na grę w lepszej lidze, a taka okazja mogła się już nie powtórzyć.

Za kilka lat skończę grać w piłkę i dobrze mieć świadomość, że co mogłem, to zrobiłem. Również pod względem dobrych decyzji. Taką też była ta o przyjściu do Wisły Płock. Powiem nawet więcej: to była moja najlepsza decyzja.

Cała rozmowa z Davo tutaj: https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/1043420/davo-wszystko-wydarzylo-sie-blyskawicznie-nie-masakrujcie-dzialaczy-wisly

Jeśli czujecie lekki prasowy niedosyt to zapraszamy do nas na relację pomeczową i oceny.

Sól prasówki, czyli twitterowe komentarze to jest to, co lubicie najbardziej. Zapraszamy!

Dziś zamiast Pucharu Przechodniego wszystkie komentarze nagradzamy 💙

Trzymajcie się ciepło, Nafciarze!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz