Od awansu jeden krok! – relacja z meczu #WPŁWAP

W meczu 20. kolejki trzeciej ligi kobiet Wisła Płock pokonała Warszawską Akademię Piłkarską 4-0. Bramki dla Nafciarek zdobyły: Klaudia Łyzińska, Aleksandra Synowiec, Aleksandra Bielicka oraz Natalia Majchrzak. Do końca sezonu pozostały tylko dwa spotkania, a Nafciarki mają wyjątkową okazję, aby zapewnić sobie awans do drugiej ligi już w przyszłym tygodniu, jeśli wygrają z Włókniarzem Konstantynów Łódzki.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Nafciarki miały przewagę, przez większość czasu utrzymywały się przy piłce, miały sporo okazji do zdobycia bramki, jednak brakowało skuteczności, a w niektórych sytuacjach lepszej decyzyjności. Przyjezdne miały problem aby wyjść ze swojej połowy i wymienić kilka podań.

W 21 minucie Wiślaczki wyszły na prowadzenie. Natalia Borowska dograła do Klaudii Łyzińskiej, a ta uderzyła zza ,,16”, a futbolówka dosyć niespodziewanie wpadła do bramki.

Przez resztę pierwszej połowy podopieczne Adriana Piankowskiego stworzyły sobie kilka dogodnych akcji, aby podwyższyć prowadzenie. Próbowały m. in. Maria Garwacka, Aleksandra Synowiec czy Daria Kusa, jednak na następne gole trzeba było poczekać do 50 minuty, kiedy do siatki trafiła Aleksandra Synowiec. Natalia Borowska ponownie zanotowała asystę.

W 64 minucie było już 3-0 dla zespołu gospodyń. Klaudia Łyzińska podała do Aleksandry Synowiec. Płocka Ada Hegerberg wbiegła w pole karne, i dograła do Natalii Majchrzak. Dla 19 -letniej skrzydłowej to trzecie trafienie w tym sezonie.

W 76 minucie Aleksandra Bielicka ustaliła wynik spotkania. Płocka napastniczka dostała świetną piłkę od Kingi Brzezińskiej i z najbliższej odległości pokonała Karinę Trojan.

W drugiej połowie Nafciarki całkowicie kontrolowały przebieg meczu. Wykreowały jeszcze więcej okazji bramkowych, które potrafiły wykorzystać. Warszawianki zaś nie stworzyły zagrożenia pod bramką Doroty Szalińskiej.

W przyszłym tygodniu podopieczne Adriana Piankowskiego zmierzą się na wyjeździe z Włókniarzem Konstantynów Łódzki. Jeśli wygrają to spotkanie, zapewnią sobie awans do drugiej ligi!

Wisła Płock – Warszawska Akademia Piłkarska 4:0 (1:0)

1:0 – Klaudia Łyzińska 21’ [ as. Natalia Borowska]

2:0 – Aleksandra Synowiec 50’ [ as. Natalia Borowska]

3:0 – Natalia Majchrzak 64’ [ as. Aleksandra Synowiec]

4:0 – Aleksandra Bielicka 76’ [ as. Kinga Brzezińska]

Wisła: 18. Dorota Szalińska, 22. Oliwia Stasińska (60’, 12. Natalia Marciniak), 8. Karolina Ejman, 7. Klaudia Stradomska (C) (46’, 73. Marta Hućko), 11. Maja Zielińska, 20. Julia Asakowska (46’, 39. Kinga Brzezińska), 10. Klaudia Łyzińska (70’, 16. Emanuela Przeradzka), 19. Maria Garwacka (46’, 13. Natalia Majchrzak), 5. Daria Kusa, 6. Natalia Borowska (60’, 9. Weronika Paczkowska), 14. Aleksandra Synowiec (70’, 15. Aleksandra Bielicka).