Twierdza Płock zdobyta – relacja z meczu #WPŁGSS

Nim opadł kurz po otwarciu ORLEN Stadionu, w niedzielne po południe Nafciarki podejmowały GSS Grodzisk Wielkopolski na stadionie Stoczniowca.

Pierwszy, choć niecelny strzał Wiślaczki oddały w ósmej minucie. Łyzińska spróbowała swoich sił z dystansu. Przyjezdne odpowiedziały celnym strzałem, który został sparowany na rzut rożny przez płocką golkiperkę.

Pierwszy kwadrans spotkania był dosyć wyrównany z subtelnym wskazaniem na Wisłę. To Nafciarki częściej gościły pod polem karnym drużyny z Grodziska.

W 25 minucie meczu Maria Garwacka minęła rywalkę i wbiegła w pole karne, jednak jej strzał nie sprawił żadnych problemów Wiktorii Cisowskiej.

Po 30 minutach rywalizacji przy Kolejowej podopieczne Adriana Piankowskiego wyszły na prowadzenie. Maja Zielińska dograła z prawej strony, a w polu karnym rywalek odnalazła się Aleksandra Synowiec.

To trafienie uskrzydliło Nafciarki i przejęły kontrolę nad spotkaniem na resztę pierwszej połowy.

To trafienie dało szczególny zastrzyk energii Nafciarkom, które kontrolowały przebieg pozostałego kwadransa pierwszej połowy. Drogi do bramki szukały m.in. Oliwia Stasińska czy Klaudia Łyzińska.

Po pierwszych 45 minutach gospodynie prowadziły 1-0.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu zespół z Wielkopolski doprowadził do wyrównania. Przyjezdne poszły za ciosem i dwie minuty później zdobyły drugą bramkę. Błąd Nafciarek w defensywie wykorzystała Anna Kopecka. GSS zepchnął Wiślaczki na własną połowę. 20 minut drugiej połowy upłynęło pod znakiem przewagi przyjezdnych. W 66 minucie zespół z Grodziska dopiął swego i strzelił trzecią bramkę.

Nafciarki usiłowały odrobić straty i z upływem minut coraz częściej gościły pod polem karnym rywalek. W 81 minucie Justyna Skrocka zdobyła bramkę kontaktową. Chwilę później Oliwia Stasińska miała świetną okazję, aby strzelić bramkę dającą remis, jednak nie trafiła w bramkę. Warto odnotować debiut Wiktorii Albin, która zmieniła w 71 minucie kapitan Klaudię Stradomską.

Końcówka spotkania należała do Nafciarek, jednak nie udało im się doprowadzić do wyrównania. Mecz zakończył się wygraną zespołu z Grodziska.

Najbliższy mecz Nafciarek odbędzie się 10 września. Podopieczne Adriana Piankowskiego podejmą na boisku bocznym B2 Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Zapraszamy na trybuny!

Wisła Płock- GSS Grodzisk Wielkopolski 2-3

30′ Aleksandra Synowiec 1-0
47′ Oliwia Kwiatek 1-1
50′ Anna Kopecka 1-2
56′ Oliwia Kwiatek 1-3
81′ Justyna Skrocka 2-3

Wisła Płock: Amelia Kraszewska – Klaudia Stradomska (C) (71′ Wiktoria Albin), Oliwia Stasińska, Karolina Ejman, Maja Zielińska, Julia Asakowska (88′ Weronika Paczkowska), Klaudia Łyzińska, Daria Kusa (61′ Kinga Brzezińska), Maria Garwacka (71′ Natalia Majchrzak), Natalia Borowska (46′ Justyna Skrocka), Aleksandra Synowiec

GSS Grodzisk Wielkopolski: Wiktoria Cisowska, Katarzyna Zajączkowska, Patrycja Kuleczka Aleksandra Guzik, Natalia Przewoźna, Nikola Napierała, Patrycja Domagała, Anna Kopecka, Sylwia Marek (30′ Oliwia Kwiatek), Anna Szulc (C), Izabela Drozdowska (76’ Martyna Regulska).

Fot. Wisła Płock S.A.

Kopnij dalej

Dodaj komentarz