Walka o awans czas start!

Już w tym tygodniu wracają rozgrywki trzeciej ligi kobiet!

Po krótce o rundzie jesiennej

Po rundzie jesiennej Nafciarki zajmują pierwszą lokatę w tabeli z dorobkiem 25 punktów na koncie. Walka o awans będzie trudna- poza Wiślaczkami aż sześć ekip będzie liczyło się w walce o awans. Siódmy Dargfil traci do Wisły raptem pięć oczek.

Mecze domowe

Wisła była nie do pokonania u siebie – wygrała bowiem wszystkie 6 spotkań rozgrywanych w Płocku. Nafciarki prezentowały się naprawdę świetnie na swoim terenie. Bilans bramkowy również prezentuje się imponująco: 29 bramek strzelonych i 6 straconych.  

Sezon 2022/23 Wiślaczki rozpoczęły u siebie, podejmując na stadionie Stoczniowca Płock Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Po pierwszej części spotkania Nafciarki prowadziły 3-0. Pomimo nerwowego przebiegu drugiej połowy udało im się utrzymać prowadzenie i ostatecznie zwyciężyć 4-2.

W kolejnym meczu domowym Nafciarki zagrały z AKS-em Złym. Derby Mazowsza nie zawiodły – zobaczyliśmy w nich cztery bramki (na szczęście trzy dla płocczanek) i pasjonującą końcówkę spotkania.

W ostatnią niedzielę września podopieczne Adriana Piankowskiego mierzyły się z kolejnym zespołem ze stolicy- tym razem z LSS Legią. W tym spotkaniu Nafciarki również zainkasowały trzy punkty- wygrywając kolejny mecz różnicą dwóch trafień – tym razem 4-2. W tym spotkaniu swoje pierwsze trafienie w niebiesko-biało-niebieskich barwach zanotowała Natalia Majchrzak.

W następnych dwóch spotkaniach Wiślaczki wygrały z Ekosportem Białystok (5-0) i z Kolejarzem Łódź (6-0). W tym drugim meczu aż pięć bramek padło w pierwszej połowie.

Ostatnie domowe spotkanie odbyło się 30 października. Nafciarki wygrały 6-1 z Włókniarzem Konstantynów Łódzki.

Mecze wyjazdowe

Nieco gorzej Wiślaczki prezentowały się na wyjazdach – Wisła miała trudny start w rozgrywkach wyjazdowych, ponosząc dwie porażki w pierwszych dwóch meczach: z Fortami (3-0) i z Polonią (4-0).

Następnie Nafciarki zagrały w Rzgowie z Zawiszą i w Warszawie. W obu spotkaniach zainkasowały komplet punktów.

Podopieczne Adriana Piankowskiego rundę jesienną zakończyły w Radomiu.  Po emocjonującym pojedynku zremisowały 3-3. Dubletem popisała się Aleksandra Synowiec, a jedną bramkę dołożyła Oliwia Stasińska.

Po rundzie jesiennej najlepszą strzelczynią zespołu jest Aleksandra Synowiec – ta zawodniczka strzeliła aż 15 bramek w 10 spotkaniach.

Przygotowania do rundy wiosennej: turnieje halowe i sparingi

Już 2 tygodnie po zakończeniu rundy jesiennej Nafciarki wystąpiły w Futsalowym Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim. W grupie zmierzyły się z trzema ekipami: ze Zdrowiem Garwolin, z Zamłyniem Radom i AZS-em UW Warszawa.  Nafciarki wygrały 2 mecze: ze Zdrowiem i z AZS-em. W pojedynku z Zamłyniem musiały uznać wyższość radomianek. Podopieczne Adriana Piankowskiego zmagania w Wilanowie zakończyły na drugim miejscu.

W pierwszy weekend grudnia Nafciarki wystąpiły na III Wilanowskim Turnieju Halowym. W pierwszych dwóch spotkaniach musiały uznać wyższość Górnika Łęczna i MOSiR-u Lubartów, a w ostatnim meczu fazy grupowej pokonały WAP Warszawa 6-1. Wiślaczki w meczu o piąte miejsce zmierzyły się z warszawskim AZS-em. Niestety, ale ekipa ze stolicy wygrała to spotkanie 1-0.

W ostatni weekend stycznia Nafciarki zagrały na dwóch turniejach: z okazji 25-lecia Zamłynia Radom i Polonia Cup.

W tym pierwszym Nafciarki zajęły piątą lokatę. W tym drugim turnieju Wiślaczki wypadły zdecydowanie lepiej – pierwsze i trzecie miejsce, bo Wisła wystawiła dwa składy.

Ostatni turniej, na którym Wiślaczki wystąpiły przed ligą to Keeza Jamir Cup. Wygrały wszystkie trzy spotkania w fazie grupowej. W półfinale wygrały z Sallerem Zgierz 2-0. W finale Wisła zmierzyła się z Zamłyniem Radom. Po zaciętym boju to Nafciarki mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Turniej Keeza Jamir Cup odbył się sześć razy, a Nafciarki wygrały go aż czterokrotnie.

W pierwszy weekend marca podopieczne Adriana Piankowskiego wystąpiły na turnieju w Lubartowie. Nafciarki zajęły na tym turnieju 4. miejsce na 8 zespołów. Najlepszą bramkarką turnieju została Dorota Szalińska.

Przed ligą Nafciarki zagrały pięć sparingów: z PTC Pabianice (4:2), ze Żbikiem Nasielsk, ze Stomilem Olsztyn U-17 (2-3), z Juventusem Toruń (5:1) i z Diamentami Warszawa (1-5).

Zmiany kadrowe

Skład Wisły na rundę wiosenną pozostaje niemal bez zmian – jedynym wyjątkiem jest brak obrończyni Aleksandry Zając, która zrezygnowała z gry w piłkę.

Co nas czeka w najbliższych tygodniach?

Mówiąc kolokwialnie, Wiślaczki rundę wiosenną rozpoczną z grubej rury.

Pierwszy ligowy mecz podopiecznych Adriana Piankowskiego odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim.

Tydzień później zagrają w Płocku z Fortami Piątnica.

W następnych trzech kolejkach Nafciarki zmierzą się z warszawskimi zespołami: z AKS-em Złym, Polonią i Legią.

Jedno jest pewne: walka o awans będzie pasjonująca!

Kopnij dalej

Dodaj komentarz