Nafciarski Przegl膮d Medi贸w #25 – ALERT 2:0! 馃毃

2:0 to niebezpieczny wynik, a dla Nafciarzy to wr臋cz lampka ostrzegawcza, alarm, czerwona flaga. Przekonali艣my si臋 o tym w pi膮tek, graj膮c na wyje藕dzie z G贸rnikiem Zabrze.

Do sk艂adu powr贸ci艂 Dawid Kocy艂a, a jego dyspozycja by艂a przed meczem dla wielu kibic贸w ogromnym znakiem zapytania. Dawid strzeli艂 gola w doliczonym do pierwszej po艂owy czasie gry i do szatni Nafciarze schodzili z dwubramkow膮 przewag膮 (wcze艣niej w 17. minucie bramk臋 zdoby艂 Mateusz Szwoch).

Mogli艣my zatem troch臋 odetchn膮膰 i liczy膰 na to, 偶e w kolejnych 45 minutach potwierdzimy nasz膮 przewag臋 i wreszcie 3 punkty przyjad膮 do P艂ocka.

Jak si臋 ten mecz zako艅czy艂 chyba ka偶dy wie.

Od strefy spadkowej, na kt贸r膮 cz臋艣ciej teraz zerkamy, dzieli nas 5 punkt贸w, 5 punkt贸w wi臋cej to miejsce 5. Pytanie – czy sta膰 nas na to, by jeszcze pi膮膰 si臋 w g贸r臋, czy czeka nas ju偶 tylko obrona kolejnego sezonu w ESA?

Sporo w tym kontek艣cie m贸wi艂o si臋 przy okazji analizowania naszego meczu.

Prze艣led藕my zatem jak media reagowa艂y na nasz膮 pora偶k臋.

Tradycyjnie zaczynamy od wypowiedzi trener贸w obu dru偶yn. Dodajmy, 偶e trener Bartosch Gaul nie przeszed艂 pozytywnie zapowiadanej weryfikacji i mimo wygranego meczu, zosta艂 zwolniony.猡碉笍猡碉笍猡碉笍

艢wie偶utkie kulisy meczu 猡碉笍猡碉笍猡碉笍

Sta艂y punkt pras贸wki to r贸wnie偶 audycja Paw艂a Dylewskiego MY CHCEMY GOLA.

Tym razem o analiz臋 i komentarz poproszony zosta艂 Dariusz Romuzga – niekwestionowana legenda naszego klubu.

RMIXX: My Chcemy Gola 177. Jak si臋 wali, to si臋 wali po ca艂o艣ci – Dariusz Romuzga

Ostatni tydzie艅 pi艂karsko by艂 kr贸tszy, bo rozegrali mecz w poniedzia艂ek i w pi膮tek. Te dwa mecze mog艂y da膰 spok贸j, je艣li chodzi o utrzymanie, gdyby to si臋 potoczy艂o po my艣li. Patrz膮c na spokojnie po meczu: stracona w ostatniej sekundzie bramka z Widzewem, kt贸ra zabiera 2 punkty, w tym meczu strata 3 pkt, to razem daje 5 punkt贸w. My艣l臋, 偶e to da艂oby spokojn膮 prac臋 przed przerw膮 na reprezentacj臋 i takie inne spojrzenie na to wszystko. Niestety trzeba b臋dzie si臋 kot艂owa膰 i zerka膰 za plecy na t臋 goni膮c膮 grup臋. Tak, jak podkre艣lali reporterzy w telewizji, P艂ock najwi臋cej biega w Ekstraklasie, ale czy to si臋 przek艂ada na wynik i stwarzane sytuacje. Bo mo偶e, gdyby艣my przebiegli 5 km mniej, ale byli bardziej wypocz臋ci, to mo偶e w danych sytuacjach by艂oby inaczej. Wida膰 styl zespo艂u i koncentracj臋 na tym bieganiu, przesuwaniu, a by膰 mo偶e, tak, jak przy pierwszej bramce, brak艂o doskoku, bo kto艣 jest na lekkim bezdechu, jest zm臋czony, bo wcze艣niej musia艂 pobiega膰 do pressingu i nie doskoczy艂. To s膮 ma艂e rzeczy, kt贸re nale偶a艂oby przeanalizowa膰 i mo偶e w tym aspekcie co艣 zmieni膰.

猡碉笍猡碉笍猡碉笍

My Chcemy Gola 177. Jak si臋 wali, to si臋 wali po ca艂o艣ci – Dariusz Romuzga | rmixx.pl – kochamy muzyk臋!

Wielu z was pyta艂o w komentarzach na social mediach co takiego powiedzia艂 Damian Rasak w wywiadzie dla canal plus w przerwie meczu.

Oto odpowied藕:

GOL24.PL: PKO Ekstraklasa. Pomocnik G贸rnika Zabrze Damian Rasak w艣ciek艂y w przerwie: To jest jaki艣 偶art. Nasi obro艅cy rozstawieni jak Morze Czerwone

Dawno nie by艂em tak w艣ciek艂y, przegrywamy 0:2 z Wis艂膮, kt贸ra stworzy艂a p贸艂tora sytuacji. Dla mnie to jest niedopuszczalne, musimy si臋 obudzi膰. Gramy dla kibic贸w, mamy fataln膮 sytuacj臋 w lidze

猡碉笍猡碉笍猡碉笍

PKO Ekstraklasa. Pomocnik G贸rnika Zabrze Damian Rasak w艣ciek艂y w przerwie: To jest jaki艣 偶art. Nasi obro艅cy rozstawieni jak Morze Czerwone | Gol24

Dzi艣 ma艂o czytania, a sporo ogl膮dania.

Na kanale weszlo.tv jak co niedziel臋 Liga Minus. Nasz mecz od 1:37:07

Natomiast na goal.pl w programie Uniwersum Ekstraklasy ca艂膮 kolejk臋 przeanalizowali Julek Sipika i Leszek Milewski. Je艣li interesuje was tylko mecz Wis艂y, to zacznijcie od 29:27

Co powiedzieli o meczu #G脫RWP艁 Dawid Dobrasz, Dariusz Banasik oraz Wojciech Jagoda w Magazynie Ekstraklasy na kanale meczyki.pl na YouTube? Kliknijcie w link, nasz mecz omawiany jest na pocz膮tku programu.

Mamy jeszcze dla was co艣 od kana艂u 365 DNI O PI艁CE

W aplikacji Spotify mo偶ecie znale藕膰 podcast, w kt贸rym na ostatniej prostej sezonu Micha艂 Trela i Grzegorz Wojtowicz analizuj膮 sytuacj臋 w tabeli poszczeg贸lnych dru偶yn.

TRELA & WOJTOWICZ – POLSKA PI艁KA: Ekstraklasa na p贸艂metku wiosny: kto do spadku, kto do puchar贸w?

3/4 sezonu Ekstraklasy i po艂owa rundy wiosennej ju偶 niemal za nami. Po o艣miu kolejkach 2023 roku kluby maj膮 ostatni膮 szans臋, by przegrupowa膰 si臋 przed fina艂ow膮 rozgrywk膮. Dyskutujemy o 25. kolejce polskiej ligi, ale te偶 patrzymy szerzej, na to, co si臋 dzia艂o w ostatnich tygodniach. Omawiamy powr贸t Jana Urbana do G贸rnika Zabrze, zastanawiamy si臋, ile jest winy 艣rodowiska w ci膮g艂ych spekulacjach o potencjalnych zmianach trener贸w i staramy si臋 przewidzie膰, w kt贸r膮 stron臋 zmierzaj膮 poszczeg贸lne ekipy Ekstraklasy. Na podcast Polska Pi艂ka zapraszaj膮 Micha艂 Trela z CANAL+Sport i Grzegorz Wojtowicz z PAP.