Oceny po meczu #WPŁLPO

Drugi mecz w tym roku i druga porażka 0:1. Tym razem Nafciarze ulegli po całkiem niezłej grze obecnemu mistrzowi Polski – Lechowi Poznań. Na jakie oceny zagrali nasi zawodnicy? Zapraszamy!

Skala ocen:
1
 – kompromitująco
2 – fatalnie
3 – bardzo słabo
4 – słabo
5 – przeciętnie
6 – dobrze
7 – bardzo dobrze
8 – świetnie
9 – rewelacyjnie
10 – fenomenalnie (klasa światowa)

Krzysztof Kamiński – 6.7

Trzymał nas w meczu przez 90 minut. Gdyby nie pomoc kolegów, miałby kolejne czyste konto, a tak ani czystego konta, ani punktów dla Wisły. Szkoda, bo zepsuli Krzyśkowi kolejny dobry mecz.

Michał

Jakub Rzeźniczak – 2.6

fot. Przemysław Szyszka

Grasz świetne 70 minut, pewnie w defensywie, całkiem fajnie w ofensywie. Są odbiory, przechwyty, ładne crossy. W skrócie – zaliczasz bardzo udany występ. Aż tu nagle następuje przerwa w dostawie prądu. Odcina cię i postanawiasz osłabić własny zespół. Można by to wybaczyć małolatowi, podpalił się, trudno, bywa. Ale tutaj mówimy o 36-letnim facecie, z doświadczeniem w kadrze i na arenie międzynarodowej. Szkoda…, tym bardziej, że tracimy podstawowego prawonożnego stopera!

Michał

Steve Kapuadi – 6.1

Wraca na swój optymalny poziom. Dobrze w destrukcji, miał szansę w ofensywie jednak na drodze piłki stanął świetnie dysponowany tego wieczoru Bednarek.

Michał

Adam Chrzanowski – 5.6

Był, zagrał, żółtą kartkę dostał. Szkoda tylko, że z niego lewy obrońca żaden. Czasami przechodziliśmy na trzech obrońców, wtedy wyglądał zdecydowanie lepiej. Ciekawe co się dzieje z Piotrkiem Tomasikiem… W Legnicy może być bardzo potrzebny!

Michał

Martin Šulek – 7.0

Ileż było gadania, że ściągamy Słowaków, że Martin to się w czoło kopie, że mamy Pawlaka, że dyrektor bezsensu ściąga piłkarzy. O, wtedy wychodzi Martin, gra taki mecz jak z Lechem i zamyka dzioby wielu krytykom. Obok Steva ostoja defensywy, duży plus w ofensywie. Czuję, że nareszcie mamy na prawej obronie kogoś kto umie bronić, a przy okazji zaatakować. Szkoda niewykorzystanej sytuacji bramkowej.

Michał

Kristian Vallo – 4.0

Chodząca nieskuteczność!? Gdyby wykorzystał chociaż jedną ze swoich świetnych okazji, odczucie jego występu byłoby zupełnie inne. Kristian kolejny raz udowadnia, że ma przebłyski, szkoda, że w sobotę nie przełożył tego na konkret.

Michał

Dominik Furman – 5.3

Kolejny udany występ. Dużo walki w środku, dużo ciekawych zagrań. Zawsze pod grą, aktywny w ofensywie jak i destrukcji. Niestety, jak przy większości kolegów, pozostało pewne, ale. U Dominika są to stałe fragmenty, kiedyś majstersztyk, wczoraj fatalne. Nie wiem, czy chociaż jedno podanie po SFG dotarło do adresata.

Michał

Damian Rasak – 4.9

Obiektywnie dobry mecz naszego pomocnika. Obraz udanego występu zamazuje jednak jeden fakt: to co zrobił przy bramce dla Lecha to jawny sabotaż.

Michał

Rafał Wolski – 6.9

Jeśli selekcjoner miał przy jakimś nazwisku postawić „*”, to Rafał zasłużył w Wiśle na to najbardziej. Próbował, czarował, rozgrywał, rozrzucał, strzelał. Zabrakło jednego – skuteczności! Zarówno jemu samemu, jak i kolegom.

Michał

Radosław Cielemęcki – 4.0

Nie będę się pastwił, zaliczył jedno udane dośrodkowanie i może jeden udany drybling. I na tym bym zakończył.

Michał

Marko Kolar – 4.0

„Kolejny raz udowodnił, że od pierwszych minut to mu średnio wychodzi gra. Marko od pierwszej minuty vs Marko jako joker z ławki to dwaj różni zawodnicy.” Tak skomentowałem mecz Marko w Gdańsku i taki sam komentarz można napisać po meczu z Lechem.

Mateusz

REZERWOWI:

Damian Warchoł – 4.7

Grał na skrzydle, widać było, że to nie do końca jego miejsce na boisku, miał swoją okazję, jednak góra był w niej Bednarek.

Michał

Paweł Chrupałła – 5.0

Wchodził za Cielemęckiego, więc poprzeczka nie była zawieszona wysoko. Chłopak jednak postanowił nie przejmować się poziomem kolegi i w ponad 30 minut zrobił więcej niż Radek w godzinę. Mógł mieć asystę, jednak Warchoł w dogodnej sytuacji trafił wprost w Bednarka.

Michał

Mateusz Lewandowski – Grał zbyt krótko

Wszedł na ostatnie trzynaście minut i nie miał okazji pokazać swoich umiejętności. Osobiście liczę, że w spotkaniu z Miedzią wyjdzie w podstawowej jedenastce.

Mateusz

Aleksander Pawlak – Grał zbyt krótko

Zaliczyłby piękną bramkę samobójczą.

Mateusz

Tomasz Walczak – Grał zbyt krótko

Swoim występem dołożył siedem minut do puli minut młodzieżowców 🙂

Mateusz

Pavol Staňo – 4.6

Podsumowanie

Średnia ocen drużyny – 5.1

Trójka najlepszych zawodników według ocen:
1. Martin Šulek – 7.0
2. Rafał Wolski – 6.9
3. Krzysztof Kamiński – 6.7

Zdjęcia Sebastian Wiciński / Wisła Płock S.A.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz